Тема: Будова рослин. Рослини живі організми icon

Тема: Будова рослин. Рослини живі організми



НазваТема: Будова рослин. Рослини живі організми
Дата конвертації05.05.2013
Розмір71.49 Kb.
ТипДокументи
джерело

Дата: 08.12.2011 року

Клас: 3

Урок: Я і Україна (природознавство)

Тема: Будова рослин. Рослини — живі організми.

Мета: Формувати поняття орган рослини; ознайомити з будовою рослин. Сформувати уявлення про значення кожного органа (кореня, стебла, листків, квіток, плодів з насінням) для рослини, про особливості живлення і дихання рослин; уміння розрізняти органи рослини, називати їх. Формувати вміння логічно міркувати, правильно висловлювати свою думку, здійснювати взаємоконтроль. Розвивати вміння аналізувати, спостережливість, пам’ять. Виховувати критичність і доказовість мислення, естетичне сприймання рослин, моральну відповідальність за збереження рослинного світу.

Обладнання: слова - відгадки, дві гілочки заздалегідь поставлені в чисту і зафарбовану синькою воду, таблиці, презентація «Будова рослини».


^ ХІД УРОКУ


  1. Організаційний момент.

Знов лунає шкільний наш дзвінок,

Кличе усіх на цікавий урок.

У класі сьогодні гостей є багато,

І всі ми зібрались наче на свято.

  • Здавна в українців існує чудовий звичай : шановних гостей зустрічати з радістю і миром, а також вітатися з ними. Тож давайте і ми привітаємося з нашими гостями. 3-4 :

(Діти промовляють хором)

Ми вам раді, люди добрі,

І вітаємо щиро вас.

Всіх запрошуємо ласкаво

На урок у третій клас.

  • А тепер зручніше сідайте, починаємо урок.

ІІ. Перевірка домашнього завдання

  1. Фронтальне опитування. Вправа «Мікрофон»

  • Пригадайте і скажіть, що таке природа?

  • Якою буває природа?

  • Що належить до живої природи?

  • Що належить до неживої природи?

  • Чим живі організми відрізняються від предметів неживої природи?

  • Чому рослини називають зеленим дивом Землі?

  1. Тестові завдання

  • А тепер відкрийте зошити і виконайте 1 тестове завдання, вибравши правильні відповіді:

  1. Природа це:

а) все що нас оточує, крім предметів що виготовлені людиною;

б)сонце , небо, повітря.

в)жива і нежива природа.

2. Природа буває:

а) живою;

б) неживою;

в)жива і нежива .

3. До живої природи належать :

а) 5 царств;

б) 2 царства;

в) 3 царства.

4. Рослини називають Зеленим дивом Землі, тому щоі:

а) прикрашають нашу планету;

б) виділяють в повітря кисень , необхідний для дихання;

в) поглинають кисень і виділяють вуглекислий газ.

ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку

  1. Гра «Назвіть рослину» (діти відгадують загадки , а вчитель слова - відгадки викладає на дошці)

  • Без рук, без ніг, а на батіг пнеться.

(Квасоля)

  • Навесні цвітуть, мов свічки.

Заглядають сонцю в вічки.

А під осінь ті свічки

Одягають кожушки.

(Каштани)

  • Стоїть на поляні

в жовтому сарафані.

Підросте - всміхнеться,

Для вітрів вбереться

В платтячко біленьке.

(Кульбаба)

  • Стоїть півень на току ,

У червонім ковпаку.

(Мак)

  1. Оголошення теми і мети уроку.

  • Сьогодні на уроці ми дізнаємось, що спільного між цими рослинами, а також поговоримо про їх значення для життя на Землі.

ІV. Вивчення нового матеріалу .

1. «Мозковий штурм» (творча діяльність, під час якої учні мають коротко висловлювати свої думки, відстоювати свої ідеї).

- Що є спільного у всіх рослин? (Відповіді учнів.)

2. Розповідь вчителя з елементами бесіди.

- Всі рослини мають схожу будову.

- Будь ласка, увага на екран . Зараз ми переглянемо презентацію «Органи рослин». ( слайди 1-34 )

  1. ^ Робота з таблицею «Значення органів для рослин».



Назва

Істотні ознаки

Значення

Корінь

Підземний орган

Забезпечує живлення. Закріплює рослину в грунті

Стебло

З′єднує інші органи з корінням

Пересуває воду від кореня. Піднімає листя до світла

Листки

Кріпляться до стебла

Утворюють поживні речовини, дихання. Накопичення води

Квітка

Найгарніший орган. Запліднення

Утворює плоди

Плід із насінням

Утворюється з квітів

Розмноження

^ 4. Практична робота.

1) Мозковий штурм.

- За якими ознаками рослини належать до живої природи?


Живляться

Ростуть




Розмножуються, відмирають

Рухаються



Дихають

Змінюються
mh900435572


^ 2) Проведення дослідів.

- Що означає слово живлення?

- А як рослини живляться?

- Учні разом з учителем розглядають дві гілочки однієї рослини. Одна з них стояла у підфарбованій синькою воді, інша — у звичайній.

  • Що побачили?

  • Чому гілочка, що стояла у підфарбованій воді, стала всередині такого самого кольору, як вода? (Вода від кореня рухається по стеблу.) Це перший спосіб живлення.

  • А який другий спосіб живлення?

Другий спосіб живлення. Під дією сонячної енергії рослини самі утворюють поживні речовини — цукор і крохмаль — у своїх листках із води й вуглекислого газу.

5.Руханка.

Два прихлопи, три притопи,

На носок, на каблучок.

Руки вліво, руки вправо —

Ми танцюєм гопачок.

Раз — присядем, два — присядем,

Настрій гарний!

Покружляли, повертілись

І тихесенько всі сіли.

^ 6. Робота з підручником.

1) Прочитати текст «Рослини — живі організми» (с. 107 - 110) .

2) Відповіді на запитання.

- Що ще утворюється в листках під дією світла? (Кисень.)

- Коли рослини виділяють кисень? ( вдень )

- Коли рослини вбирають кисень? ( вночі )

- Якими органами дихають рослини? (всіма )

- Чи дихають рослини вдень і вночі ? ( Так рослини дихають вдень і вночі. Під час дихання вночі вбирають із повітря кисень, а вдень вуглекислий газ. )

^ V. Закріплення та осмислення знань

1. Вправа «Мікрофон».

- Доведіть, що рослини — частина живої природи.

- Чому рослини не можуть жити без сонячного світла?

- Доведіть, що рослини — джерело поживних речовин і кисню на Землі.

- Як ви розумієте вислів «Берегти рослини — зберігати життя на Землі?»

^ 2. Метод голосування ногами та руками. Гра «Так чи ні».

- Корінь вбирає із ґрунту воду?

- У плоді утворюються поживні речовини?

- Насіння захищає плід від пошкоджень?

- Стебло проводить воду від кореня до всіх органів?

- З листя утворюється плід? (

^ 3. Вправа «Акваріум»

- Уявіть собі, що до нас прилетіли інопланетяни, де немає рослин. Що ви їм розповіли б про :

1 група – про корінь

2 група – про стебло
3 група – про листки

4 група – про квіти (плоди з насінням)


  1. ^ Робота в зошиті.

- Підписати назви органів рослини.



VІІІ. Підсумок уроку. Оцінювання учнів

ІX. Домашнє завдання

  • Опрацювати статті підручника «Будова рослин», «Рослини — живі організми» (С. 107—110).



Використана література:

  1. Я і Україна. 3 клас. Уроки з використанням інноваційних технологій / Упорядники: А.Е. Присич, Т.І.Савчук, С.П. Пастушенко, В.В. Сороколіт. - Х. : Вид. група «Основа», 2006. - 144 с. - (Б-ка журн. «Початкове навчання і виховання»; Вип.12 (36)

  2. Будна Н.О., Гемзюк О.Р., Майхрук М.І., Тітченко О.М. Я і Україна. Уроки природознавства. 3 клас. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2003. - 112 с.

  3. Байбара Т.М., Бібік Н.М. Я і Україна : Підручник для 3 класу - Форум, 2003

  4. Журнали «Початкове навчання та виховання»



Схожі:

Тема: Будова рослин. Рослини живі організми icon1. загальні відомості
Нині – це комплекс наук про живу природу. Об’єктом вивчення біології є живі організми – віруси, бактерії, водорості, гриби, лишайники,...
Тема: Будова рослин. Рослини живі організми iconУрок фізики у 11 класі Тема. Дія іонізуючого випромінювання на живі організми. Захист
Формувати поняття про вплив радіаційного випромінювання на живі організми, умінь пояснювати причини та наслідки такого впливу. Ознайомити...
Тема: Будова рослин. Рослини живі організми iconУрок №2 Тема «Екологічні фактори та їх вплив на живі організми»
Мета: сформувати уявлення про екологічні фактори, показати їхню класифікацію й загальні закономірності впливу екологічних факторів...
Тема: Будова рослин. Рослини живі організми iconТема: «Рослини. Зовнішня будова рослин. Дерева, кущі, трав’янисті рослини» Мета
Обладнання: предметні малюнки, таблички, таблиця «Дерева, кущі, трави», малюнок «Що де росте?», куб, роздатковий матеріал, картки,...
Тема: Будова рослин. Рослини живі організми iconУрок №18 тема: Узагальнюючий урок з теми «Будова І життє діяльність рослин. Вегетативні органи рослин»
Обладнання І матеріали: презентація до уроку «Будова І життєдіяльність рослин. Вегетативні органи рослин», підручники, робочі зошити,...
Тема: Будова рослин. Рослини живі організми iconТема: Лікарські рослини
Мета: Збагатити знання студентів про лікарські рослини України. Ознайомити з правилами збору лікарських рослин, умовами і термінами...
Тема: Будова рослин. Рослини живі організми iconСадівник-квіткар-декоратор
Зміст роботи: вирощування рослин для оформлення садів, парків, виставок, вітрин, житлових і службових приміщень. Створення композицій,...
Тема: Будова рослин. Рослини живі організми iconКонспект відкритого уроку
Обладнання: дві гілочки заздалегідь поставлені в чисту і зафарбовану синькою воду, завдання для домашнього опитування, завдання головоломки,...
Тема: Будова рослин. Рослини живі організми iconУрок у початковій школі (1 клас) Тема: Рослини. Різноманітність рослин. Що дають рослини людям? Як потрібно турбуватися про рослинний світ?
Ти уявлення дітей про рослини, різноманітність рослинного світу. Дати поняття про значення рослин у житті людини. Навчити охороняти...
Тема: Будова рослин. Рослини живі організми iconВнутрішня будова листка (7 клас) Мета
Обладнання: таблиця «Внутрішня будова листка», гербарні зразки рослин (листків різних рослин); картки із завданнями до уроку
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib.znaimo.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи