Урок української мови в 2 класі icon

Урок української мови в 2 класі



НазваУрок української мови в 2 класі
Дата конвертації16.05.2013
Розмір28.71 Kb.
ТипУрок
джерело

Шефер Людмила Михайлівна,

вчитель початкових класів,вища категорія,

«Старший вчитель»

Володимирівської ЗШ І – ІІІ ступенів

Петрівської районної ради

Кіровоградської області


Урок української мови в 2 класі


Тема. Закріплення знань учнів з теми «Речення».

Мета: повторювати та закріплювати знання учнів з теми «Речення»; формувати навички правильного інтонування речень, різних за метою висловлювання, вміння швидко і правильно знаходити граматичну основу, встановлювати зв'язок між словами у реченні; удосконалювати вміння учнів інтонувати складні речення і речення з однорідними членами; закріплювати знання про вживання розділових знаків; розвивати вміння аналізувати, спостережливість і мову учнів;
виховувати любов до мови, до навчання.

Обладнання: картки з розділовими знаками; картки із запитаннями і схемами (для конкурсу капітанів); картки з віршем; тестові завдання; таблиці для оформлення класу.


^ Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Повідомлення теми та задач уроку.
– Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми проведемо його у формі КВК.
(учні розшифровують)
– Для цього об’єднаємося у 4 групи (команди). Кожна команда обирає свого капітана, який добре знає тему «Речення», і вигадує собі назву. Команда, яка швидше з цим впорається, заробляє перший бал.
(На дошці записати назви команд і зароблені бали.)

ІІІ. Узагальнення та систематизація знань.
1. Конкурс «Розминка»
^ Дидактична гра «Який потрібен знак?» (У кожної команди є три картки з розділовими знаками: крапкою, знаком питання, знаком оклику. Вчитель промовляє речення, а учні картками вказують, який знак треба поставити в кінці. Після з’ясування знаків один з учнів називає вид речення (по черзі з кожної команди). За правильну відповідь 1 бал.)
У лісі з дерев опадає листя.
Бережіть рідні ліси!
На яких деревах ростуть шишки?
Іванкові подарували цікаву книжку.
Яку книжку ти зараз читаєш?
Добре вчіться, діти!
– Назвати речення зі звертанням (додатковий бал).

2. Конкурс «Швидше».
^ Гра «Спіймай підмет і присудок».
(Учитель читає речення, учні по черзі з кожної команди «ловлять» на слух підмет і присудок, а потім називають граматичну основу.) На підготування відповіді 10с. Якщо у команди немає відповіді, то її називає інша команда. За правильну відповідь 1 бал.)
Ой у лузі калина стояла.
Білі тумани пливуть над землею.
Насупили дощові хмари.
Сашко читає вірш напам’ять.
У чудовому озері жила маленька рибка.
По тому самому озеру плавав білий лебідь.
Мій брат охороняє кордон рідної землі.


3. Конкурс капітанів.
(Завдання: капітан кожної команди складає речення за запитаннями і отримує 3 бали за правильне і красиве речення. Команда заробляє додатковий бал, якщо правильно знайде схему складеного речення.)
Як? Хто? Що роблять? Коли?
а) … === ___ … .
б) ___ … === … .
в) … ___ === … .
г) === ___ … … .

4. Конкурс «Хто більше?»
( Скласти речення з однорідними членами і залежними від них словами на тему «У лісі». Команда заробляє стільки балів, скільки слів буде у складеному реченні. )

5. Конкурс « Знайти і пояснити».
(Підкреслити у реченнях вірша граматичні основи. Прочитати вірш виразно, правильно робити інтонацію, слідкуючи за розділовими знаками. За виконання завдання 5 балів.)
Шумить верхами буйний ліс-
Дуби, берези, буки.
Гуде бекас, і свище дрізд,
І воркотять голубки.

6. Конкурс «Підсумок».
(Виконати тестові завдання, за кожне правильне додається 1 бал.)
1) Речення: «Любіть Україну, як сонце любіть, як вітер, як трави, як води» за метою висловлювання та інтонацією:
а) розповідне, неокличне;
б) спонукальне, неокличне;
в) спонукальне, окличне.
2) У реченні: «Дерева скидають на землю позолочене сонцем листя» граматичною основою є слова:
а) листя скидають;
б) скидають на землю;
в) дерева скидають.
3) У реченні « Хіба є на світі щось дорожче за Вітчизну» потрібно поставити на кінці:
а) знак питання;
б) знак оклику;
в) крапку.
4) У якому реченні є однорідні члени?
а) У дворі нашої школи є чудова клумба з квітами.
б) Ми самі сіємо, садимо і доглядаємо квіти.
в) Наша школа схожа на квітучий сад.
5) Яке з цих речень є складним?
а) На горобині, шипшині й калині з’являється червоне намисто.
б) Сміються сонячні зайчики, а берези сумують.
в) Яке щастя бути хліборобом, сіяти зерно у щедру землю, прикрашати її.

ІV. Підсумок уроку.
Підведення підсумків змагання.



Схожі:

Урок української мови в 2 класі iconУрок української мови в 5 класі
Тема: Фортеця чотирьох королев: Фонетики,Орфоепії, Графіки й Орфографії (урок української мови в 5 класі)
Урок української мови в 2 класі iconУрок української мови в 10 класі
Вілісова Ірина Дмитрівна, учитель української мови та літератури вищої категорії Луганського вищого училища фізичної культури
Урок української мови в 2 класі iconПлан – конспект уроку з української мови в 4 класі за темою «Неозначена форма дієслова. Дієслова-синоніми.»
Скажемо гостям на який урок ми їх запросили (на урок української мови). Девізом нашого уроку є : Рідну мову я вивчаю
Урок української мови в 2 класі iconУрок української мови в 5 класі
Мета уроку: розкрити особливості мовного явища – спрощення в групах приголосних; удосконалювати навички правильної вимови звуків...
Урок української мови в 2 класі iconУрок української мови у 6 класі «Пряме і переносне значення слова. Лексична посилка (практично)»
Обладнання: підручник, тлумачний словник української мови, таблиця «Лексичне значення слова», комп’ютер
Урок української мови в 2 класі iconУрок української мови в 7 класі © Робота вчителя

Урок української мови в 2 класі iconУрок у 2 класі з української та англійської мов
Тема уроку української мови: закріплення знань про слова, що означають назви предметів. Розпізнавання слів за питаннями хто? що?...
Урок української мови в 2 класі iconУрок з української мови та курсу «Сходинки до інформатики» в 3 класі
Тема: Підсумковий урок з теми «Іменник». Закріплення навичок роботи в текстовому редакторі Word Pad
Урок української мови в 2 класі iconКонспект вступного уроку з рідної (української) мови в 10 класі
Україні та за її межами; формувати відчуття причетності до світового українства й переконаність у тому, що доля української мови...
Урок української мови в 2 класі iconУрок української літератури в 10 класі
Тема. І. Франко. Поетична збірка Зів’яле листя”. Любовна тема у творчості поета, автобіографічність (урок української літератури...
Урок української мови в 2 класі iconУрок української мови в 6-му класі
Цифровий диктант. З наведених речень випиши іменники. Визнач їх рід: 1-ж р., 2- ч р., 3- с р
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib.znaimo.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи