«Права свої знай – та про правила й обов’язки свої не забувай» Вчитель початкових класів Заболотна Світлана Анатоліївна 2012 р. Виховна година в 4 класі ( тренінгове заняття) Тема:«Права свої знай – та про правила й обов’язки свої не забувай» icon

«Права свої знай – та про правила й обов’язки свої не забувай» Вчитель початкових класів Заболотна Світлана Анатоліївна 2012 р. Виховна година в 4 класі ( тренінгове заняття) Тема:«Права свої знай – та про правила й обов’язки свої не забувай»



Назва«Права свої знай – та про правила й обов’язки свої не забувай» Вчитель початкових класів Заболотна Світлана Анатоліївна 2012 р. Виховна година в 4 класі ( тренінгове заняття) Тема:«Права свої знай – та про правила й обов’язки свої не забувай»
Сторінка1/4
Дата конвертації17.05.2013
Розмір0.86 Mb.
ТипУрок
джерело
  1   2   3   4

^ Відділ освіти виконкому Жовтоводської міської ради

Жовтоводська середня загальноосвітня школа № 10 з профільними класами


Виховний захід на тему :

«Права свої знай – та про правила й обов’язки свої не забувай»

c:\documents and settings\admin\рабочий стол\2010_09_15\img.jpg


^ Вчитель початкових класів

Заболотна Світлана Анатоліївна


2012 р.


Виховна година в 4 класі ( тренінгове заняття)

Тема:« Права свої знай – та про правила й обов’язки свої не забувай»

Мета: розширити знання дітей про їхні особисті права, підвести учнів до розуміння того, що необхідно не лише знати свої права, але й сумлінно виконувати свої обов’язки;прагнути розуміння необхідності виконувати правила поведінки в школі;виховувати повагу до вчителів, однолітків та людей , що є старшими за віком.Сприяти розвитку мислення, уяви, памяті і самостійності.

Обладнання: презентація до уроку№ 1, таблиця « Світова книга прав дитини», демонстраційний матеріал «Весела абетка» (паровоз), презентація фізхвилинки, вислови про права і обов’язки, роздатковий матеріал: бейджики, стрілочки ( для стежки), ватман для стежок, плакат з малюнком школи; грамзапис мінус « Вчать у школі»

^ Хід заняття

І.Організація дітей

1.Емоційний настрій на заняття.

Ось дзвінок нам дав сигнал,
Працювати час настав,
То ж і ми часу не гаймо,
Урок з «Права дитини» починаймо.

2. Вправа « Я ….,Я люблю……( діти називають своє ім’я та улюблене заняття)

Вчитель: - Щоб розпочати наше заняття , нам потрібно об’єднатися у групи.

^ 3. Вправа « Світлофор»( діти об’єднуються по кольорам світлофора: червоний, жовтий, зелений; учні займають робочі місця)

ІІ. Повідомлення теми заняття.

  1. Пісня «Вчать у школі»

(Діти разом з учителем наспівують слова пісні)
По складах читать слова,
Про закони і права,
Вчать у школі (3 рази).
Їх дотримуватись всіх,
І дорослих, і малих
Вчать у школі (3 рази)

^ 2.Правила роботи у групах.

- Для того, щоб наша робота була ефективною, пропоную повторити правила роботи :

Дисципліна –підтримувати тишу в класі , говорити з дозволу;

Толерантність – поважати думку іншого, уважно слухати, не перебивати;

Активність- брати участь у всих подіях, вправах, ситуаціях;

^ Чесність і щирість – надавати правдиву інформацію;

Піднята рука – відповідати, піднявши руку.

ІІІ. Актуалізація знань учнів

  1. Вправа « Мозковий штурм»

  • Що таке права дитини?( кожна група обговорює і доповідач висловлює міркування)

  1. Зачитування правила про права

Права – забезпечені законом можливості мати, користуватися й розпоряджатися соціальними благами й цінностями, користуватися основними свободами у встановлених законом межах.

  • ^ Які права дітей втілені на малюнках?

( хлопчик і дівчинка – з іменами – право на ім’я ;

діти відпочивають- право на відпочинок;

діти разом з сім’єю - право на сім’ю ;

діти в їдальні – право на повноцінне харчування;

діти в лікарні – право на медичне обслуговування;

діти сухають і дивляться телевізор, комп’ютер – право на інформацію;

діти сидять за партами – право на освіту.

  • ^ Повторення прав дитини за плакатом « Світова книга прав дитини» ( діти зачитують « ланцюжком»)

  • Всі діти мають право на…

-життя

-любов і турботу

-виховання у сім'ї

-повноцінне харчування

-відпочинок і дозвілля

-освіту

-медичну допомогу

-вільне спілкування

-інформацію

-усі діти рівні у своїх правах

-особлива турбота дітям-інвалідам

-особлива турбота дітям без сімей….
ІV.Ознайомлення з новою темою

1.Відгадування загадки.
Стоїть вулик придорожній,
Уночі завжди порожній (школа)
Чистенькі віконця сміються до сонця
Діточки довкола – це наша люба (школа)
- Чому у загадці школа порівнюється з вуликом? (Велика кількість учнів, всі працюють під час уроків, а це багато шуму).

- А шумно найбільше на перервах, бо не всі діти чемно себе поводять, напевно не знають «Правил поведінки в школі», своїх обов’язків.
2.Оголошення, представлення теми та очікувальних навчальних матеріалів.
(Використовую демонстраційний матеріал «Весела абетка» (Паровоз). У вікнах вагончиків з букв розрізної азбуки викладені слова: «Обов’язки», «Правила». Учні читають. Це і буде темою нашого уроку.
- ^ Навіщо вивчати правила поведінки учнів в школі? (щоб їх не тільки знати, а й виконувати)
Учитель:
- Ви всі різні та несхожі одне на одного. Як же зробити так, щоб такі різні люди все ж таки жили з повагою одне до одного? Для цього існують правила, які регулюють стосунки між людьми. Життя змусило людей встановити багато різних правил, і ми маємо справу з ними на кожному кроці. Ось у нашому класі на стенді теж є «Правила нашого співжиття», «Правила для учнів». Всі ви повинні дотримуватись цих правил, щоб у школі під час уроків було тихо, щоб кожен мав своє місце за партою, щоб легше було вас навчати, а вам – учитися.
- Уявімо собі, що водії не дотримуються правил дорожнього руху. Що б тоді було?
3. Надання необхідної інформації.
а) Зачитування учнями - експертами віршованих правил поведінки в школі.

(Учні тим часом у себе на паперових «стрілочках» шукають це саме правило, але записане одним реченням, прикріпляють на плакаті.Робота по групах . Потім з цих «стрілочок» учні викладають на дошці «Стежину правил», яка веде до школи).


^ Вчасно приходити до школи
Правила –норми суспільного життя, які визначають дії людей,організацій, колективів у певних життєвих ситуаціях.
1. Вчасно йди завжди до школи
Та не спізнюйся ніколи.
Вчись раніше пробудитись,
Щоб до школи не спізнитись.


^ Зі всіма вітайся
2.Чемним будь, завжди вітайся

І при цьому – посміхайся.

Всіх вітай: дітей, батьків,

Друзів і учителів.


^ Уважно слухати вчителя
3.Слухай вчителя уважно

І веди себе поважно.

Щоб чогось не пропустити

Та все добре зрозуміти.


^ На уроці сидіти тихо
4.На уроці не гукай,

Завжди руку піднімай.

Там, де шум і крик буває,

Працездатності немає.


^ У школі ходити спокійно
5.На перерві в ігри грайся,

А не бігай, не штовхайся.

Як ведеш себе негоже –

Завжди травма бути може.


^ Тримати речі в порядку
6.До порядку сам привчайся.

В роздягальні не штовхайся.

Одяг власний зберігай

І чужий не розкидай.


^ Берегти шкільне майно
7.Школа – це твій рідний дім.

Будь господарем у нім.

Парти бережи і стіни,

Скрізь поводь себе відмінно.


^ Берегти книжки
8. Книжка всім знання дає.

В кожній щось цікаве є.

То ж на книжці не малюй

Та не рви її, не псуй.


Дотримуся чистоти
9.В нашій школі- учень ти

Скрізь дотримуйсь чистоти.

Слідкувати завжди треба,

Щоб порядок був у тебе.


^ Чемно поводитися в їдальні
10.У їдальні всі їдять,

Там не бігають – сидять.

Як їси – не поспішай,

Все прожуй, тоді ковтай.


^ В туалет йди при потребі
11.В туалет йдуть за потреби,

Чистота там завжди треба.

Пам’ятай , що ти – людина

Й знати правила повинна.


^ Не сідати на підвіконня
12.Підвіконня, любі діти,

Не для того, щоб сидіти.

Там хай квіточки стоять.

Діти ж поруч постоять.


^ Не брати в школу зайвих речей
13.В школу з книжкою ідіть.

Зайві ж речі не беріть.

Ними можна травмувати.

Всім про це потрібно знати.


^ Перила і сходи – це небезпечно!
14.По перилах не з’їжджай.

В гру на східцях теж не грай.

Сходи – це вже небезпека

Й до біди тут недалеко.

^ 15.Наполегливо учися.


Наполегливо вчитися

У житті це знадобиться.

Вчитись ти прийшов до школи –

Не забудь про це ніколи!

V.Фізхвилинка ( презентація)

VІ.Гра «Додай слово»

  • Як прокинувся – вставай. Ти до школи …( поспішай)

  • Але й тут не поспішай. Подивись, спочатку, чи нічого не забув, чи в портфелі все …. ( в порядку)

  • В школі, в класі не брудни, сміття бачиш …( підніми)

  • Не носи в портфелі жуйки, крейду, яблука, кнопки, цвяхи, сірники. А носи …( носовички)

  • Будь охайним завжди сам, уникай дірок і … ( плям)

  • Вдома близьким не груби. Менших захищай і … ( люби).

VІІ.Конкурс « З якої казки»

- Вгадати ім’я героя казки і які правила поведінки порушив кожен із них або які права порушили проти них?

  • Хто утік від баби з дідом –

Не міг сидіти на вікні.

Зустрів в лісі різних звірів

І кожному співав пісні?

А хитру лисицю зустрів

І себе занапастив? (« Колобок»- не слухав старших і попав у біду).

  • В батька хлопчик дуже гарний,

Незвичайний,дерев’яний.

Любить дуже батько сина забіяку ….(«Казка про Буратіно» – не хотів вчитися у школі)

  • Працювала я у хатці,
    Танцювала у палаці.
    Є така у мене звичка —
    Десь губити черевички.
    («Попелюшка» - примушували тяжко працювати)


  • Підробив він голосок,
    Став малим співати.
    Здогадалися вони:
    Вовк — не наша мати.
    («Вовк і семеро козенят» – правила порушили козенята, а вовк порушив право -посягнув на життя козенят)


  • Він звірят усіх лікує,
    Від холери їх рятує.
    Вилікує він за мить
    Все, що в звірів заболить.
    («Айболить» - право на медичне обслуговування)

  • Сидить півник на печі
    Їсть смачненькі калачі.
    Ось лисичка прибігає,
    Півника мерщій хапає.
    Біжить півень рятувати,
    В лиса півника забрати.
    («Котик і півник», півник не слухав старших)


VІІІ.Бесіда про обов’язки.

    1. Вправа « Мозковий штурм»

  • Як ви розумієте значення слова обов’язок ?(Кожна група обговорює , а доповідач висловлює думку)

^ 2. Зачитування правила.

Обов’язок - це сукупність моральних зобов’язань людини перед суспільством.

(Обов’язок – це те, що ми повинні виконувати, щоб бути корисними собі та оточуючим.Обов’язково потрібно щось виконувати, хочеш ти цього, чи ні)

  • Який ваш головний обов’язок? ( вчитися в школі, слухатися старших)

  • Коли ваші батьки стануть старшими і немічними, який у вас буде обов’язок ?

( Доглядати їх в старості, бо вони тепер дбають про вас малих)

^ 3.Зачитування обов’язків з дошки ( на плакаті)

  • Поважати права інших людей

  • Старанно вчитися у школі

  • Виконувати посильну роботу

  • Берегти шкільне майно

  • Бути чемними в школі, вдома, на вулиці

  • Дотримуватись правил особистої гігієни

  • Дотримуватись правил дорожнього руху

  • Дотримуватись моральних норм поведінки

  • Охороняти природу

  • Піклуватися про членів сімї, допомагати їм

  • Поважати старших


ІХ. Виступ представника по правах дитини.

Х.Підбитя підсумків

^ 1.Вправа « Телеграма»

- І як підсумок нашого заходу попрошу Вас написати телеграму з 10-12 слів, у якій будуть відповіді на такі запитання:

-Чи сподобалося тобі заняття?

-Що було важливим?

- Чому навчилися?

- Що сподобалося?

2.Побажання

А на завершення нашого заняття хочу вам побажати, щоб у вашому житті завжди все складалося як найкраще, ростіть здоровими і щасливими!

Права забезпечені законом можливості мати, користуватися й розпоряджатися соціальними благами й цінностями, користуватися основними свободами у встановлених законом межах.


Обовязок - це сукупність моральних зобов’язань людини перед суспільством.

Обов’язок – це те, що ми повинні виконувати, щоб бути корисними собі та оточуючим.

Обов’язково потрібно щось виконувати, хочеш ти цього, чи ні)

Обовязки учнів

  • Поважати права інших людей

  • Старанно вчитися в школі

  • Виконувати посильну роботу

  • Берегти шкільне майно

  • Бути чемним в школі,вдома, на вулиці

  • Дотримуватись правил дорожнього руху

  • Дотримуватись моральних норм поведінки

  • Охороняти природу

  • Піклуватися про членів сім’ї,допомагати їм

  • Поважати старших



Правила — це норми суспільного життя, які визначають дії людей, організацій, колективів у певних життєвих ситуаціях.


ТЕЛЕГРАМА

- Що ви думаєте про заняття?_________________________________________________

- Що було важливим?_______________________________________________________

- Чому навчилися?__________________________________________________________

- Що сподобалося?__________________________________________________________

- Що не вдалося з’ясувати?___________________________________________________


ТЕЛЕГРАМА

- Що ви думаєте про заняття?_________________________________________________

- Що було важливим?_______________________________________________________

- Чому навчилися?__________________________________________________________

- Що сподобалося?__________________________________________________________

- Що не вдалося з’ясувати?___________________________________________________


ТЕЛЕГРАМА

- Що ви думаєте про заняття?_________________________________________________

- Що було важливим?_______________________________________________________

- Чому навчилися?__________________________________________________________

- Що сподобалося?__________________________________________________________

- Що не вдалося з’ясувати?___________________________________________________


ТЕЛЕГРАМА

- Що ви думаєте про заняття?_________________________________________________

- Що було важливим?_______________________________________________________

- Чому навчилися?__________________________________________________________

- Що сподобалося?__________________________________________________________

- Що не вдалося з’ясувати?___________________________________________________


ТЕЛЕГРАМА

- Що ви думаєте про заняття?_________________________________________________

- Що було важливим?_______________________________________________________

- Чому навчилися?__________________________________________________________

- Що сподобалося?__________________________________________________________

- Що не вдалося з’ясувати?___________________________________________________


ТЕЛЕГРАМА

- Що ви думаєте про заняття?_________________________________________________

- Що було важливим?_______________________________________________________

- Чому навчилися?__________________________________________________________

- Що сподобалося?__________________________________________________________

- Що не вдалося з’ясувати?___________________________________________________


ТЕЛЕГРАМА

- Що ви думаєте про заняття?_________________________________________________

- Що було важливим?_______________________________________________________

- Чому навчилися?__________________________________________________________

- Що сподобалося?__________________________________________________________

-Що не вдалося з’ясувати?___________________________________________________


ТЕЛЕГРАМА

- Що ви думаєте про заняття?_________________________________________________

- Що було важливим?_______________________________________________________

- Чому навчилися?__________________________________________________________

- Що сподобалося?__________________________________________________________

- Що не вдалося з’ясувати?_______________________________________________





^ Зі всіма вітайся





Вчасно приходити до школи






Уважно слухати вчителя



На уроці сидіти тихо






^ У школі ходити спокійно






Берегти шкільне майно



Тримати речі в порядку






^ Берегти книжки






Чемно поводитися в їдальні





Дотримуйся чистоти






^ В туалет йди при потребі



Не сідати на підвіконня






Не брати в школу зайвих речей





^ Перила і сходи – це небезпечно!






Наполегливо вчитися



Правила роботи у групах

Дисципліна - підтримувати тишу в класі, говорити з дозволу

Толерантність – поважати думку іншого, уважно слухати, не перебивати;

Активність – брати участь у всих подіях,вправах, ситуаціях;

^ Чесність і щирість – надавати правдиву інформацію;

Піднята рука – відповідати, піднявши руку.


Тиждень початкової освіти.
Конспект уроку з курсу «Права дитини»
Тема: Обов’язки учнів. Правила поведінки в школі
Мета: Формувати у шестирічної дитини позицію учня; підводити її до розуміння нових обов’язків; прагнути розуміння необхідності виконувати правила поведінки в школі; формувати навички життя в спільності, вміння коригувати свою поведінку, змінювати її у правильному напрямі.
Формувати навички культурної поведінки, дружні стосунки між учнями класу, толерантні стосунки між хлопчиками і дівчатками; виховувати повагу до вчителів, однолітків та людей, що є старшими за віком.
Сприяти розвитку мислення, уяви, пам’яті і самостійності.
Обладнання:
1. Таблиці «права дитини»
2. Демонстраційний матеріал «Весела абетка» (Паровоз)
3. Грамзапис п’єси Р.Шумана «Сміливий вершник»
4. Ілюстрації до казок.

                                                     ХІД УРОКУ

I. Організація класу до уроку.
1. Емоційний настрій на урок.
Ось дзвінок нам дав сигнал,
Працювати час настав,
То ж і ми часу не гаймо,
Урок з «Права дитини» починаймо.

2. Діти разом з учителем наспівують слова пісні.
По складах читать слова,
Про закони і права,
Вчать у школі (3 рази).
Їх дотримуватись всіх,
І дорослих, і малих
Вчать у школі (3 рази)

^ II. Актуалізація знань учнів.

1. Бесіда з учнями за таблицями «Права дитини»
 Які права дітей втілені на цих малюнках?
 У якому документі записані права дитини? (У Декларації прав дитини)
 Ви ходите в школу, здобуваєте тут знання. Яким правом ви скористалися? (Правом на освіту)

2. Відгадування загадки.
Стоїть вулик придорожній,
Уночі завжди порожній (школа)
Чистенькі віконця сміються до сонця
Діточки довкола – це наша люба (школа)
- Чому у загадці школа порівнюється з вуликом? (Велика кількість учнів, всі працюють під час уроків, а це багато шуму). А шумно найбільше на перервах, бо не всі діти чемно себе поводять, напевно не знають «Правил поведінки в школі», своїх обов’язків.

ІІІ. Оголошення, представлення теми та очікувальних навчальних матеріалів.
Використовую демонстраційний матеріал «Весела абетка» (Паровоз). У вікнах вагончиків з букв розрізної азбуки викладені слова: «Обов’язки», «Правила». Учні читають. Це і буде темою нашого уроку.
Бігло розповідаю про значок апострофа, а діти пригадують, що подібний бачили в кінці слів (кому).
- Навіщо вивчати правила поведінки учнів в школі? (щоб їх не тільки знати, а й виконувати)
Учитель:
Ви всі різні та несхожі одне на одного. Як же зробити так, щоб такі різні люди все ж таки жили з повагою одне до одного? Для цього існують правила, які регулюють стосунки між людьми. Життя змусило людей встановити багато різних правил, і ми маємо справу з ними на кожному кроці. Ось у нашому класі на стенді теж є «Правила нашого співжиття», «Правила для учнів». Всі ви повинні дотримуватись цих правил, щоб у школі під час уроків було тихо, щоб кожен мав своє місце за партою, щоб легше було вас навчати, а вам – учитися.
Уявімо собі, що водії не дотримуються правил дорожнього руху. Що б тоді було?

ІV. Надання необхідної інформації.
1. Зачитування вчителем віршованих правил поведінки в школі. Учні тим часом у себе на паперових «ніжках» шукають це саме правило, але записане одним реченням.
Наприклад: Вчасно йди завжди до школи
Та не спізнюйся ніколи.
Вчись раніше пробудитись,
Щоб до школи не спізнитись.
Потім з цих «ніжок» учні викладають на дошці «Стежину правил», яка веде до школи.

1. Вчасно приходити до школи
2. Зі всіма вітатися
3. Уважно слухати вчителя
4. На уроці сидіти тихо
5. У школі ходити спокійно
6. Тримати речі в порядку
7. Берегти шкільне майно
8. Берегти книжки
9. Чемно поводитись в їдальні
10. В туалет йти при потребі
11. Не сідати на підвіконня
12. Не брати в школу зайвих речей
13. Перила і сходи – це небезпечно!
14. Наполегливо вчитися

2. Фізкультхвилинка.

- Бігати в школі не можна. Це вам дозволяють робити на уроках фізкультури, під час ранкової зарядки, на подвір’ї під час проведення ігор.
- Зараз я вам дозволю активно порухатись.
- Давайте відпочинемо (Діти імітують рухами зміст віршика)
Ходить коник по лужку,
По зеленім бережку.
Коник сам себе пасе,
Коник гривкою трясе,
Золота вуздечка – брень!
Золота підківка – дзень!
Після цього під музику Р. Шумана «Сміливий вершник» уявно мчать на коні через поле, гай, ліс.

3. Гра «Додай слово»

• Як прокинувся – вставай. Ти до школи … (поспішай)
• Але й тут не поспішай. Подивись, спочатку, чи нічого не забув, чи в портфелі все … (в порядку)
• В школі, в класі не брудни, сміття бачиш … (підніми)
• Не носи в портфелі жуйки, крейду, яблука, кнопки, цвяхи, сірники. А носи …(носовички)
• Будь охайним завжди сам, уникай дірок і … (плям)
• Вдома близьким не груби. Менших захищай і … (люби).

4. Конкурс «З якої казки»

- Яке правило порушили головні герої цих казок?
(Не слухали старших, Буратіно не хотів ходити до школи)
«Колобок», «Котик і півник», «Вовк і семеро козенят», «Буратіно».

 Хто утік від баби з дідом –
Не міг сидіти на вікні.
Зустрів в лісі різних звірів
І кожному співав пісні?
А хитру лисицю зустрів –
І себе занапастив?
 Мій котику,
Мій братику!
Несе мене лиска
За кленовії ліси,
За крутії гори,
За бистрії води.
Порятуй мене
 Підробив він голосок,
Став на маминім співати.
Здогадалися малята:
«Вовк – не наша мати!»
 В батька хлопчик дуже гарний,
Незвичайний, дерев’яний.
Любить дуже батько сина
Забіяку … (Буратіно)

5. Бесіда про обов’язки.

а) – Як ви розумієте значення слова «обов’язок»?
(Обов’язково потрібно щось виконувати, хочеш ти цього, чи ні)
- Який ваш головний обов’язок? (вчитися гарно в школі, слухатися старших).
- Коли ваші батьки стануть старшими і немічними, який у вас буде обов’язок? (Доглядати їх в старості, бо вони тепер дбають про вас малих)

б) читання учнями (група «Блискавка») біля дошки обов’язків учнів, які записані на плакаті друкованими літерами. Розгляд малюнків. Бесіда за їх змістом.

 Поважати права інших людей
 Старанно вчитися у школі
 Виконувати посильну роботу
 Берегти шкільне майно
 Бути чемними в школі, вдома, на вулиці
 Дотримуватись правил особистої гігієни
 Дотримуватись правил дорожнього руху
 Дотримуватись моральних норм поведінки
 Охороняти природу
 Піклуватися про членів сімї, допомагати їм
 Поважати старших

в) Молитва учня (учениці)
є у кожного на парті

г) Заповіді першокласника

д) – Скоро свято Миколая. На кожну людину у нього заведена «чорна книга» і «світла». У чорну книгу він записує погані вчинки, у тому числі й порушення Правил поведінки в школі. Я сподіваюсь, що більше записів буде у світлій книзі про ваші добрі вчинки. Тоді Миколай принесе вам гарні подарунки, а не різочки.

^ V. Підбиття підсумків (рефлексія)

 Що запам’ятали і зрозуміли з цього уроку?
 Які правила поведінки в школі вам виконувати легко, а які важче?
 А зараз ми йдемо в їдальню. Покажіть своєю поведінкою як ви зрозуміли і пам’ятаєте «Правила поведінки в школі2.


^ Учням забороняється:

- допускати прояви грубості, вульгарності;

- палити у приміщеннях і на території навчального закладу;

- використовувати петарди;

- вживати алкогольні вироби, наркотичні та токсичні речовини;

- псувати державне, громадське та особисте майно.


Учні зобов’язані:

- оволодівати знаннями, вміннями, практичними навичками, підвищувати загальнокультурний рівень;

- дотримуватися вимог статуту, правил внутрішнього розпорядку;

- бережливо ставитись до державного, громадського і особистого майна;

- дотримуватися законодавства, моральних, етичних норм;

- брати посильну участь у різних видах трудової діяльності, що не заборонені чинним законодавством;

- дотримуватися правил особистої гігієни;

- піклуватися про своє здоров’я і безпеку свого життя і однокласників;

- дотримуватись чистоти і порядку в приміщенні та на території закладу;

- діяти на благо навчального закладу, піклуватися про честь і авторитет установи;

- дотримуватись правил співдружності (поважати погляди та переконання інших людей, поважати жінок, дівчат, працівників навчального закладу, піклуватись про батьків, допомагати їм у веденні домашнього господарства);

- дотримуватися ділового стилю одягу;

- займатись самообслуговуванням, брати участь у суспільно-корисній праці з урахуванням віку, статі, фізичних можливостей, нормативів та вимог гігієни.

Учням забороняється:

- допускати прояви грубості, вульгарності;

- палити у приміщеннях і на території навчального закладу;

- використовувати петарди;

- вживати алкогольні вироби, наркотичні та токсичні речовини;

- псувати державне, громадське та особисте майно.

Заохочення і покарання учнів:

Учні, які відзначилися у навчанні, праці заохочуються подякою з занесенням до особової справи, Похвальним листом „За відмінні успіхи у навчанні”, Похвальною грамотою „За особливі успіхи у вивченні окремих предметів”, цінними подарунками, туристичними путівками тощо.

По закінченні школи учні, які мають високий рівень навчальних досягнень, нагороджуються Похвальними грамотами, золотими і срібними медалями.

У випадку порушення норм і правил поведінки, псування шкільного майна, навчального обладнання, не виконання внутрішнього розпорядку школи до учнів можуть застосовуватися такі міри дисциплінарного покарання:

- зауваження вчителя;

- зауваження чи догана директора школи;

- догана директора школи у присутності всіх учнів;

- направлення подання щодо порушника до підрозділу кримінальної міліції у справах неповнолітніх для вирішення питання про притягнення батьків (осіб, що їх замінюють) до адміністративної відповідальності та взяття на профілактичний облік у встановленому Законодавством порядку;

- клопотання про позбавлення учня статусу школяра, виключення зі школи.

Рішення про позбавлення статусу школяра приймається на загальних зборах колективу з урахуванням думки органів учнівського самоврядування, громадської думки та погодження із відділом у справах сім’ї та молоді.

Учні, які порушили адміністративне право або вчинили злочин, за поданням правових органів ставляться на облік, як правопорушники, а в разі притягнення до кримінальної відповідальності – виключаються зі школи.

За нанесення умисних матеріальних збитків майну чи обладнанню учнями матеріальну відповідальність несуть батьки або особи, які їх замінюють.



^ Права та обов'язки учнів

Учні мають право:

 - на вибір форми навчання, факультативів, спецкурсів, позашкільних та позакласних занять;

- на користування навчально-виробничою, науковою, матеріально-технічною, культурно-спортивною та лікувально-оздоровчою базою навчального закладу;

- на доступ до інформації з усіх галузей знань;

- брати участь у різних видах науково-практичної діяльності: конференціях, олімпіадах, виставках, конкурсах тощо;

- брати участь у роботі органів громадського самоврядування навчального закладу;

- брати участь в обговоренні і вносити власні пропозиції щодо організації навчально-виховного процесу, дозвілля учнів (вихованців);

- брати участь у добровільних самодіяльних об’єднаннях, творчих студіях, клубах, гуртках, групах за інтересами тощо;

- на захист від будь-яких форм експлуатації, психічного і фізичного насилля, що порушують права або принижують їх честь, гідність;

- на безпечні і нешкідливі умови навчання, виховання та праці;

- на відпочинок під час перерв, в неділю, святкові та канікулярні дні.

 

 Учні зобов’язані:

- оволодівати знаннями, вміннями, практичними навичками, підвищувати загальнокультурний рівень;

- дотримуватися вимог статуту, правил внутрішнього розпорядку;

- бережливо ставитись до державного, громадського і особистого майна;

- дотримуватися законодавства, моральних, етичних норм;

- брати посильну участь у різних видах трудової діяльності, що не заборонені чинним законодавством;

- дотримуватися правил особистої гігієни;

- піклуватися про своє здоров’я і безпеку свого життя і однокласників;

- дотримуватись чистоти і порядку в приміщенні та на території закладу;

- діяти на благо навчального закладу, піклуватися про честь і авторитет установи;

- дотримуватись правил співдружності (поважати погляди та переконання інших людей, поважати жінок, дівчат, працівників навчального закладу, піклуватись про батьків, допомагати їм у веденні домашнього господарства);

- дотримуватися ділового стилю одягу;

- займатись самообслуговуванням, брати участь у суспільно-корисній праці з урахуванням віку, статі, фізичних можливостей, нормативів та вимог гігієни.

 

Учням забороняється:

- допускати прояви грубості, вульгарності;

- палити у приміщеннях і на території навчального закладу;

- використовувати петарди;

- вживати алкогольні вироби, наркотичні та токсичні речовини;

- псувати державне, громадське та особисте майно.
  1   2   3   4



Схожі:

«Права свої знай – та про правила й обов’язки свої не забувай» Вчитель початкових класів Заболотна Світлана Анатоліївна 2012 р. Виховна година в 4 класі ( тренінгове заняття) Тема:«Права свої знай – та про правила й обов’язки свої не забувай» iconЗаняття з елементами тренінгу на тему
Мета: ознайомити учнів з поняттям ″гендер″; визначити поняття спілкування; визначити, що заважає людям розуміти один одного, сприяти...
«Права свої знай – та про правила й обов’язки свої не забувай» Вчитель початкових класів Заболотна Світлана Анатоліївна 2012 р. Виховна година в 4 класі ( тренінгове заняття) Тема:«Права свої знай – та про правила й обов’язки свої не забувай» iconТема. Права дитини. Правила поведінки дітей у довкіллі
Мета уроку: формувати уявлення дітей про права та обов’язки людини;виховувати в дітей почуття шанобливого ставлення до довкілля,необхідність...
«Права свої знай – та про правила й обов’язки свої не забувай» Вчитель початкових класів Заболотна Світлана Анатоліївна 2012 р. Виховна година в 4 класі ( тренінгове заняття) Тема:«Права свої знай – та про правила й обов’язки свої не забувай» iconУказ президента україни про Національну програму правової освіти населення
З метою підвищення рівня правової освіти населення, створення належних умов для набуття громадянами правових знань, а також забезпечення...
«Права свої знай – та про правила й обов’язки свої не забувай» Вчитель початкових класів Заболотна Світлана Анатоліївна 2012 р. Виховна година в 4 класі ( тренінгове заняття) Тема:«Права свої знай – та про правила й обов’язки свої не забувай» iconПравила гри у грі беруть участь учні 3-4 класів. Спочатку кожен з учасників розповідає про себе, свої уподобання (1 хв.) Гра складається з трьох турів. 1-й тур (12 учасників)
У грі беруть участь учні 3-4 класів. Спочатку кожен з учасників розповідає про себе, свої уподобання (1 хв.)
«Права свої знай – та про правила й обов’язки свої не забувай» Вчитель початкових класів Заболотна Світлана Анатоліївна 2012 р. Виховна година в 4 класі ( тренінгове заняття) Тема:«Права свої знай – та про правила й обов’язки свої не забувай» iconI. Конституційне право Права, свободи та обов'язки людини і громадянина, встановлені Конституцією України
Права, свободи та обов'язки людини і громадянина закріплені в Розділі 11 Конституції України від 28. 06. 1996 року
«Права свої знай – та про правила й обов’язки свої не забувай» Вчитель початкових класів Заболотна Світлана Анатоліївна 2012 р. Виховна година в 4 класі ( тренінгове заняття) Тема:«Права свої знай – та про правила й обов’язки свої не забувай» iconUnit Тема: Книжки наші друзі
Аргументувати необ­хідність «Куточка читача» в класі. Об­говорити бібліотечні правила та внести, в них свої зміни
«Права свої знай – та про правила й обов’язки свої не забувай» Вчитель початкових класів Заболотна Світлана Анатоліївна 2012 р. Виховна година в 4 класі ( тренінгове заняття) Тема:«Права свої знай – та про правила й обов’язки свої не забувай» iconКодекс україни розділ
Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов’язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження...
«Права свої знай – та про правила й обов’язки свої не забувай» Вчитель початкових класів Заболотна Світлана Анатоліївна 2012 р. Виховна година в 4 класі ( тренінгове заняття) Тема:«Права свої знай – та про правила й обов’язки свої не забувай» iconПодатковий кодекс україни
Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження...
«Права свої знай – та про правила й обов’язки свої не забувай» Вчитель початкових класів Заболотна Світлана Анатоліївна 2012 р. Виховна година в 4 класі ( тренінгове заняття) Тема:«Права свої знай – та про правила й обов’язки свої не забувай» iconВиховна година, присвячена Народному Вчителю, директору Сахнівської сш Захаренку Олександру Антоновичу Сонце доброти
Мета. Вчити дітей зазирати всередину себе, замислюватись про своє життя, про свої взаємини з навколишнім світом
«Права свої знай – та про правила й обов’язки свої не забувай» Вчитель початкових класів Заболотна Світлана Анатоліївна 2012 р. Виховна година в 4 класі ( тренінгове заняття) Тема:«Права свої знай – та про правила й обов’язки свої не забувай» iconПоложення стаття Сфера дії Податкового кодексу України
Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов’язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib.znaimo.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи