Сфера «Я сам» icon

Сфера «Я сам»НазваСфера «Я сам»
Дата конвертації21.01.2013
Розмір15.44 Kb.
ТипДокументи
джерело

Сфера «Я сам»


Компетентність дошкільника у сфері «Я сам» - важлива передумова його особистісного становлення. Відомості дитини про саму себе необхідні для створення базису її особистісної культури, забезпечення різнобічного та гармонійного розвитку, формування її життєдіяльності, відчуття своєї повноцінності.

Позитивний образ – Я свідчить про ціннісне ставлення дошкільника до себе, його самоповагу, прийняття ним самого себе, відчуття своєї значущості для інших людей.

Правильна оцінка дитиною свого «Я» виступає регулятором її моральної поведінки, лежить в основі таких почуттів, як обов’язок, відповідальність, сором, провина, совість.

Розмитість, невизначеність образу – Я самого себе вказує на брак індивідуальності, суб’єктивної активності, ускладнює процес входження особистості в новий соціум.

Специфіка сфери «Я сам» обумовлена потрійною природою людського «Я», його фізичної, психологічної та соціальної сторін. Це визначило основні змістові лінії:

  • Формування системи знань дошкільника про своє тіло, його функціонування, здоров’я;

  • Розвиток елементарних уявлень про себе як носія свідомості та самосвідомості;

  • Становлення себе як соціальної істоти.

Кожна з цих ліній передбачає свій обсяг знань, умінь, навичок, потреб, властивостей тощо.

Так, компетентність у галузі фізичного Я становлять знання дошкільника про своє тіло як ціле, вікові зміни організму, його живлення та загартування, гігієну тіла, здоров’я і хворобу, розвиток рухової активності, статеву диференціацію та ідентифікацію, безпеку, самоохорону, самозахист.

Компетентність у царині внутрішнього, психічного світу становлять уявлення дошкільника про пізнавальну активність, світ почуттів, цілеспрямовану діяльність, адекватну самооцінку, домагання визнання, психологічну стать, уявлення себе у часі – минулому, теперішньому, майбутньому, ставлення до своїх прав і обов’язків.

Компетентність у напрямі соціального Я становлять уявлення дитини дошкільного віку про необхідність сприймати себе в контексті відносин з іншими, розвинена потреба в контактах з однолітками й дорослими, соціальні мотиви спільної діяльності, регуляція поведінки і діяльності, моральні почуття.Схожі:

Сфера «Я сам» iconЕкономіка як галузь наукових знань І сфера професійної діяльності
Сам термін «економіка» виник як поєднання двох слів грецького походження «oicos» — господарство, «nоmos» закон і дослівно перекладається...
Сфера «Я сам» iconТема: Тема
Уявимо, що сьогодні у нас в гостях на уроці присутній сам П. Безухов, Н. Ростова, А. Болконський, сам автор. Ми ж відчуємо себе журналістами-репортерами....
Сфера «Я сам» iconДата Сфера і тематика спілкування

Сфера «Я сам» iconКуля і сфера Геометрія 11 клас

Сфера «Я сам» iconДата Сфера і тематика спілкування

Сфера «Я сам» iconУрок 1 Цель. Знать и понимать: сущность понятия «сфера общественной жизни»
Цель. Знать и понимать: сущность понятия «сфера общественной жизни»; особенности познания общественной жизни
Сфера «Я сам» iconСфера і тематика спілкування Мовна компетенція

Сфера «Я сам» iconТіла обертання Куля. Сфера Геометрія

Сфера «Я сам» iconОсновні контури розвитку обдарованості психосоціальна сфера

Сфера «Я сам» iconВ тот тихий час,когда неслышными шагами немая ночь взойдёт на трон свой голубой
Оказывается каждый из них сам выбирает свой путь, исходя из внутренних моральных качеств, которыми я сам же их и наделил. У всех...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib.znaimo.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи