На тему: (для дітей середнього дошкільного віку з пріоритетом пізнавального, мовленнєвого та креативного розвитку) Автор вихователь днз №3 «Зірочка» icon

На тему: (для дітей середнього дошкільного віку з пріоритетом пізнавального, мовленнєвого та креативного розвитку) Автор вихователь днз №3 «Зірочка»



НазваНа тему: (для дітей середнього дошкільного віку з пріоритетом пізнавального, мовленнєвого та креативного розвитку) Автор вихователь днз №3 «Зірочка»
Дата конвертації05.07.2013
Розмір90.9 Kb.
ТипДокументи
джерело





НА ТЕМУ:


(для дітей середнього дошкільного

віку з пріоритетом пізнавального,

мовленнєвого та креативного розвитку)


Автор

вихователь ДНЗ №3 «Зірочка»

м. Шпола, Черкаської обл.

Чорновольська Вікторія Віталіївна


Мета: Закріплювати і систематизувати уявлення дітей про книгу, її значення в житті людини. Імітувати читання казки за зоровими підказками (друдлами) для запам’ятовування змісту. Ввести в активний словник дітей слово – «друдли». Ознайомити дітей зі змістом слів: «інтерв’ю» та «кореспондент». Збагатити знання дітей прислів’ями, приказками про книгу. Вправляти дітей у відтворенні приказок та прислів’їв за їх початком та відгадуванні назв казок за епізодами.

Розвивати увагу, пам’ять, уяву, зв’язне мовлення, мислення. Виховувати дбайливе, шанобливе ставлення до книги.

Матеріал: мікрофон, різні книги, аркуші з моделями для казки та графічні записи казки, дитячі вироби, малюнки, аплікації.


^ ХІД ЗАНЯТТЯ

Заходять діти.

Вихователь коментує: Сонечко в віконце сяє –

Вся природа оживає

Діток радісно вітає

І усіх нас звеселяє!

Радіють сонечку малята,

Усі дорослі, - мами й тата

Одне одному всміхаються (діти всміхаються)

Кого зустрінуть, з тим вітаються!

Діти: Добрий день! (вітаються з гостями, сідають на стільчики).

Прихід кориспондента дитячого журналу «Пізнайко» (кореспондент (це людина, яка задає різні запитання, які цікавлять читачів журналу «Пізнайко») («Пізнайлик» представляється дітям, дорослим) – Добрий день! (діти відповідають: «Добрий день!») Мене звати Пізнайлик. Я дуже люблю дитячий журнал «Пізнайко», тож хочу поставити вам запитання:

Запитання до дітей:

  • Чи любите ви розглядати книги? (так я дуже люблю розглядати книги)

  • Чи є у вас в дома книги, дитячі журнали?

  • Хто читає вам книги?

  • Які книги ваші улюблені? (казки, загадки, абетка, розфарбовка).

Вихователь: Спасибі тобі, Пізнайлику, продовжимо бесіду з дітьми після заняття.

  • Запрошуємо тебе до нас на заняття.

  • Хто з вас, діти, хоче задати запитання нашим гостям, тобто взяти інтерв’ю? (декілька дітей з мікрофонами)

Питання гостям:

1 – ша дитина: Чи читаєте ви своїм дітям книги?

2 – га дитина: Які улюблені книги були у вашому дитинстві?

1 – ша дитина: Чи дозволяєте ви дітям, брати самостійно книги?

2 – га дитина: Чи малюєте ви малюнки до улюблених казок?

Вихователь: Спасибі діти за цікаві інтерв’ю з нашими гостями.

(стук у двері)

Вихователь: Дорогі діти! Сьогодні до нас завітав наш добрий друг – відгадайте хто це?

Загадка: Мудра, правдива,

Яскрава красива.

Всьому навчає,

Про цікаве розповідає.

Багато сторінок має

Дітей малюнками звеселяє.

Заходить дівчинка – «Книга»

Книга: Добрий день діти! (діти відповідають: «Добрий день!»)

Завжди я у пригоді стану,

Моїх порад вам не злічить.

Про мене кажуть всі не марно:

Хоч і мовчить, та всіх навчить!

Вихователь: Вірні слова ти нам сказала. Книги по різному допомагають людям: одні навчають (демонстрація книги – підручника для школярів), інші розважають (демонстрація казок для дошкільників із яскравими ілюстраціями).

Шановна гостя, у нас в групі теж є куточок книги. Запрошуємо тебе, разом з нами розглянути його:

  • Які книги тут у нас є? (діти перераховують)

  • Як потрібно ставитися до книг? (діти розповідають: Не рвати! Не малювати в книгах, а лише в розфарбовках! Не загортати кутики сторінок! Не розглядати книги на підлозі, а лише за столами, щоб не зім’ялась, не забруднилась, щоб ніхто не наступив і не пом’яв листків).

Д/гра: «Закінчи прислів’я та приказки про книги»

Вихователь: Хто багато читає, той багато…(знає);

Книга вчить, як в світі … (жить);

Книга твій друг, без неї як без…(рук);

Книга ключ до …(знань);

З книгою подружишся, розуму … (наберешся).

Вихователь: Бачиш, Книжечко, як діти багато всього знають, розповідають, а ще поважають і бережуть твоїх сестричок книг.

Крім цього наші діти ще полюбляють малювати ілюстрації до казок, а щоб краще запам’ятати і легше розповідати чи переказувати, ми придумали позначати персонажів спеціальними знаками – друдлами та розповідати казку за цими знаками.

Давайте розглянемо ці картинки – друдли, та пригадаємо, що вони позначають? (демонструє)


Яку казку про ведмедя і дівчинку ми знаємо?

Діти: «Три ведмеді», «Маша і ведмідь».

Вихователь: Давайте розглянемо та пригадаємо значення всіх картинок – друдлів.

  • Як ви вважаєте, для чого ми вчимося позначати казки? (діти: - Я

думаю, що так легше пригадати і розповісти казку).







ДІД

ЛІС







РУКАВИЧКА

МИШКА









ЖАБКА

ЗАЙЧИК











ЛИСИЧКА

ВОВЧИК









КАБАН

ВЕДМІДЬ







СТРИБАТИ

БІГАТИ







ХОДИТИ

СОБАКА









ЗАГУБИТИ

ТІКАТИ


Графічний запис:











Розповідь дітей за графічним записом:

«Дід йшов лісом тай загубив рукавичку. Біжить мишка-шкряботушка, побачила рукавичку тай вирішила в ній жити. Прискакала жабка – скрекотушка, А хто-хто в цій рукавичці?

— Мишка-шкряботушка. А ти хто?

— Жабка-скрекотушка. Пусти й мене!

Коли біжить зайчик. Прискакав до рукавички та й питає:

— А хто-хто в цій рукавичці?

— Мишка-шкряботушка, жабка-скрекотушка. А ти хто?

— А я зайчик-побігайчик. Пустіть і мене!

— Іди!

Коли це біжить лисичка — та до рукавички:

— А хто-хто в цій рукавичці живе?

— Мишка-шкряботушка, жабка-скрекотушка та зайчик-побігайчик. А ти хто?

— Та я лисичка-сестричка. Пустіть і мене!

— Та йди!

Аж йде вовчик — та й собі до рукавички, питається:

— А хто-хто в цій рукавичці живе?

— Мишка-шкряботушка, жабка-скрекотушка, зайчик-побігайчик та лисичка-сестричка. А ти хто?

— Та я вовчик-братик. Пустіть і мене!

— Та вже йди!

Уліз і той.

Де не взявся — біжить кабан.

— Хро-хро-хро! А хто-хто в цій рукавичці живе?

— Мишка-шкряботушка, жабка-скрекотушка, зайчик-побігайчик, лисичка-сестричка та вовчик-братик. А ти хто?

— Хро-хро-хро! А я кабан-іклан. Пустіть і мене!

  • Йди!

Уліз і той.

Йде ведмідь — та й собі до рукавички, реве й питається:

— А хто-хто в цій рукавичці живе?

— Мишка-шкряботушка, жабка-скрекотушка, зайчик-побігайчик, лисичка-сестричка, вовчик-братик та кабан-іклан. А ти хто?

—А я ведмідь-набрідь. Пустіть і мене!

— Куди ми тебе пустимо, коли й так тісно?

— Та якось будемо.

— Та вже йди, тільки скраєчку! Уліз і ведмідь.

Та так вже тісно, що рукавичка ось-ось розірветься.

Коли це дід пригадав,— нема рукавички. Він тоді назад — шукати її, а собачка попереду побігла. Бігла-бігла, бачить — лежить рукавичка і ворушиться. Собачка тоді: «Гав-гав-гав!»

Вони як злякаються, як вирвуться з рукавички,— так усі й порозбігалися лісом. Прийшов дід та й забрав рукавичку.»

Ось так шановні гості наші діти вміють казки розповідати – сподобалось вам ( Книг, Кориспондент)

Д/гра «Склади портрет» - У кожного за столами лежать книжечки – поробки з ілюстрацією тієї чи іншої казки, діти розглядають впізнають казку за ілюстрацією. Вихователь: У кожного на столах у тарілочках лежить матеріал для оздоблення палітурки. На палітурці має бути зображений головний персонаж про якого розповідається в казочці.

d:\documents and settings\user\рабочий стол\pa100089[(034287)21-47-08].jpgd:\documents and settings\user\рабочий стол\pa100089[(032891)21-45-54].jpg


d:\documents and settings\user\рабочий стол\pa100089[(042391)21-52-13].jpgd:\documents and settings\user\рабочий стол\pa100089[(025827)21-40-16].jpg


(Розгляд поробок – пропозиція їх подарувати діткам молодшої групи, щоб полегшити їм навчання переказувати казки)

d:\documents and settings\user\рабочий стол\pa100089[(037643)21-49-19].jpg


Д/гра: «З якої це казки!»

«Я по засіку метений. Я із борошна спечений. Я від баби втік. Я від діда втік. То й від тебе втечу!» («Колобок»)

«Мишка – за кицю, киця – за Жучку, Жучка – за внучку, внучка – за Бабу, Баба – за діда, а дід…» («Ріпка»)

«Не плач, діду, не плач, бабо! Знесу я вам яєчко. Тепер не золоте, а просте…» («Курочка Ряба»)

«Відімкнітеся, відчінітеся. Ваша мама прийшла, молока принесла!» («Вовк та семеро козенят»)

«Піди провідай бабусю! Віднеси їй пиріжки і горщик масла» («Червона Шапочка»)




Вихователь: - Чи сподобалось гостям на нашому занятті? (Книзі, Пізнайлику) - Що сподобалось вам діти найбільше? (відповіді)

Вихователь: Діти пропоную взяти інтерв’ю і у гостей – вихователів:

Діти: - Як ви вважаєте, чи ми добре знаємо казки?

  • Як ви вважаєте, чи не даремно ви прийшли до нас на заняття?

  • Чого ви бажаєте дітям та вихователям нашої групи?

Вихователь: Дякуємо за відповіді!

Тож на закінчення заняття давайте всі разом виведемо моральне правило: «Бережи книгу, не рви і не брудни!» (діти повторюють)

А в куточок книги виставимо ось цей забороняючий знак.







Вихователь:

Ось заняття закінчилось,

Мабуть ви уже стомились,

Тож здорові будьте, великі ростіть,

І з цікавими книгами завжди дружіть.d:\documents and settings\user\рабочий стол\pa100089[(046246)21-53-31].jpg




Схожі:

На тему: (для дітей середнього дошкільного віку з пріоритетом пізнавального, мовленнєвого та креативного розвитку) Автор вихователь днз №3 «Зірочка» iconАвтор вихователь днз №3 «Зірочка» м. Шпола, Черкаської обл. Чорновольська Вікторія Віталіївна Мета
Мета: Пізнавальний розвиток – сприяти розвитку пізнавальних здібностей дитини про властивості лікарських рослин. Ознайомити з процесами...
На тему: (для дітей середнього дошкільного віку з пріоритетом пізнавального, мовленнєвого та креативного розвитку) Автор вихователь днз №3 «Зірочка» iconАвтор: Ушакова Л. Г. Вихователь днз №5 „Вербиченька”
З казкою подружиш – здоровим будеш!” вміщує інтегровані заняття для дітей 5-6 років життя з різних розділів програми фізичного виховання,...
На тему: (для дітей середнього дошкільного віку з пріоритетом пізнавального, мовленнєвого та креативного розвитку) Автор вихователь днз №3 «Зірочка» iconХарактеристика діяльності вихователя дошкільного навчального закладу №51 м. Золотоноша Чупрій Ольги Григорівни
Чупрій О. Г. має повну вищу педагогічну освіту, кваліфікація — вихователь дітей дошкільного віку. У днз №51 на посаді вихователя...
На тему: (для дітей середнього дошкільного віку з пріоритетом пізнавального, мовленнєвого та креативного розвитку) Автор вихователь днз №3 «Зірочка» iconНавчання звуковому аналізу слів з використанням зорових символів
У навчанні грамоти дітей старшого дошкільного віку вже склалася певна методика, яка спирається на використання наочності у вигляді...
На тему: (для дітей середнього дошкільного віку з пріоритетом пізнавального, мовленнєвого та креативного розвитку) Автор вихователь днз №3 «Зірочка» iconМ. М. Єфименка вперше було представлено 1999 року в програмі «Театр фізичного розвитку й оздоровлення». Вона розрахована на дітей дошкільного та молодшого шкільного віку и спирається на об’єктивні закон
Вона розрахована на дітей дошкільного та молодшого шкільного віку и спирається на об’єктивні закони розвитку дитячого організму....
На тему: (для дітей середнього дошкільного віку з пріоритетом пізнавального, мовленнєвого та креативного розвитку) Автор вихователь днз №3 «Зірочка» iconПсихологічний супровід впровадження Базової програми розвитку дитини дошкільного віку
Я у Світі”: досвід роботи творчої групи психологів днз – Лозова, мцппіСР, днз №16, днз №13, 2011. – 119 с
На тему: (для дітей середнього дошкільного віку з пріоритетом пізнавального, мовленнєвого та креативного розвитку) Автор вихователь днз №3 «Зірочка» iconРежим дня для дітей дошкільного віку на літній період 2012 р. Днз №2

На тему: (для дітей середнього дошкільного віку з пріоритетом пізнавального, мовленнєвого та креативного розвитку) Автор вихователь днз №3 «Зірочка» iconУправління освіти маріупольської міської ради
«Англійська мова для дітей середнього дошкільного віку»: навчальна програма. – Маріуполь, 2011. – 9 с
На тему: (для дітей середнього дошкільного віку з пріоритетом пізнавального, мовленнєвого та креативного розвитку) Автор вихователь днз №3 «Зірочка» icon1 група для дітей раннього віку 1 група для дітей дошкільного віку. Групи укомплектовані згідно віку дітей. Мовний режим – український

На тему: (для дітей середнього дошкільного віку з пріоритетом пізнавального, мовленнєвого та креативного розвитку) Автор вихователь днз №3 «Зірочка» iconНаказ №1111 Про впровадження програми розвитку дітей старшого дошкільного віку "Впевнений старт"
Всеукраїнського з'їзду педагогічних працівників дошкільної освіти про схвалення програми розвитку дітей старшого дошкільного віку...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib.znaimo.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи