Зміна слова як спосіб визначення закінчення і основи слова icon

Зміна слова як спосіб визначення закінчення і основи слова

Реклама:



Скачати 47.47 Kb.
НазваЗміна слова як спосіб визначення закінчення і основи слова
Дата конвертації10.05.2013
Розмір47.47 Kb.
ТипДокументи
джерело




Зміна слова як спосіб визначення закінчення і основи слова.

Нульове закінчення


Вчитель початкових класів

Барвінківської ЗОШ І-ІІІ ст.№2

Реут Яна Володимирівна


Тема. Зміна слова як спосіб визначення закінчення і основи слова. Нульове закінчення.

Мета. Створити ситуацію для виявлення нульового закінчення в слові; запровадити модель позначення нульового закінчення; розвивати вміння аналізувати й синтезувати мовні явища; конкретизувати вміння визначати основу та закінчення слів-нав предмета; формувати контрольно-оцінювальні дії; відпрацьовувати вміння працювати в парах; виховувати інтерес до навчання, потребу в поглибленні знань.

Обладнання: зразки робіт Петрика та Яринки, експериментальний зошит №3 для 2 класу.

^ Тип уроку: постановка і розв’язання навчального завдання.

Хід уроку:

І. Організаційний момент. Мотивація діяльності

1. Привітання з гостями

2. – Ми з вами вже другий рік наповнюємо свій мисливський рюкзачок знаннями. У когось він повніший, у декого в ньому ще багато місця.

- Чи важко носити здобуті знання? Чому?

- Народна мудрість говорить:

Знання за спиною не носити.

Тож давайте спробуємо поповнити свої рюкзаки і продемонструємо вже набуті знання.

ІІ. Каліграфічна хвилинка

  • Щоб і далі вдосконалювати навички каліграфічного письма, пропоную вам записати цю народну мудрість правильно поєднуючи букви.

(Діти записують народну мудрість робочі зошити)

  • За якими критеріями можемо оцінити свою роботу? (^ Красиво та правильно). Діти оцінюють свою роботу.

ІІІ. Закріплення ситуації успіху на відомому матеріалі

Перевірка домашнього завдання

  • Що ви робили вдома? (Записували текст. У виділених словах визначали основу та закінчення.)

  • Погляньте, слова з домашньої роботи виписані на дошці. Розкажіть, як ви в цих словах визначили закінчення та основу?

У віршах, пісня, на рушниках, калина.

(Біля дошки учні визначають основу та закінчення, а останні - звіряють записи в зошитах).

  • Хто найкраще прокоментував свої дії по визначенню закінчення і основи?

  • Що потрібно було пам’ятати, щоб виконати це завдання?

(Щоб визначити закінчення потрібно змінити слово. Частина слова, що зміниться – закінчення. Частина слова, що залишилася - основа)

  • Молодці. Ви вже навчились визначати основу та закінчення? (Так).

ІV. Створення проблемної ситуації. Визначення навчального завдання.

  • Я пропоную кожному з вас Самостійно визначити закінчення і основу у наступних словах:

Ручка, місто, зошит, лось.

  • Чи в усіх словах вам вдалося визначити основу та закінчення?

  • Розгляньте роботу наших друзів.

  • Робота Петрика:

Ручка, місто, зошит, лось.

  • Хто визначив закінчення у словах так, як Петрик?

Робота Яринки:

Ручка, місто, зошит, лось.

  • Хто виділити закінчення у словах так, як Яринка?

Робота Плямсика:

Ручка, місто, зошит, лось.

  • Хто виділив закінчення у словах так, як Плямсик?

Обговорення робіт.

Закінчення у словах: ручка та місто виділили всі однаково, а ось у словах: зошит, лось – по-різному.

  • Сформулюйте завдання наших наступних дій.

(^ Ми повинні дізнатися, чи є закінчення у словах зошит, лось. Якщо є, то як воно виділяється.)

V. Розв’язання навчального завдання

- Порівняйте зміни слів:

Зошит – зошити

Син – сини

  • Звідки ви дізнаєтеся, що зміна кожного з цих слів повідомляє про один предмет? (Відсутність звука).

  • Як показати на моделі, що саме відсутність звука в закінченні повідомляє про те, що названо один предмет? (Пропозиції).

  • Люди домовилися користуватися позначкою ǿ та називати закінчення нульовим.

  • Покажіть закінчення в словах

Зошит ǿ та лось ǿ


Фізкультхвилинка

VІ. Формування контрольно-оцінювальної дій щодо наявності знань

  1. – А чи зможемо ми використати нове знання про закінчення, при роботі з іншими словами?

  • Попрацюємо всі разом над вправою 6 с. 5 « експериментального зошита».

  • Прочитайте уривок з вірша. Знайдіть слова-назви предметів. Підкресліть їх. Запишемо ці слова у зошит, визначаючи в них основу та закінчення.

На світі, Бегемот, в суботу, в неділю, компот, із черешні.

  • Покажіть на «чарівній лінієчці» хрестиком, наскільки легко вам виконувати завдання, працюючи разом з усім класом.

  1. – Розгляньте моделі.

Про що вони повідомляють?


  • Розподіліть слова, записані на дошці, за моделями.



Магнітофон, шафа, коридор, вікно, тістечко, светр, ведмідь, бібліотека.

  • Працювати будемо в парах.

  • Як можна розподілити обов’язки?

(Один вибирає слова до першої моделі, другий – до другої.)

Одна пара працює біля дошки.

Перевірка та оцінка роботи.

  • Покажіть на «чарівній лінійці», легко вам було виконувати завдання, працюючи з товаришем у парі.

  • А чи зможете самостійно, без допомоги визначити закінчення у словах?

  • В цьому ви зможете переконатися, виконавши домашнє завдання.

С. 6 впр. 8

VІІ. Підсумкова рефлексія

  • Що нового дізнались на уроці?

  • Чого навчилися?

  • Що розповісте про сьогоднішній урок своїм батькам?

  • Чи важко буде носити ці знання за спиною?

Додати документ в свій блог або на сайт


Реклама:

Схожі:

Зміна слова як спосіб визначення закінчення і основи слова iconУрок 36 Тема. Спільнокореневі слова. Корінь слова (впр. 168 172)
Мета. Повторити вивчене в другому класі: основа слова та закінчення; споріднені слова; корінь слова. Розвивати зв’язне мовлення,...

Зміна слова як спосіб визначення закінчення і основи слова icon3. Тема. З’ясування сильної позиції як спосіб перевірки орфограм слабких позицій звуків. Зміна слова як спосіб визначення сильної позиції звука. Зміни слів-назв предметів за числами Мета
Мета. Проаналізувати випадки, коли спосіб перевірки орфограм за словником «не працює»; створити ситуацію для пошуку нового способу...

Зміна слова як спосіб визначення закінчення і основи слова iconТема. Зміна слів назв предметів за зразком «один» «багато»
Мета. Розширювати знання учнів про слова – назви предметів; удосконалювати вміння змінювати ці слова за зразком «один – багато»;...

Зміна слова як спосіб визначення закінчення і основи слова iconУрок гра за темою «Будова слова»
Мета: Узагальнити, систематизувати знання учнів; удосконалити вміння розпізнавати форми слова та спільнокореневі слова, навички розбору...

Зміна слова як спосіб визначення закінчення і основи слова iconТема: Дуже важливі слова
Мета: ознайомити учнів з поняттям «опорні слова»; вчити визначати казку за опорними словами, виділяти з тексту опорні слова; розвивати...

Зміна слова як спосіб визначення закінчення і основи слова iconІ люди” складання слів із складів
Учасники по одному від кожної команди одержують пакети з однаковими картками. Початок слова написано на одній картці, кінець слова...

Зміна слова як спосіб визначення закінчення і основи слова iconУрок Тема: Нульове закінчення. Будова незмінних слів
Мета: дати поняття про нульове закінчення, незмінні слова; закріпити навички морфемного розбору; удосконалювати вміння встановлювати...

Зміна слова як спосіб визначення закінчення і основи слова iconТема. Лексичне значення слова. Однозначні й багатозначні слова Мета
Тема. Лексичне значення слова. Однозначні й багатозначні слова Мета: виробляти в учнів уміння пояснювати лексичне значення слова

Зміна слова як спосіб визначення закінчення і основи слова iconТема. Поняття про службові слова, їх роль у реченні
Мета. Дати учням уявлення про службові слова та їх роль у реченнях. Вчити учнів розрізняти службові слова та писати їх окремо від...

Зміна слова як спосіб визначення закінчення і основи слова icon«Магия слова» Выпуск 2 Литературно-поэтическое творчество Красноперекопск – 2010 «Магия слова »
«Магия слова»: сборник помощь молодым авторам в литературно- поэтическом творчестве. Красноперекопский районный Центр детского и...

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib.znaimo.com.ua 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи