Тема: Спонукальні речення. Розділові знаки в кінці спонукальних речень. Форми спонукання. Складання речень. Виразне читання тексту icon

Тема: Спонукальні речення. Розділові знаки в кінці спонукальних речень. Форми спонукання. Складання речень. Виразне читання тексту

Реклама:



Скачати 53.42 Kb.
НазваТема: Спонукальні речення. Розділові знаки в кінці спонукальних речень. Форми спонукання. Складання речень. Виразне читання тексту
Дата конвертації24.02.2013
Розмір53.42 Kb.
ТипДокументи
джерело

Тема:Спонукальні речення. Розділові знаки в кінці спонукальних речень. Форми спонукання. Складання речень. Виразне читання тексту.

Мета:Дати уявлення про спонукальне речення; закріпити знання про види речень за метою висловлювання; учити перебудовувати речення з одного виду в інший;закріплювати навички правильного інтонування речень;

Розвивати вміння будувати і інтонувати спонукальне речення зі звертанням і без нього; повторити вживання слів ввічливості;розвивати культуру мовлення, спостережливість, увагу; прищеплювати навички культури поведінки у спілкуванні з людьми в різних громадських місцях;

Виховувати любов до праці,почуття доброти, взаємоповаги.

Обладнання: комп’ютер, мультимедійний проектор, таблиця «Види речень за метою висловлювання».

Хід уроку

І. Організація класу.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

  1. Перевірка виконаної вправи.

  • На яку тему всі прислів’я, наведені у вправі?

  • Які питання ви склали до даних прислів’їв? Прочитайте виразно.

  1. Гра «Хто чим славиться?»

Умова гри така. Вам треба продовжити речення, вибравши з переліку слів потрібні. Якщо ви вважаєте, що воно є правильною відповіддю, плескаєте у долоні. Наприклад: соловейко славиться (травою, водицею, піснею), ви плескаєте в долоні на слові піснею.

Зрозуміло? Отже починаємо гру.

Сонце славиться (піснею, кольором, теплом).

Джерельце славиться (теплом, камінцями, чистотою).

Білочка славиться (горішками, дуплом, хутром).

  • Молодці! Грали ви добре. А чим же на землі прославляєтеся ви? Пофантазуйте і дайте відповідь.

  • Правильно, і розумом, і навчанням, і виконанням обіцянок, і своєю працьовитістю ви можете прославитись .

  • Отже, до життя придивляйтеся, до мудрих людей прислухайтеся, розуму набирайтеся, і слава вас сама знайде.

ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.

Сьогодні на уроці ми ще наберемося розуму, дізнаємося дещо нове про речення. Повчимося висловлювати прохання, запрошення, поради, застереження і навіть заборони і накази. Тобто познайомимося з реченнями, які спонукають до дії і тому називаються спонукальними. Будемо вчитися розрізняти їх серед інших речень.

ІV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.

  1. Робота з підручником.

 знайомство з теоретичним матеріалом.

  • Які види спонукань ми зустрічаємо в нашій мові, ви дізнаєтеся, прочитавши теоретичний матеріал на с.70.

  • Спробуйте навести свій приклад спонукального речення.

 виконання вправи 144.

  • Прочитайте приклади спонукальних речень.

  • Проаналізуйте, які спонукання висловлені в кожному з них. Зверніть увагу на слова для довідки. По черзі зачитайте речення і визначте вид спонукання.

  • Спишіть речення, у якому звучить заклик.

 робота над правилом.

прямоугольник 66

Пташко, заспівай для мене.

Запам'ятай!

Речення, в якому висловлюється

прохання або наказ,

називається спонукальним.

- Прочитайте правило в підручнику на с. 70.

- Яке речення називається спонукальним?

- Запишіть слово спонукальне, поділяючи його на склади. Прочитайте спочатку по складах, а потім – ціле слово.

- Прочитайте правило у підручнику на с. 71.

прямоугольник 64

Якщо спонукальне речення вимовляється

з особливим почуттям,то воно стає

спонукальним окличним.

В кінці такого речення ставиться

знак оклику.

Лови м’яча, скоріше!


- Які розділові знаки можуть стояти в кінці спонукального речення?

2. Розпізнавання видів речень

прямоугольник 62

З якою метою вжито речення?

Любіть книжку всією душею.

заклик

наказ

прохання

запрошення


Зпрямоугольник 60 якою метою вжито речення?

^ Не сиди довго біля телевізора.

заклик

наказ

прохання

запрошення

прямоугольник 58

З якою метою вжито речення?

Іди, іди, дощику,

Зварю тобі борщику.

заклик

наказ

прохання

запрошення

Зпрямоугольник 56 якою метою вжито речення?

Дорогі друзі, будь ласка, приходьте

на наше свято.

заклик

наказ

прохання

запрошення

  1. Хвилинка каліграфії.

  • Погляньте у підручник на с. 71.

  • Запишіть красиво і правильно з’єднання букв за зразком, а також слова, які починаються із цих з’єднань.

  • Чи можна сказати, що ви записали речення?

  • Які це речення за метою висловлювання?

  • А хто без слів спонукає нас на вулиці зупинитися і зачекати? (вивішується малюнок із зображенням світлофора)

  1. Вибіркове списування (вправа 145).

Відгадайте загадку, наведену у вправі.

  • Перевірте свої припущення, відгадавши загадку, наведену у вправі.

  • До чого вас спонукають сигнали світлофора? Знайдіть і зачитайте спонукальні речення. Поясніть розділові знаки в кінці речень.

  • Випишіть усі спонукальні речення.

  1. Спрямоугольник 54кладання речень.

Склади спонукальне речення

з поданих слів.

вивчайте дорожнього

правила руху


Спрямоугольник 52клади спонукальне речення

з поданих слів.

на зелений

світлофора

сигнал вулицю

переходь



  1. Бесіда про правила дорожнього руху.

  • Розкажіть, яких правил дорожнього руху ви дотримуєтесь.

  • Чому так важливо виконувати правила дорожнього руху?

 Фізкультхвилинка.


6.Вправи на перебудову речень.

  • Прочитайте речення, записані на дошці.

Діти бережуть книги. Допомагайте взимку птахам.

Оленка полила квіти. Пишіть чисто і охайно.

  • Які речення за метою висловлювання записані у першому стовпчику? В другому?

  • Перебудуйте розповідні речення у спонукальні, а спонукальні у розповідні.

  • Зверніть увагу на слова-звертання, пригадайте, що вони виділяються комами.

V. Підсумок уроку.


Опрямоугольник 49сь і дійшов кінця наш урок. Давайте пригадаємо чому ми навчилися.

Тест №1

Закінчіть речення:

Спонукальні речення вживаємо, коли треба…”

  • розповісти;

  • запитати;

  • запросити, попросити;

прямоугольник 47

Тест №2

Які знаки ставляться в кінці спонукального

речення:

  • крапка;

  • знак питання;

  • знак оклику;



прямоугольник 45 Тест №3

Яке з поданих речень є спонукальним:

Галинка поливала квіти.

Чи поливала Галинка квіти?

Галинко, полий квіти!


VІ. Домашнє завдання.

  1. Вивчити правило на с. 70, 71.

  2. Виконати вправу 148.

Додати документ в свій блог або на сайт


Реклама:

Схожі:

Тема: Спонукальні речення. Розділові знаки в кінці спонукальних речень. Форми спонукання. Складання речень. Виразне читання тексту iconТема: Розповідні речення. Розділові знаки в кінці розповідних речень. Складання розповідних речень
Мета: Дати дітям уявлення про розповідне речення, учити інтонувати розповідні речення з крапкою і знаком оклику на кінці, збагачувати...

Тема: Спонукальні речення. Розділові знаки в кінці спонукальних речень. Форми спонукання. Складання речень. Виразне читання тексту iconУрок української мови в 2 класі Тема
Тема. Розповідні речення. Інтонація при читанні розповідних речень. Розділові знаки в кінці розповідних речень. Слова, близькі за...

Тема: Спонукальні речення. Розділові знаки в кінці спонукальних речень. Форми спонукання. Складання речень. Виразне читання тексту iconТема: Питальні речення. Розділові знаки в кінці питальних речень. Логічний наголос у питальних реченнях. Побудова діалогу на тему «В бібліотеці»
Мета: Дати уявлення про питальні речення; формувати навички інтонування питальних речень та вміння ставити логічний наголос; учити...

Тема: Спонукальні речення. Розділові знаки в кінці спонукальних речень. Форми спонукання. Складання речень. Виразне читання тексту iconТема: Головні слова в реченні. Складання речень за графічними схемами. Закріплення знань про види речень за метою висловлювання. Інтонація речень, різних за метою висловлювання.
Мета: дати учням уявлення про головні та другорядні члени речення, формувати вміння знаходити в реченнях головні члени речення; вчити...

Тема: Спонукальні речення. Розділові знаки в кінці спонукальних речень. Форми спонукання. Складання речень. Виразне читання тексту iconТема. Правильне використання у мовленні двоскладних і односкладних речень. Тренувальні вправи
Мета: поглибити знання учнів про види речень, типи односкладних речень; формувати вміння правильно і доречно використовувати ці речення...

Тема: Спонукальні речення. Розділові знаки в кінці спонукальних речень. Форми спонукання. Складання речень. Виразне читання тексту iconРечення. Види речень (загальне ознайомлення)
...

Тема: Спонукальні речення. Розділові знаки в кінці спонукальних речень. Форми спонукання. Складання речень. Виразне читання тексту iconСидоренко Любов Олексіївна Тема. Безсполучникове складне речення. Смислові відношення, інтонація, розділові знаки у безсполучниковому складному реченні. Очікувані результати. Після урок
Тема. Безсполучникове складне речення. Смислові відношення, інтонація, розділові знаки у безсполучниковому складному реченні

Тема: Спонукальні речення. Розділові знаки в кінці спонукальних речень. Форми спонукання. Складання речень. Виразне читання тексту iconТема: розділові знаки в реченнях і3 звертаннями мета
Прочитати вірш. Виділити звертання, визначити їх будову, звернути увагу на розділові знаки(слайд1)

Тема: Спонукальні речення. Розділові знаки в кінці спонукальних речень. Форми спонукання. Складання речень. Виразне читання тексту iconГенічеська санаторна загальноосвітня школа – інтернат ӏ ӏӏӏ ступенів Херсонської обласної ради «Головні слова в реченні. Складання речень»
Закріпити знання пр типи речень. Вдосконалювати навички звуко – буквеного аналізу. Розвивати зв’язне мовлення, фонематичний слух....

Тема: Спонукальні речення. Розділові знаки в кінці спонукальних речень. Форми спонукання. Складання речень. Виразне читання тексту iconТема : поняття про текст. Розрізнення груп окремих речень і тексту. Заголовок, його відповідність тексту, змісту. Вимова й написання слів гроно, китиця
Тема: поняття про текст. Розрізнення груп окремих речень і тексту. Заголовок, його відповідність змісту, тексту. Вимова й написання...

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib.znaimo.com.ua 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи