Тема. «Про що розповіли незабудки». Ігор Калинець Мета icon

Тема. «Про що розповіли незабудки». Ігор Калинець Мета

Реклама:



Скачати 121.48 Kb.
НазваТема. «Про що розповіли незабудки». Ігор Калинець Мета
Дата конвертації16.05.2013
Розмір121.48 Kb.
ТипДокументи
джерело

Тема. «Про що розповіли незабудки». Ігор Калинець

Мета: вчити правильного, свідомого, виразного читання; вчити переказувати казку, робити власні висновки; збагачувати словниковий запас; розвивати мовлення, мислення, пам'ять, творчу уяву, емоційне ставлення до пізнання навколишнього; виховувати вміння бачити красу, бажання чинити добро, любити природу, дбати про неї.

Обладнання: схеми-таблиці для розчитування, таблиця для словникової роботи, Таблиці для розвитку навички читання, картки із завданням для групової роботи, вінок із квітів, квітка Незабудка.

Методи та прийоми: вправа «Очікування», «Передбачення»; дидактичні ігри «Переплутанка», «Так чи ні», «Добре і погано»; читання «ланцюжком», «дощиком», «луною»; робота в групах, робота в парах


^ ХІД УРОКУ

I. Організація класу

- Діти, покажіть мені свої красиві, ласкаві та лагідні очі!

- Ми раді побувати в гостях у вас на уроці читання.

- А проведу його я – Галина Вікторівна

- Тож давайте розпочнемо наш урок з привітання – побажання.

- Я всміхаюсь сонечку.

Діти: - Здрастуй золоте!

-Я всміхаюсь квіточці.

Діти: - Хай вона росте!

-Я всміхаюсь дощику.

Діти: - Лийся, мов з відра!

Людям усміхаємось

Діти: - Зичим всім добра!

-Отже, наші щирі усмішки ми подарували гостям і побажали всім добра. Тому я сподіваюсь, що наш урок буде саме таким.

Вправа « Очікування».

  • Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?( Відповіді учнів)

  • Як ми повинні працювати?( Відповіді учнів)

  • Так, я теж сподіваюсь на позитивний результат нашого уроку!

II. Актуалізація опорних знань учнів.

Бесіда.

-Немає на цілій планеті такої дитини, яка б не любила казки.

Сьогодні у нас незвичайний урок

У казку сьогодні ми зробимо крок.

Із казкою ми зустрічались не раз

І знову вона завітає до нас.

( на дошці вивішую картку «Казка»)

-Давайте пригадаємо, хто складає казки.

Народ




Автор



-Як називаються казки, які складає народ?

Народні



-А як називаються казки, які написали письменники, поети?

Авторські



-А ще як їх називають?

Літературні



На дошці схема:

Казка




Народ




Автор



Народні




Авторські



Літературні

- А герої яких казок ви бачите на дошці: народні чи літературні?

-А з якими літературними казками ми познайомились на попередніх уроках? («Для чого людині серце» Анатолій Дімаров, «Закляття золота й вогню» Олександр Зима, «Чому в морі вода солона» Вадим Скомаровський.)

III. Мотивація навчальної діяльності.

Давайте пограємо у гру «Переплутанка» (Читання анаграм)

  • Прочитайте слова, переставивши букви.

сніжпідник астрай

нятрода кам

шокамар пантюль

ліявакон

  • Яким одним словом можна узагальнити ці слова?

  • Які квіти ви ще знаєте?

  • Так, правильно. А ось подивіться всі ці квіти у вінку. (Вивішую вінок).

Бесіда про бережне ставлення до природи.

  • Квіти – окраса нашого життя. А що треба робити, щоб вона не зникла з землі?

  • Деяких квітів залишилось дуже мало, тому вони занесені в Червону книгу. З тих квітів, що ми згадували, це підсніжник і конвалія.

( ^ Показую малюнки цих квітів)

IV. Повідомлення теми й мети уроку.

1. Проблематизація

- Чарівний світ квітникового царства! Скільки легенд, казок, віршів складено про них! Ось подивіться на ці квіти. Хто знає, як вони називаються? (.?.).

- Ці квіти – незабудки.

- А чому вони так називаються?

- Про це нам розповість український письменник Ігор Калинець у казці «Про що розповіли Незабудки». Прочитайте тему нашого уроку («Казка «Про що розповіли Незабудки». Ігор Калинець»). Творчість Ігоря Калинця надзвичайно яскрава і самобутня. Він написав низку дитячих книжок. Ось ці книжки (показую на дошку ) ви зможете знайти у бібліотеці. Цей письменник є лауреатом державної премії імені Т. Г. Шевченка та премії імені Василя Стуса. Живе й працює у Львові.

^ 2.Вправа «Передбачення»

- Прочтайте словосполучення «луною». (Читання словосполучень за вчителем)


Дівчинка-забувака

Добра чарівниця

Пісня Незабудок

В ліс по суниці



-Де по вашому будуть відбуватися події?

-А про що можуть розповісти незабудки?

-Цікаво вам буде дізнатись про що розповість казка?

-Тож приступаймо до роботи.

V. Опрацювання теми уроку

^ 1.Оголошення плану уроку

- Давайте доповнимо наш вінок квітками незабудками.

- Так ось квіток Незабудок немає у нашому віночку.

- А щоб доповнити його треба виконати завдання плану, які пропонують квіти.

  • ПЛАН

  1. Казкова скарбничка.

  2. Квітковий словничок.

  3. Ігровий майданчик.

  4. Галявина відпочинку.

  5. Всезнайки.

  6. Працюємо разом.

  7. Віночок знань.

  8. Квітка-сюрприз.

  • Після кожного правильно виконаного завдання відкладайте собі квітку незабудку.

  • Уже на початку уроку ви працювали, тож покладіть собі квіточки.

^ 2.Казкова скарбничка (Мовна розминка)

- Зараз ми відкриємо «Казкову скарбничку».

- Прочитайте слова

а). Вправа на розширення кута зору

каз

каз

каз

каз

каз




ка

кар

очка

итися

ковий

-Яке слово зайве?

-Чому?

(Покладіть собі квітку)

б) Вправи на розвиток навички читання

-Прочитайте слова у порядку зростання номерів.

-Спочатку подивіться, подумайте хвилинку, а потім читайте.



3 та




4 в

2 вигадка

1 Казка

8 зрозумій

7 повчальне

5 ній

6 щось

( Казка – вигадка та в ній, щось повчальне зрозумій.)

-Поясніть , як ви розумієте цей вислів.

(Покладіть собі квітку)

( Квітка Незабудка )

^ 3.Квітниковий словничок. (Словникова робота в парах)

- А зараз прочитаємо «Квітниковий словничок»

- Перед вами незабудки, але вони не прості, а словникові. Ці квіточки допоможуть вам у подальшій роботі над текстом казки.


Хутко

Гайовик

Знітилась

літепло

засоромилась

тепла вода

лісовик

швидко
-Прочитайте слова за мною.



  • Назвіть слова, які відповідають на питання хто?

  • Назвіть слова, які означають дію предмета.

  • У першій колонці ви можете знайти нові слова. В другій колонці ви знайдете їх пояснення. Чи зможете ви поєднати слово та його тлумачення? (робота в парах)

(Покладіть собі квітку)

( Квітка Незабудка )

^ 4.Ігровий майданчик (Знайомство із казкою).

- А зараз настав час ознайомитися із казкою.

- Щоб визначити правильні чи хибні були ваші передбачення, треба слухати казку уважно.

(Читання казки вчителем)

^ 5.Гра « Так чи ні»

- Чи уважно ви слухали казку? Проведемо гру «Так чи ні».

1)Дівчинка приїхала до тітки. (Ні)

2)У дівчинки була біда – вона все забувала.(Так)

3)Чарівниця вирішила покарати дівчинку. (Ні)

4)Дівчинка пішла в ліс. (Так)

5)Від її сліз з'явилися ромашки. (Ні)


1 2 3 4 5

- + - + -


Взаємоперевірка


  • Взаємоперевірка. Закресліть неправильні відповіді.

  • Чому ви вирішили, що чарівниця їй допомогла?

  • Яким чином вона допомогла?

  • Хто правильно відповів на всі питання покладіть собі квітку.

( Квітка Незабудка )

^ 6.Галявина відпочинку. (Фізхвилинка)

- Ми з вами плідно попрацювали, тепер можемо відпочити.

Раз – два! Дружно встали –

Казкарями всі ми стали.

Руки в сторони, як крила,

І на небо полетіли.

Вправо, вліво подивились,

Потяглись і нахилились.

Потім крила розвернули

І на землю повернулись.

( Квітка Незабудка)


^ 7.Всезнайки. (Робота над текстом казки)

-Далі по плану у нас «Всезнайки». Щоб вдосконалити читацькі навички, проведемо роботу над текстом казки.

- Розгорніть підручник (с.102 )

а)Читаємо 1частину казки до слів :«Квітам було шкода дівчинки» «ланцюжком».

- За що квіти полюбили дівчинку?

- Яка біда була у дівчинки?

- Яке прислів’я, із записаних на дошці, найбільше підходить до змісту цієї частини?

(На дерево дивись, як родить, а на людину, як робить.)

(Покладіть собі квітку)

б) Другу частину казки прочитаємо мовчки до слів: «Пішла наша дівчинка до лісу».

- Як про біду дізналась чарівниця?

- Чому вона вирішила допомогти дівчинці?

- Чи кожна дівчинка винесла б їсти бабусі?

- Яке прислів’я підходить до цієї частини казки?

(Світ не без добрих людей.)

(Покладіть собі квітку)

в) Читаємо третю частину «дощиком» до слів: «З того часу дівчинка рідко коли щось забуває».

- Чому плакала дівчинка в лісі? Чому заблукала?

- Чому дрібненькі? Чому так багато? Чому світлого кольору?

- Хто послав ці квіти на допомогу дівчинці?

- Яке прислів’я підходить до змісту третьої частини?

(Хто людям добра бажає, той і собі має.)

(Покладіть собі квітку)

г) Прочитаємо четверту частину казки у парах «ланцюжком».

- Що змінилось у житті дівчинки з часу пригоди в лісі?

- Що взяла дівчинка з собою до міста?

- Яке прислів’я підходить до цієї частини?

(Що буває, те й минає.)

(Покладіть собі квітку)

( Квітка Незабудка )

^ 8.Робота в групах

- Тільки за допомогою товаришів ви впораєтесь із цим завданням. А це завдання – робота в групах. Обєднаємося в групи.

Завдання 1 групі

  • Біля кожного пункту плану поставте його правильний порядковий номер.

Допомога Незабудок.

Біда.

В гостях у бабусі.

Зустріч з чарівницею.

Пригоди в лісі.

  • Найбільше мені сподобалось у вашій роботі дружні стосунки та відповідальне ставлення до роботи.

(Покладіть собі квітку)

Завдання 2 групі

  • Скласти характеристику дівчинки, використовуючи опорні слова: маленька, трудолюбива, добра, забудькувата, ввічлива.

(Покладіть собі квітку)

Завдання 3 групі

  • Скласти опис незабудки, використовуючи опорні слова: лісова, дрібненькі, блідо-блакитні, жовтенька, вузенькі.

  • Нелегко дати характеристику героям казки, але ви гарно впоралися з цим завданням.

(Покладіть собі квітку)

Завдання 4 групі

  • Читання 2 частини казки за ролями.

(Покладіть собі квітку)

^ Завдання 5 групі

  • Гра «Добре і погано». (Виберіть слова та словосполучення, з’ясувавши, якою ж була дівчинка. Чи сподобалась вона вам?

ДОБРЕ

ПОГАНО

  • Полюбила квіти;

  • Плутала назви квітів;

  • полила їх літо-теплом;

  • була забудькуватою;

  • розпушувала землю;




  • полола бур'яни




  • проганяла курей;




  • милувалась квітами;




  • лагідна;




  • щира;




  • поважала старших;




  • любила допомагати.




(Покладіть собі квітку)

Висновок. Чим завдячують незабудки дівчинці? Якби не дівчинка, не було б квітів незабудок. Якби не її доброта, любов до квітів, до людей, не було б краси.

  • Ми бачимо, як за допомогою чарівних квіток змінилася дівчинка.

  • А ми станемо чарівниками самі для себе. Ми побачили, що у дівчинки були і гарні риси і не дуже, як і в кожного з нас. От задумайтесь на хвилинку, якої риси ви хотіли б позбутися. Запишіть цю рису на жовтому зів’ялому листочку.

  • А тепер згорніть його. Скидайте свої листочки в цю коробочку. А я після уроку викину її далеко-далеко.

  • А тепер подумайте, які риси є найкращими у вас.

  • Напишіть її на зеленому листочку.

  • Вийдіть і прикріпіть ось на цьому полі незабудок.

  • І хай вони ростуть і квітують, щоб ви радували своїх батьків і вчителів.

( Квітка Незабудка )

^ 9.Віночок знань. (Підсумок уроку)

  • Наслідуючи приклад дівчинки, спробуйте й ви посадити квіти.

Посадіть квіти біля школи,

Щоб на цілий білий світ

Усміхалась щира доля

І квітковий ніжний цвіт.

- А зараз складіть на своїх партах свої власні віночки. Порахуйте квіточки і ви дізнаєтеся який бал отримали на нашому уроці.

^ Кількість Квітів

Бал

12квітів

12б.

11квітів

11б.

10квітів

10б.

9квітів

9б.

8квітів

8б.

7квітів

7б.

6квітів

6б.

5квітів

5б.

4квітки

4б.

3квітки

3б.

2квітки

2б.

1квітка

1б.


^ Вправа «Мікрофон»

- Чи справдилися ваші очікування?

- Який вид роботи запам’ятався?

- Я впевненна, що навесні кожен із вас посадить свою квітку!

- Зараз за вікном тільки початок зими, а у вас на партах вже усміхається квітковий ніжний цвіт.

( Квітка Незабудка )

10. Квітка сюрприз. (Домашнє завдання)

- Діти, я вам вдячна за урок. Він залишиться у моєму серці ніжною незабудкою. Але я хочу, щоб і у вас на пам'ять щось залишилось.

-Розгорніть щоденники.

- Що ви там бачите? (Квітки-незабудки)

- Але вони не прості. На них записане домашнє завдання.Уважно його прочитайте і виберіть для себе завдання.

- Я вважаю, що ви мене не забудете так само, як і квіти незабудки.

( Квітка Незабудка )

Додати документ в свій блог або на сайт


Реклама:

Схожі:

Тема. «Про що розповіли незабудки». Ігор Калинець Мета iconТема: Ігор Калинець "Про що розповіли Незабудки"
Обладнання: Інтерактивна дошка, «Дерево очікувань», картки з деформованими текстами, малюнки: дівчинки, незабудок, чарівниці, малюнки...

Тема. «Про що розповіли незабудки». Ігор Калинець Мета iconТренінг «мистецтво взаємостосунків у класі» мета
Вчитель представляє першого учасника і пропонує класу розповісти все, що вони про нього знають ( не дозволяється висловлювати критичні...

Тема. «Про що розповіли незабудки». Ігор Калинець Мета iconТема. Ігор Забудський – поет і художник з Черкас. Мета
Мета: ознайомити учнів із творчістю І. Забудського, самобутнього, непересічного майстра пензля й слова; вдосконалювати навички виразного...

Тема. «Про що розповіли незабудки». Ігор Калинець Мета iconПро проведення ІІ етапу малих Олімпійських ігор «Діти Харківщини» серед учнів 7-8-х класів
Харківського міського голови від 20. 10. 2011 №6010 «Про проведення малих Олімпійських ігор в м. Харкові»,з метою залучення учнівської...

Тема. «Про що розповіли незабудки». Ігор Калинець Мета iconПро проведення ІІ етапу малих Олімпійських ігор «Діти Харківщини» серед учнів 3-4-х класів
Харківського міського голови від 20. 10. 2011 №6010 «Про проведення малих Олімпійських ігор в м. Харкові»,з метою залучення учнівської...

Тема. «Про що розповіли незабудки». Ігор Калинець Мета iconНаказ №342 Про направлення команди для участі у нагородженні переможців та призерів малих Олімпійських ігор «Діти Харківщини» до м. Харків
На виконання листа Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації від 20. 06. 2012 №640 Про урочисте...

Тема. «Про що розповіли незабудки». Ігор Калинець Мета iconНа чемпіонаті Європи з кікбоксінгу в Іспанії рівнянин Ігор Гуцалюк виборов золоту і бронзову медалі
Про свою перемогу на чемпіонаті Європи з кікбоксінгу у розряді косікі та фул-контакт, який відбувався у м. Севілья (Іспанія), розповів...

Тема. «Про що розповіли незабудки». Ігор Калинець Мета iconНаказ №250 Про участь команд Золочівського району у фінальних обласних змаганнях малих Олімпійських ігор «Діти Харківщини»
Харківської обласної державної адміністрації від 25. 10. 10 №578 «Про проведення малих Олімпійських ігор «Діти Харківщини» серед...

Тема. «Про що розповіли незабудки». Ігор Калинець Мета iconТема: «Правовий лабіринт» Мета
Мета: розповісти учням про їхні права й свободи, визначені Конвенцією про права дитини

Тема. «Про що розповіли незабудки». Ігор Калинець Мета iconТема: Вага тіла. Невагомість. Мета
Мета: Сформувати знання про вагу тіла, про поняття невагомості та перевантаження. Показати застосування деяких знань та вмінь у практичній...

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib.znaimo.com.ua 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи