Тренінг „Я та мій клас” Мета icon

Тренінг „Я та мій клас” Мета

Реклама:



Скачати 83.23 Kb.
НазваТренінг „Я та мій клас” Мета
Дата конвертації16.05.2013
Розмір83.23 Kb.
ТипДокументи
джерело

ТРЕНІНГ

Я та мій клас”

Мета: навчати учнів культури спілкування, пошуку конструктивних способів вирішення проблемних ситуацій;

сприяти поліпшенню психологічного клімату в класі, налагодженню доброзичливих стосунків;

виховувати в учнів повагу одне до одного, відповідальність за власні слова та вчинки.


ХІД ЗАНЯТТЯ

Слово вчителя.

Дружба - це добре почуття, яке може виникнути лише на основі взаємоповаги. Зустріти в житті справжнього дру­га вважалось великим щастям для людини. У скіфів друж­ба скріплювалась щирою клятвою, що вважалась святою і непорушною.

Сучасні тлумачні словники визначають: „Дружба - це близькі стосунки, засновані на взаємній прив’язаності лю­дей, спільності інтересів, смаків, поглядів, життєвих цілей, активній зацікавленості одне в одному”.

Другом ми називаємо того, кому довіряємо. Якщо між людьми немає щирості, не може бути і дружби. У кожного з нас є вади. Отже, той, хто хоче мати друга без вад, зали­шається без друзів.

Справжній друг, який віддає частку свого серця, силу почуття, вартий того, щоб його цінували і берегли.


Досліджуючи психологічну атмосферу і взаємовідносини людей у різних колективах, учені визначили кілька типів угруповань: «палаючий факел», «червоне вітрило», «ме­рехтливий маяк», «м'яка глина» та «сипучий пісок».

А тепер спробуйте оцінити, наскільки ви дружні, й виз­начити, до якого із типів належить ваш клас.


^ Тестування „Мій клас: який він?”


Сипучий пісок”. Такий тип колективу зустрічається доволі часто. Взаємовідносини людей у ньому дійсно нага­дують пісок, зібраний у пригорщу: начебто усі піщинки ра­зом і водночас окремі одна від одної. Повіє вітер - і пісок розлетиться, поки хто-небудь знову не збере його докупи. Так і люди у цьому колективі: усі разом і водночас кожний сам по собі. Немає зв’язку між людьми. Ніщо їх не згурто­вує по-справжньому: ані спільна мета, ані уподобання, ані симпатії одне до одного. У такому колективі немає лідера, до чиєї думки прислухалася б решта осіб.


М'яка глина”. Відомо, що глина — матеріал, що легко піддається обробці, з нього можна виліпити будь-що. У ру­ках хорошого майстра шматок глини може перетворитися на витвір мистецтва. Але невмілі руки лише намарно вико­ристають цей матеріал. Отже, і колектив цього типу схожий на глину: яка людина вважатиметься лідером цього угрупо­вання, такі взаємовідносини і встановляться у ньому. Сто­сунки у такому колективі загалом доброзичливі, проте не скажеш, що тут панує взаємодопомога. Зазвичай він скла­дається з дрібних товариських груп, які мало спілкуються між собою. Лідера у колективі цього типу немає або він не вміє себе проявити, чи просто нікому його підтримати.


Мерехтливий маяк”. У штормовому морі маяк сповіщає мореплавців, щоб вони обрали правильний курс. Потрібно лише бути уважними, не втрачати маяк з поля зору. Зазна­чте, маяк горить не постійним світлом, а мерехтить, наче каже: „Тримайся мене, і не потрапиш у біду!”. Отже, у ко­лективі такого типу переважає бажання усе робити спільно, підтримувати одне одного. Група помітно відрізняється се­ред інших своєю індивідуальністю. Проте в ній недостатньо проявляються ініціатива, воля і наполегливість щодо досяг­нення поставленої мети. Авторитетні „наглядачі маяку”, тобто ті, хто не дає згаснути полум’ю солідарності,- ор­ганізатори, актив. Лише завдяки їм колектив тримається разом і діє як єдине ціле.


Палаючий факел” - це живе полум’я, пальним для якого є міцна дружба, єдина воля, чудове взаєморозуміння, ділова співпраця і відповідальність не лише за себе, але й за весь колектив. Світити можна і для себе, продираючись крізь хащі труднощів, долаючи перешкоди і прокладаючи шлях до поставленої мети. Проте хіба можна відчувати себе щасливою людиною, коли поруч комусь важко, коли позаду тебе това­риші, які потребують допомоги? Звичайно ні! Так скаже кожна особа, яка належить до колективу цього типу. Про таке угруповання можна сказати, що воно - справжній моноліт. Тут кожний готовий прийти на допомогу іншим, вислухати і зрозуміти товариша, працювати на благо усієї групи.


Обговорення:

  • Який опис найбільш підходить для визначення типу ва­шого класу?

  • Що треба робити, щоб ваш клас став дружнішим, щоб ви жили єдиним бажанням творчо працювати і вирішувати усі справи класу дружно?

  • Чи важливо для дружби у класі, щоб усі однокласники добре навчалися і мали однакові інтереси? Чому?


Слово вчителя.

Гадаю, ви переконались у тому, що дружба, взаємодопо­мога потребують постійного горіння, а не одиноких, нехай навіть дуже частих спалахів.

Чи траплялись із вами коли-небудь такі ситуації, коли ви поводились недоброзичливо по відношенню до оточую­чих? Напевно, так. Це відбувається тоді, коли вас охоплює роздратування, злість, гнів. У такі миті людині так хочеть­ся виплеснути емоції, що іноді це може призвести до кон­флікту або суперечки, навіть із найкращим другом. Потім, звичайно, шкодуєш і вибачаєшся, що погарячкував. Проте краще не допускати виникнення таких ситуацій взагалі. Тож слід навчитися тримати себе в руках і вчасно зупини­ти себе. Як це зробити? Виявляється, дуже легко. Якщо вас охопив гнів і ви відчуваєте, що здатні на грубість, стримай­тесь і подумки скажіть собі: «Стоп!». Погасивши таким чи­ном спалах злості, ви заспокоїтесь і зможете подивитись на ситуацію, яка викликала у вас роздратування, більш помір­ковано. Пам’ятайте: негативні емоції - погані порадники, будь-яку проблему чи конфлікт слід вирішувати спокійно і тактично.


^ Групова робота „Ми позичаємо ідею”

Учитель пропонує учням життєві ситуації. Учні мають обміркувати їх і визначити шляхи розумного вирішення за­пропонованих конфліктів.

Ситуація 1

Учні восьмого класу після уроків вирішили пограти у м’яч на шкільному майданчику, але виявилось, що його вже зайняли учні старшого класу. Не зважаючи на прохання, старшокласники не хотіли залишати майданчик. Тоді восьмикласники, грубо глузуючи і жбурляючи каміння, почали їм заважати. Учні старшого класу покинули гру і вчинили бійку із задирками.

Запропонуйте розумне вирішення цього конфлікту.


Ситуація 2

Одного разу взимку однокласники грали у сніжки біля школи. Раптом хтось поцілив одному з хлопців сніжком в обличчя. Не з’ясувавши, хто саме зробив йому боляче, хлопчик підійшов до першого-ліпшого однокласника і став вимагати вибачення. Той обурився, і суперечка перейшла у бійку.

Запропонуйте розумне вирішення цього конфлікту.


Ситуація З

Учениця відповідає біля дошки. Але варто дівчинці трошки замислитись, як однокласники відразу піднімають руки, щоб відповісти. Деякі з них висловлюють невдоволен­ня і кепкують, що дівчинка „не знає відповіді на таке просте запитання”. Учениця, хвилюючись, починає плутатись і невдовзі зовсім збивається, на її очах виступають сльози.

Як у цій ситуації мали б повестися дівчинка, учитель і однокласники?


Слово вчителя.

На жаль, коли між людьми виникає непорозуміння, за­звичай вони звинувачують у цьому одне одного або замовчу­ють образу. Така поведінка недоцільна. Щире спілкування можна порівняти з ліками, якими лікують хворобу-образу. Не можна вирішити конфлікт, не обговоривши його. Праг­нення почути, зрозуміти думку одне одного здатне знищити ворожнечу. Зробіть крок назустріч людині, не відвертайтесь від неї - таким чином можна лише поглибити образу. Чим більше ви ображаєтесь або обурюєтесь, тим менше у вас можливостей поновити стосунки. І завжди щиро вибачай­тесь, коли відчуваєте, що неправі.

Варто навчитися розуміти оточуючих, інтуїтивно відчу­вати і вгадувати їх настрій. Зараз ми спробуємо перевірити, наскільки розвинене у вас це вміння.


^ Творче завдання „Співзвучність”

Два учні стають спинами одне до одного. За сигналом учителя вони починають розходитися. Ідучи кожний у свій бік, учні мають постаратися (без будь-якого стороннього сигналу) одночасно обернутися і посміхнутися одне одно­му. Вони повинні самостійно визначити мить, коли слід обернутися.


^ Творче завдання „Місток”

Учитель крейдою малює на підлозі дві паралельні лінії, відстань між якими дорівнює 30 см. На цей „місток” з обох боків стають два учні. Під „містком” тече „бурхлива гірська річка”. Учні мають домовитись між собою, як їм перейти „місток” і не зіштовхнути одне одного в „річку”. Дозволяється користуватися лише жестами і мімікою.


Слово вчителя.

Ми переконалися у тому, що досягти взаєморозумін­ня в стосунках можна, лише дотримуючись певних норм у спілкуванні. Про це варто пам’ятати щодня. Тому що­ранку, вирушаючи в школу, не забувайте взяти із собою „валізу чемності”.


^ Творче завдання „Валіза чемності”


Учитель малює на дошці великий чотирикутник – „валі­зу”. Учні починають збирати до неї необхідні „речі” - доб­рі почуття і риси характеру, які слід плекати у собі. Шко­лярі називають усе, що, на думку групи, допомагає людині у спілкуванні з оточуючими, а учитель записує відповіді на тлі чотирикутника.

Список орієнтовних відповідей:


Доброзичливість; тактовність;

доброта; справедливість;

миролюбність; життєрадісність;

почуття гумору; врівноваженість;

чесність; чуйність;

порядність; співчуття;

повага; щирість.


Заключне слово вчителя.


А ще менш важливим є уміння дотримуватись даного слова, бо з цього починається довіра до вас. І якщо ви про­тягом сьогоднішньої розмови відчули, що досі поводилися не так, як годиться справжньому товаришеві, і вирішили виправити свої помилки, то це плюс. Адже головне — вчас­но усвідомити свою помилку, подивитися на себе критич­но і разом спробувати знайти шляхи подолання труднощів у спілкуванні.


Релаксація.

  • Чи вважаєте ви за необхідне обговорювати питання такого змісту?

  • Сподобався запропонований матеріал на тренінгу чи ні?

  • Що нового для себе ви дізналися на протязі нашого тренінгу?

  • Які пропозиції щодо поліпшення відношень у класі ви можете запропонувати?



Аналіз виховного заходу,

проведеного у 8 класі

у 2008-2009 навчальному році

13.01.2009 р.


Основною метою своєї виховної діяльності вважаю створення оптимального мікроклімату в колективі, який би сприяв творчому саморозкриттю, саморозвитку дитини, дозволяв би їй легко освоїтись у своєму виховному просторі, спонукав би до діяльності, яка б дозволяла їй вступати в реальні відносини з оточуючим світом.

Враховуючи вікові особливості дітей середнього шкільного віку, можна стверджувати, що їм подобаються всілякі психологічні та правові практикуми, педагогічні тренінги, години спілкування, дискусії на морально-етичні теми.

Одним із проведених виховних заходів є тренінг „Я та мій клас”. Метою проведення цього тренінгу була потреба в навчанні учнів пошуку конструктивних способів вирішення конфліктних ситуацій; в поліпшенні психологічного клімату в класі, налагодженні доброзичливих стосунків між однокласниками; у вихованні в учнів відповідальності за свої слова та вчинки.

При проведенні цього виховного заходу були враховані вікові особливості підлітків, вдало дозовано час та раціональність його використання. Захід є цілісним, системним, актуальним. На протязі заняття учні активно працювали в групах та в колективній роботі, реалізовуючи методику співпраці, виявляли зацікавленість щодо розглянутих питань. Найбільшу активність та емоційність виявили під час тестування „Мій клас: який він?” тому що були різні думки і кожний відстоював свою та під час збирання необхідних „речей” до „валізи чемності”.

Спілкуючись із учнями, можна зробити висновок, що вони все розуміють правильно. Вважаю, що мета виховного заходу досягнена. Але чому то не завжди вчиняють згідно набутих та власних знань у різних життєвих ситуаціях?

Кл.керівник 8 класу

Ситнікова Г.О.






Додати документ в свій блог або на сайт


Реклама:

Схожі:

Тренінг „Я та мій клас” Мета iconТ — т,,,,.,„„„„■ вщщщщ
Мій гарний хлопчику, Мій жвавий горобчику! Мій добрий та світлий, Сильний і привітний! Мій міцний дубок, Великий розумничок! Мій...

Тренінг „Я та мій клас” Мета iconУрок тренінг Тема
Мета: розвиток емоційної компетентності, уміння правильно висловлювати почуття, тренінг навичок самоконтролю

Тренінг „Я та мій клас” Мета iconТренінг упевненого поводження Мета
Мета : Формувати вміння працювати в групі, усвідомлювати важливість прийняття свого «я» з усіма достоїнствами й недоліками., виховувати...

Тренінг „Я та мій клас” Мета iconТема. Мій настрій: як ним керувати Мета
...

Тренінг „Я та мій клас” Мета iconТренінг “Мої права – моя фортеця”
Тренінг проводять ініціатори та тренери Української Гельсінської Спілки та випускники Школи “Розуміємо права людини” за підтримки...

Тренінг „Я та мій клас” Мета iconГодина спілкування «Мандрівка у Країну писемності»
Святково прибраний клас. На дошці епіграф: «Із слова починається людина, із мови починається мій рід» (Н. Рій)

Тренінг „Я та мій клас” Мета iconКлас: 3 клас; Підтема: “Domestic Animals” (свійські тварини) Мета

Тренінг „Я та мій клас” Мета iconТренінг на тему: «Самовизначення в освітньому просторі»
Обговорення форми в якій проходитиме заняття. Тренінг –це надзвичайно цікавий процес. Він допомагає пізнати себе і навколишній світ,...

Тренінг „Я та мій клас” Мета iconУрок тренінг з громадянської освіти 3 клас Тема. «Вимоги до товаришування, спільної гри, праці, навчання в групах, у класі»
Закріпити уявлення учнів про поняття товаришування, дружніх взаємин, взаємодопомоги

Тренінг „Я та мій клас” Мета iconУрок-тренінг у 6 класі Види і наслідки конфліктів. Мета
Мета: Відпрацювати навички аналізу і конструктивного розв'язання конфліктів, пояснити значення термінів «конфлікт», назвати способи...

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib.znaimo.com.ua 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи