Тема : Михайло Стельмах «Гуси-лебеді летять» icon

Тема : Михайло Стельмах «Гуси-лебеді летять»

Реклама:



Скачати 44.19 Kb.
НазваТема : Михайло Стельмах «Гуси-лебеді летять»
Дата конвертації19.05.2013
Розмір44.19 Kb.
ТипДокументи
джерело

Урок-дослідження

Тема: Михайло Стельмах «Гуси-лебеді летять»

Михайлик – уособлення духовного багатства, доброти і краси.

Мета: Поглиблювати навички учнів характеризувати образи, добирати цитати з тексту твору на підтвердження власних думок, формувати вміння висловлювати власне судження про місце людини у світі краси, розвивати вміння виразно читати описи, виховувати естетичні почуття, любові до природи, до рідного краю.

Цілі: - характеризувати героїв повісті;

  • давати оцінку вчинкам героїв, рисам характеру;

  • добирати цитати для характеристики образу;

  • емоційно відтворювати під час читання прекрасне і потворне;

  • формувати вміння висловлювати власні судження про місце людини у світі краси, долучатися до прекрасного через слово, кіно.



Тип уроку: урок-дослідження.


Обладнання: мультимедійна дошка ( презентація до уроку )


Методи, прийоми: метод «Прес», робота в групах, бесіда, сенкан, гранування.


Епіграф до уроку.

Самий смисл буття чи не в тому, щоб жити у мирній злагоді з природою, знати насолоду праці, поезії людських взаємин і щоб навчитися цим дорожити, треба відчути потребу це берегти.

О. Гончар.

Хід уроку.

І. Вступна частина уроку.

1.Мотиваційний етап.

2. Актуалізація суб’єктивного досвіду й опорних знань.

Вступне слово вчителя.

Дитинство – це земля, з якої виростають дерева людських талантів і характерів. Якими високими й широкими ці дерева не були, там, у дитинстві, сховане коріння, що живить і тримає їх.

Д. Павличко.

- Як ви розумієте ці слова? ( Відповіді учнів)

Усе починається з дитинства, яко. Людиною ти станеш у майбутньому, багато залежить від того, яким було твоє дитинство.

Дитинство – це найкраща пора у житті кожної людини, куди їй хочеться повертатися щомиті. За словами Ліни Костенко «Душа летить в дитинство, як у вирій, бо їй на світі тепло тільки там. Отже, Михайло Стельмах перш ніж стати відомим письменником, свій талант, характер формував на досвітній зорі. Сьогодні на уроці ми з вами будемо говорити про дитинство Михайла Стельмаха за автобіографічною повістю «Гуси-лебеді летять»


3. Оголошення теми і мети уроку ( з використанням мультимедійної дошки )


ІІ. Основна частина уроку.

  1. Опрацювання навчального матеріалу.

1) Яким же ви уявляєте собі Михайлика? Опишіть його. (відповіді учнів, зачитування цитат з тексту )

- А ось таким показав його режиссер фільму О. Муратов, який у 1976році створив кінострічку «Гуси-лебеді летять» за повістю М. Стельмаха, де головну роль зіграв Володимир Чубаєв. (кадри з фільму 3 хв. )


2) Бесіда за запитаннями.

- Як Михайлик був зачарований весняною красою, зокрема політом журавлів?

- Про що це свідчить?

- Чому він розуміє природу?

- Хто і яким чином допомагає Михайлику сприймати довкілля?

- Чому для хлопчика природа – це казка?

- Чим сааме лебеді захопили Михайлика?

- Чим пояснити те, що хлопчик сприймає природу по-особливому, душею?

( Зачитування цитат з тексту твору)

- А як ви ставитесь до природи? Чи не завдаєте їй шкоди? Чи оберігаєте природу від людей, які бездумно її нищать?


Висновок вчителя.

- Отже, людина – це добрий і мудрий господар природи, який повинен любити й оберігати її красу. Наполеглива праця, прагнення і велике бажання пізнати довкілля, світ, роблять людину духовно багатою, розумною, грамотною. У дитинстві Михайлику відкрилася поетична краса природи, таємниця людського життя.


3) перегляд кадрів кінофільму про те, як Михайлик просив книгу у дядька Юхрима. ( 3 хв. )

- У чому проявляється потяг Михайлика до знань, що свідчить про любов хлопця до читання? ( Зачитування цитат з твору )

- Якими художніми творами захоплювався хлопчик?

- Чому Михайлик так і не отримав бажаної книги про Тома Сойєра. (Михайлик не пожалів насіння для хлопчика-жебрака)


4) Перегляд кадрів кінофільму про зустріч Михайлика з мамою і хлопчиком-жебраком.

Висновок.

Лише той вартий поваги серед людей, хто розуміє їх і допомагає їм.



  1. Творча лабораторія.

Робота в групах. ( Клас поділений на три групи, кожна група отримує своє завдання

І група – на аркуші-ватмані накреслити схему формування Михайлика як особистості;

  • скласти сенкан до слова Михайлик.



ІІ група – на аркуші-ватмані скласти асоціативний кущ до слова «краса». ( У чому Михайлик вбачає красу)

  • скласти сенкан до слова «краса».



ІІІ группа – на аркуші-ватмані за допомогою кольорових пелюсток зобразити душу Михайлика такою, якою ви її уявляєте. На вибраних кольорах напишіть риси характеру та прагнення Михайлика.

- скласти сенкан до слова «добро».

(На творче завдання учням відводиться 7 хв., після чого учні презентують свої творчі доробки, зачитують сенкани)

До відповіді учнів ІІІ групи висновок: Схема, що відтворює душу Михайлика, різнобарвна, як і наша природа, ці веселі кольори відображають добро і щирість. Я бажаю, щоб у ваших душах завжди було тепло і яскраво, щоб ви могли бачити красу, що оточує вас, цінували і оберігали її.


dsc01131.jpg

dsc01132.jpg


ІІІ. Заключна частина уроку.

  1. Підведення підсумків уроку.

  1. Повернення до епіграфа уроку.

  2. Питання для обговорення:

  • Чого ви особисто можете повчитися у Михайлика?

  • У чому полягає духовна краса таких людей як Михайлик?



2. Оцінювання роботи учнів.

3.Домашнє завдання.

Скласти сенкан до слова «Батьківщина».

Скласти цитатний план характеристики образу Михайлика.

Додати документ в свій блог або на сайт


Реклама:

Схожі:

Тема : Михайло Стельмах «Гуси-лебеді летять» iconТема. М. Стельмах «гуси-лебеді летять». Єдність світу природи І світу дитячої душі мета
Тема. М. Стельмах «гуси-лебеді летять». Єдність світу природи І світу дитячої душі

Тема : Михайло Стельмах «Гуси-лебеді летять» iconТема: Михайло Стельмах «Гуси – лебеді летять» Мета уроку: познайомитись з життєвим і творчим шляхом М. Стельмаха, опрацювати поняття «автобіографічна повість»
Мета уроку: познайомитись з життєвим і творчим шляхом М. Стельмаха, опрацювати поняття «автобіографічна повість», «дилогія», з’ясувати...

Тема : Михайло Стельмах «Гуси-лебеді летять» iconДокументи
1. /7 kl/1. Володимир Малик/Фiрман_султана.doc
2. /7...

Тема : Михайло Стельмах «Гуси-лебеді летять» iconТема: П’єса казка. Н. Куфко «Гуси лебеді»
Посміхніться, діти,один одному. Сьогодні на уроці ми будемо створювати ситуацію успіху. Щоб наша робота була успішною, пригадаємо...

Тема : Михайло Стельмах «Гуси-лебеді летять» iconТема. Михайло Панасович Стельмах. Вірші для дітей. Мета
Мета: заохочувати учнів читати і самостійно осмислювати дитячу поезію М. Стельмаха, виробляти навички виразного читання поетичних...

Тема : Михайло Стельмах «Гуси-лебеді летять» iconУрок української літератури
Тема: А. Лотоцький. Оповідання «Михайло семиліток». Образ Михайлика та його брата. Тема художнього твору, кульмінація

Тема : Михайло Стельмах «Гуси-лебеді летять» iconКонспект уроку української
Тема уроку: Василь Симоненко. Вірш – пісня „Лебеді материнства.” Ідея вічного зв’язку людини з матір’ю, рідною землею. Символічний...

Тема : Михайло Стельмах «Гуси-лебеді летять» iconМихайло Чайковський: «Успішні люди ті, хто багато працює» 21 жовтня 2011 року Олександра воронцова
Михайло Чайковський – ректор Хмельницького інституту соціальних технологій Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна»,...

Тема : Михайло Стельмах «Гуси-лебеді летять» icon22-річний михайло нелюбов вважає, що у інваліда немає виправдань, аби бути слабким
Визнавати, може, й визнають, а от до спортмайданчика доходить далеко не кожен. Нарікають на брак часу та дорогі абонементи у фітнес-центри....

Тема : Михайло Стельмах «Гуси-лебеді летять» iconСеліванов Михайло Федорович
Селіванов Михайло Федорович. Докритичний розвиток тріщин у в'язкопружних анізотропних тілах при повільній зміні навантаження: дис...

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib.znaimo.com.ua 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи