Конспект уроку біології з комп’ютерною підтримкою на тему «Регуляція функцій залоз внутрішньої секреції» icon

Конспект уроку біології з комп’ютерною підтримкою на тему «Регуляція функцій залоз внутрішньої секреції»

Реклама:



НазваКонспект уроку біології з комп’ютерною підтримкою на тему «Регуляція функцій залоз внутрішньої секреції»
Дата конвертації06.03.2013
Розмір51.6 Kb.
ТипКонспект
джерело



Конспект уроку біології

з комп’ютерною підтримкою

на тему

« Регуляція функцій залоз внутрішньої секреції»


9 клас


Вчитель біології

Макаренко Л. Г.


2013р.


Тема: Регуляція функцій залоз внутрішньої секреції.


Мета:

Освітня. Познайомити учнів із особливостями регуляції функцій залоз внутрішньої секреції; розкрити значення ендокринології у життєдіяльності людини.


Розвиваюча. Розвивати уміння учнів порівнювати важливість фізіологічних процесів в організмі людини, уміння логічно мислити та робити відповідні висновки та узагальнення.


Виховна. Виховувати бережливе ставлення до власного організму та здоров’я.


^ Тип уроку: комбінований урок з використанням випереджувальних завдань та творчих опорних конспектів.


Методи і методичні прийоми:


1. Інформаційно- рецептивний:

а) словесний: розповідь-пояснення, опис, бесіда, повідомлення учнів, робота з підручником.

б) наочний: ілюстрація, демонстрація, ТЗН, комп»стерна презентація, документальний фільм.

Прийоми навчання: виклад інформації, пояснення, активізація уваги та мислення, одержання з тексту та ілюстрацій нових знань, робота з роздатковим матеріалом.


2. Репродуктивний.

Прийоми навчання: подання матеріалу в готовому вигляді, конкретизація і закріплення вже набутих знань.


3. Проблемно - пошуковий: постановка проблемного питання.

Прийоми навчання: постановка взаємопов’язаних проблемних запитань, активізація уваги та мислення.


4.Візуальний: складання схем.


5.Сугестивний: застосування музики під час обдумування.


6.Релаксопедичний:психологічне розвантаження.


Міжпредметні зв ́язки: ендокринологія, психологія.


^ Матеріали та обладнання: комп»ютер, проектор, магнітофон, схеми, малюнки, таблиці « Залози внутрішньої секреції», «Будова нервової системи людини», задачі, додаткова література.

^ Основні поняття та терміни: регуляція функцій, гуморальні регуляція, ендокринна регуляція, нейрогуморальна регуляція, інгібітори секреції, гормони-антагоністи.


Проблема: Поміркуйте, чому гіпофіз називають «керівником гормонів»


^ ХІД УРОКУ


I. Організаційна частина уроку.

З’ясування емоційної готовності учнів до уроку:

- Кожен учень придумує побажання на урок (слова, віршовані рядки).


ІI. Актуалізація опорних знань та чуттєвого досвіду учнів.

  • Комп’ютерна презентація «Залози внутрішньої секреції»

- Тестова перевірка знань залоз внутрішньої секреції, змішаної секреції та їхніх гормонів.


ІІI. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Якщо залози внутрішньої секреції регулюють життєдіяльність організму, то хто керує ними?

  • Творча робота в групах: експерти, морфологи, ендокринологи, валеологи.

Розв’язування біологічних задач.


^ IV.Сприймання та засвоєння учнями нового матеріалу.

-Інформація для обдумування:

Медициною було з’ясовано, що гормони мають дуже високу біологічну активність. Деякі гормони діють лише на клітини-мішені, а решта на безліч різних клітин організму.

Гормони беруть участь у регуляції гомеостазу, в обміні речовин, впливають на ріст, розвиток, розмноження та забезпечують відповідну реакцію на зміни зовнішнього середовища.

Ендокринологи поділяють функції гормонів на три групи:

- ті, що забезпечують ріст та розвиток;

- ті, що забезпечують адаптацію до мінливих умов;

- ті, що забезпечують гомеостаз. Ще ендокринологи виявили,

що крім залоз в організму людини наявні клітини, які продукують речовини, котрим притаманна гормональна дія. Вони назвали їх дифузною нейроендокринною системою. Ці клітини розкидані окремо або невеликими групами. Ця система доповнює нервову та ендокринну системи.

Регуляція діяльності самих ЗВС здійснюється нервовими й гуморальними чинниками. Зони гіпоталамусу, епіфіз, мозкова речовина наднирників регулюються нервовими механізмами. У більшості випадків нервові волокна, що підходять до ЗВС регулюють не секреторні клітини, а тонус кровоносних судин, від яких залежить кровопостачання і активність залоз.

Регулювальний вплив ЦНС на діяльність ендокринних залоз здійснюється через гіпоталамус. Він отримує сигнали із зовнішнього та внутрішнього середовища. Нейросекреторні клітини гіпоталамуса перетворюють нервові стимули на гуморальні чинники, виробляючи рилізинг-гормони. Серед них виділяють ліберини – стимулятори синтезу й виділення гормонів і статини – інгібітори секреції. Вони називаються тропними гормонами. У свою чергу тропні гормони регулюють активність периферичних залоз внутрішньої секреції – кору наднирників, щитовидну залозу, статеві.

Деякі ЗВС (підшлункова, прищитовидні) не підлягають впливу гормонів гіпофізу. Діяльність цих залоз залежить від концентрації тих речовин, рівень яких регулюється цими ж гормонами. Рівень паратгормона і кальцитоніну визначається концентрацією іонів кальцію в крові. Глюкоза регулює продукування інсуліну й глюкагону. Ще функціонування цих залоз здійснюється за рахунок впливу рівня гормонів антагоністів.


-Повідомлення учнів ( випереджуючі завдання):-стресова теорія;

-захворювання.


^ V. Осмислення об‘єктивних зв’язків та взаємозалежностей у вивченому матеріалі.


Таким чином, у людини наявні три складні системи керування функціями:

- нервова;

- гуморальна;

- ендокринна. Вони тісно пов’язані між собою і здійснюють єдину нейрогуморально-гормональну регуляцію.


Перегляд і обговорення фрагментів документального фільму «Ендокринна система людини та профілактика захворювань».


^ VI. Узагальнення та систематизація знань.


ЦНС і особливо її кора регулює функції залоз внутрішньої секреції. Це відбувається як шляхом безпосередньої іннервації залоз, так і завдяки регуляції гіпоталамусом діяльності гіпофіза.


Робота з ПК: виконання тестових завдань.


VІI. Підведення підсумків уроку. Рефлексія

Підсумкова формула – доповни речення:

  1. Для мене цей час…

  2. Урок важливий тому, що…

  3. Я вперше замислився…

  4. Я знаю, що наступну тему…

  5. Після вивчення теми я зрозумів…


VIII. Оцінювання знань учнів.


IX. Надання та пояснення домашнього завдання.

Вивчити параграф 27 підручника,

Скласти кросворд.


X.Заключне слово вчителя:

Якщо у вас сьогодні активно працювала думка, не дрімала уява,озивалося сумління і стискалося серце, то, я думаю, наш урок не пройшов даремно.

Додати документ в свій блог або на сайт


Реклама:

Схожі:

Конспект уроку біології з комп’ютерною підтримкою на тему «Регуляція функцій залоз внутрішньої секреції» iconУрок з біології, 9 клас Тема: Гуморальна регуляція. Принципи роботи ендокринної системи
Мета: розглянути гормональну систему регуляції, познайомити учнів з її основними термінами і поняттями, а також залозами внутрішньої...

Конспект уроку біології з комп’ютерною підтримкою на тему «Регуляція функцій залоз внутрішньої секреції» iconЛ. А. Тема: Залози внутрішньої секреції
Мета: сформувати поняття про гуморальну та гормональну регуляції; конкретизувати знання про залози внутрішньої секреції; показати...

Конспект уроку біології з комп’ютерною підтримкою на тему «Регуляція функцій залоз внутрішньої секреції» iconТема. Таємниця «Украденого щастя» в однойменній драмі Івана Франка
Тип уроку: урок вивчення та аналізу художнього твору, комбінований урок з комп’ютерною підтримкою

Конспект уроку біології з комп’ютерною підтримкою на тему «Регуляція функцій залоз внутрішньої секреції» iconУрок з комп’ютерною підтримкою в 7 класі
Девіз: Предмет математики настільки серйозний, що не варто втрачати нагоди зробити

Конспект уроку біології з комп’ютерною підтримкою на тему «Регуляція функцій залоз внутрішньої секреції» iconЗакон всесвітнього тяжіння
Кожен етап уроку: перевірка домашнього завдання, викладання нового матеріалу, закріплення супроводжується комп’ютерною підтримкою,...

Конспект уроку біології з комп’ютерною підтримкою на тему «Регуляція функцій залоз внутрішньої секреції» iconКонспект уроку читання з міжпредметними зв’язками з комп’ютерною презентацією на тему: «Як м’ячик став їжачком» (Читання + Природознавство + Образотворче мистецтво.) (2 клас)
Мета: удосконалювати навички свідомого виразного читання; вчити читати текст в особах, переказувати за складеним планом; розвивати...

Конспект уроку біології з комп’ютерною підтримкою на тему «Регуляція функцій залоз внутрішньої секреції» iconКонспект уроку з англійської мови з мультимедійною підтримкою на тему: «Health is above wealth» «Здоров’я краще за багатство»
Горлівський навчально-виховний комплекс «зош І-ІІІ ступенів №85 – медичний ліцей»

Конспект уроку біології з комп’ютерною підтримкою на тему «Регуляція функцій залоз внутрішньої секреції» iconКонспект уроку біології в 11 класі на тему «Основні напрямки сучасної біотехнології» Автор: Н.І. Гамбаль, учитель біології кз «Першозванівська зош І-ІІІ ст»
Розвивати пам'ять, мислення, творчі здібності учнів. Сприяти екологічному вихованню

Конспект уроку біології з комп’ютерною підтримкою на тему «Регуляція функцій залоз внутрішньої секреції» iconУрок математики та інформатики на тему "Побудова складних графіків функцій за допомогою комп’ютера"
Тема. Інтегрований урок математики та інформатики на тему “Побудова складних графіків функцій за допомогою комп’ютера”

Конспект уроку біології з комп’ютерною підтримкою на тему «Регуляція функцій залоз внутрішньої секреції» iconКонспект уроку на конкурс «Вчитель року 2005» з інформатики. Тема. Майстер функцій. Математичні функції. Побудова діаграм. Мета. Навчальна
Сформувати знання про класи стандартних функцій та ознайомити з математичними функціями

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib.znaimo.com.ua 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи