Виховна година на тему: «Діти: злочин і кара» Мета icon

Виховна година на тему: «Діти: злочин і кара» МетаНазваВиховна година на тему: «Діти: злочин і кара» Мета
Дата конвертації04.03.2013
Розмір34.79 Kb.
ТипЗакон
джерело

Виховна година на тему: «Діти: злочин і кара»


Мета: розширювати знання учнів про негативний вплив шкідливих звичок на здоров’я дітей; виховувати позитивне ставлення до людської гідності, краси та добра.


Хід виховної години


Сьогоднішню годину спілкування я хочу розпочати словами відомого філософа Демокріта:


Не кажи і не роби нічого поганого,


Навіть тоді, коли ти наодинці з собою.


Учись надто більше соромитись самого себе, ніж інших.


Закон можна вважати якісним тоді,


Коли смисл його є точним,


Якщо він формує чесноти у громадян.


Вступне слово вчителя.


Злочин і кара – досить актуальна тема.


У вашому віці ви повинні знати, які права дає вам закон, як слід діяти в тих чи інших випадках.


Гете писав: «Поведінка – це дзеркало, у якому кожен показує своє обличчя». Давайте й ми спробуємо розгледіти себе у дзеркалі своїх дій і вчинків.


Людина – складний, таємний, багатогранний світ. Її серце – вмістилище Всесвіту, зосередження емоційної енергії й сукупність ставлень до дійсності. Хто я? Навіщо прийшла (ов) у цей світ? Чи правильно чиню? Здавалося, це прості запитання, але дати відповідь на них важко.


Можна по-різному визначати мету свого існування, але її треба мати – інакше то буде не життя, а животіння. Сьогодні ми розмовляємо про підступних ворогів підлітків: тютюн, алкоголь, наркотики, крадіжки, хуліганство. І ми з’ясуємо, що таке шкідливі звички – хвороба чи щось інше?


Звичка – це певна дія яка набута людиною у процесі життя. Але звичка може перерости у хворобу, яка може мати різні наслідки. Отже людина має контролювати свої вчинки. А що таке вчинок? Він є одиничним, відносно завершеним актом поведінки. Він реалізує моральну спрямованість поведінки Думаю, що всі ви знаєте або чули влучний крилатий вислів: « Посієш учинок – пожнеш звичку, посієш звичку – пожнеш характер, посієш характер - пожнеш долю». Що ж спонукає підлітків до певних вчинків . Насамперед , виховання дітей у неповній сім’ї, бажання прославитись, прагнення повелівати ( я-це сила, влада), прагнення до самостійності. Звісно, це основні причини вчинків. Давайте розглянемо конкретні вчинки і спробуємо їх проаналізувати.


На мою думку найпоширенішим серед підлітків є тютюнопаління. Нажаль, цією звичкою захоплюються не лише підлітки, а й діти 9 років. Як одні, так і інші навіть не усвідомлюють, що завдають шкоди своєму організму. А звідси виникають такі захворювання, як рак горла, легень.


Паління переслідувалося в давні часи дуже суворо. В Англії курців страчували, у Туреччині їх саджали на палю, в Італії Римський папа відлучав курців від церкви. У Росії цар Олексій Романов заборонив ввіз тютюну, а курців карали батогами. Ще хочеться сказати, про тютюн з біологічного погляду. Тютюн – трав’яниста рослина сімейства пасльонових. Є приблизно 60 видів тютюну. Із нього виготовляють хімічний продукт – нікотин-сульфат, який використовують у сільському господарстві для захисту рослин від шкідників. Понад 80% випадків захворювання раком легень припадає на долю курців-підлітків. На Русі курців засуджували до страти, та ми живемо з вами не у 12 столітті, а у 21 столітті, і не слід судити одне одного, а слід допомагати, підтримувати. Прохання до вас буде таке, що побачивши таку ситуацію, допоможіть, розтлумачте їм, що це погана звичка.


Давайте розглянемо інші згубні звички: пияцтво, алкоголізм. Пияцтво – велика загальна біда. Миритися з нею не можна, бо дуже дорого вона нам обходиться. За даними вчених, перше знайомство з алкоголем і формування позитивного ставлення до його вживання у більшості випадків ( 60-82%) відбувається в сім’ї, у компанії. У цьому випадку, як свідчать численні дослідження, неповнолітнім, щоб стати алкоголіком, достатньо вживати спиртні напої не менше разу на тиждень. Доза алкоголю при цьому невелика: 100-грам горілки або 200-250 г. міцного вина чи склянка пива – але це згодом переросте у звичку. А що несе за собою ця звичка, ми знаємо.


Алкоголізм – захворювання, причиною якого є вживання алкоголю. Він впливає на мозок, серцево-судинну систему, печінку, систему травлення. Характеризується наявністю психічної фізичної залежності. Алкоголік – хвора людина, що виявляє не переробну пристрасть до вживання алкоголю. У Єгипті та Китаї алкоголь виготовляли і вживали як святковий і повсякденний напій. У стародавніх греків пили вино лише в свята Діоніса – бога вина. Від греків потім виноробство прийшло і до римлян. Щоб випити келих вина, був спеціальний ритуал. У Росії цар Іван Грозний жорстоко карав тих, хто таємно займався виноробством і продавав горілку. Другий російський цар Олексій Михайлович 1652 року заборонив торгівлю горілкою по середах, п’ятницях і неділях, а також у Різдвяний і Петровський піст.


Суспільство мусить дбати про здоров’я своїх дітей та підлітків, адже вони майбутнє цього суспільства. З перших днів життя дитину в нашій країні супроводжує увага і піклування спеціальних дитячих закладів - лікувальних, виховних, навчальних, спортивних, розважальних та ін. Ось ціла армія лікарів, вихователів, вчителів, інструкторів докладають масу зусиль, щоб захистити дитину від хвороб, від фізичних та психологічних травм. Але кожен повинен пам’ятати, що "Здоров’я – це вершина, яку кожен долає сам».Схожі:

Виховна година на тему: «Діти: злочин і кара» Мета iconВиховна година з елементами тренінгового заняття на тему «Попередження торгівлі людьми»
Тим не менш, люди перетворюються на «товар», який можна продавати і купувати, використовувати як завгодно, а потім викидати як непотріб....
Виховна година на тему: «Діти: злочин і кара» Мета iconФрагмент уроку зарубіжної літератури на тему: «Роман Ф. М. Достоєвського «Злочин і кара»
Ніцше, розглянути теорію Раскольникова, протиставити їй етику добра і любові, формувати в учнів уміння вести дискусію на певну тему,...
Виховна година на тему: «Діти: злочин і кара» Мета iconУправління освіти І науки закарпатської облдержадміністрації мукачівський професійний ліцей сфери послуг з досвіду роботи виховна година на тему
Мета. Виховати в учнів почуття любові, шани, поваги до найріднішої людини для кожного з нас – матері
Виховна година на тему: «Діти: злочин і кара» Мета iconВиховна година на тему: «Хай буде міцною вся наша сім’я»
Мета: Виховувати почуття поваги, любові один до одного, до найближчих і найрідніших людей – батька, матері, бабусі, дідуся; вчити...
Виховна година на тему: «Діти: злочин і кара» Мета iconФ. М. Достоєвський «Злочин і кара»
Як пояснив Свидригайлов причину своєї благо діяльності щодо Катерини Іванівни та її дітей?
Виховна година на тему: «Діти: злочин і кара» Мета iconВиховна година. Мужність і біль Чорнобиля Навчальна мета
Розвивальна мета. Розвивати почуття гордості за свій народ. Прищеплювати любов до рідного краю
Виховна година на тему: «Діти: злочин і кара» Мета iconВиховна година у 3 класі на тему: «Аварія на Чорнобильській аес»
Он стал грозным предупреждением человечеству о том, что колоссальная энергия, заключенная в атоме, без надлежащего контроля над
Виховна година на тему: «Діти: злочин і кара» Мета iconКонтрольна робота за романом Ф. Достоєвського «Злочин І кара» ІІ варіант Де Раскольников познайомився з Мармеладовим?
Чий це портрет: «…покірлива вона і голосок у неї такий лагідний… білявенька, личко завжди бліде, худеньке…»?
Виховна година на тему: «Діти: злочин і кара» Мета iconВиховна година на тему: «День народження колективу або другий раз в перший клас» Мета заходу
«Другий раз в перший клас», плакат «Дерево мрій», роздатковий матеріал паперові листочки у вигляді листочків з дерева, плакат «Правила...
Виховна година на тему: «Діти: злочин і кара» Мета iconВиховна година для учнів 11 класів «Чи готові ми жити в правовій державі»
Мета. Пропаганда правових знань, формування політичної культури та активної громадянської позиції випускників
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib.znaimo.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи