Тема: «Функції. Властивості та графіки функцій» icon

Тема: «Функції. Властивості та графіки функцій»

Реклама:



Скачати 24.62 Kb.
НазваТема: «Функції. Властивості та графіки функцій»
Дата конвертації30.05.2013
Розмір24.62 Kb.
ТипДокументи
джерело

Алгебра 9 клас.

Тема: «Функції. Властивості та графіки функцій»

Мета:

  1. узагальнити та систематизувати знання учнів із теми «Функції. Властивості та графіки функцій»; закріпити поняття лінійної функції, квадратичної функції; удосконалити вміння побудови графіків лінійної функції, квадратичної функції;

  2. розвивати логічне мислення, вміння аналізувати, аргументувати свою відповідь;

  3. виховувати дисциплінованість, наполегливість, сумлінність у навчанні, цілеспрямованість, самостійність, працьовитість, тактовність у спілкуванні, всебічно розвинену особистість, патріотичність


^ ХІД УРОКУ.

    1. Організаційний етап.

Перевірка присутності учнів та їх готовності до уроку.

Мотивація навчання

У математиці поняття функції виникло разом з поняттям змінної величини, введеної Р. Декартом (1596-1650) і П. Ферма (1601-1665). Означення функції вперше сформулював у 1718 р. швейцарський математик Й. Бернулі (1667-1748). Нові відкриття розширювали поняття функції.

Більшість природничих і суспільних явищ, процесів можна описати за допомогою функції. Досліджуючи властивості функції, маємо можливості грунтовніше пізнавати реальний світ.

^ Оголошення теми та мети уроку.

Вчитель оголошує тему уроку та каже, що основне завдання, яке стоїть перед учнями на цьому уроці – це систематизувати та узагальнити їх знання із теми «Функції. Властивості та графіки функцій».

    1. ^ Систематизація й узагальнення основних відомостей про функцію та графіки функцій

Повторюємо означення, поняття області визначення й області значень. Повторюємо області визначення й області значень відомих простих елементарних функцій

y=kx+b, у=к/х, у=х2 , , у=х3

Повторюємо властивості побудови графіків цих функцій.

    1. ^ Удосоналення знань і вмінь:

Розбиваємо клас на пари по два учні. У кожної пари на парті є два аркуші паперу на якому нанесено поділки. Всі пари мають одне і те саме завдання. В парі учні мають різне завдання: один з учнів має побудувати графік заданої функції на заданому проміжку, інший має побудувати графік сімметричний відносно осі ординат графіку заданої функції

Завдання роботи:

Побудувати графік функції:

  1. на проміжку

  2. на проміжку

  3. на проміжку

  4. на проміжку

  5. на проміжку

  6. на проміжку

  7. на проміжку

  8. на проміжку

  9. на проміжку

  10. на проміжку

  11. на проміжку

  12. на проміжку

  13. на проміжку

  14. на проміжку

  15. на проміжку

  16. на проміжку

  17. на проміжку

  18. на проміжку

  19. на проміжку

  20. на проміжку

  21. на проміжку

  22. накресліть дугу R=1,5 на проміжку з центром в точці (1,5;6,2)

  23. накресліть дугу R= 1 на проміжкуз центром в точці (1,5;6,2)

Отже всі зробили завдання. Кожна пара складає аркуші разом.

    1. Підбиття підсумків уроку.

Запитання до класу:

Що ми робили?

Що ми отримали?

Що являє собою цей тризуб?

    1. Домашне завдання: повторити теоретичний матеріал з теми

Додати документ в свій блог або на сайт


Реклама:

Схожі:

Тема: «Функції. Властивості та графіки функцій» iconТема. Числові функції. Властивості функцій ( область визначення і множина значень функції, способи задання функції, графік функцій). Мета
Оголосити результати виконання самостійної роботи з теми «Відсоткові розрахунки» та звернути увагу учнів на припущені помилки при...

Тема: «Функції. Властивості та графіки функцій» iconТематичне планування уроків алгебри та початків аналізу (10 клас-академічний рівень)
Числові функції. Способи задання числових функцій. Властивості функцій: область визначення, область (множина) значень функції, нулі...

Тема: «Функції. Властивості та графіки функцій» icon1 Функції, їхні властивості і графіки 1 Загальна характеристика теми
Головною її метою є підготовка учнів до вивчення нових класів функцій (тригонометричних, показникових, логарифмічних), а також мотивація...

Тема: «Функції. Властивості та графіки функцій» iconТема: Функції, рівняння та нерівності Мета уроку
Пізнавальна – узагальнити знання учнів про властивості функцій, відпрацювати навички побудови графіків, використовувати властивості...

Тема: «Функції. Властивості та графіки функцій» iconКонспект, алгебра 7 клас
Побудувати графіки функцій у=2х-4 та у=2х Як розташовані графіки? Вказати область визначення і множину значень даної функції

Тема: «Функції. Властивості та графіки функцій» iconТема: «Лінійна та квадратична функції, їх властивості та графіки» Мета
Учитель: Математика– це мова на якій написана книга природи. Ці слова сказав видатний італійський фізик, астроном, математик Галілео...

Тема: «Функції. Властивості та графіки функцій» iconІнтерактивне завдання «Народна мудрість про властивості функції»
Підберіть до кожного прислів’я відповідний графік та вкажіть властивості отриманої функції

Тема: «Функції. Властивості та графіки функцій» iconУрок математики (алгебри) в 9 класі 28. 11. 2012р
Сформувати первинні вміння «читати» графіки функцій (тобто за готовими графіками за­давати функцію), а також виконувати побудову...

Тема: «Функції. Властивості та графіки функцій» iconТема: Туристична подорож із фірмою «Гамалія». Використання математичних функцій та елементів ділової графіки у середовищі табличного процесора
Мета: формувати теоретичну базу знань учнів з теми, спираючись на між предметні зв’язки з математикою, географією, навчити учнів...

Тема: «Функції. Властивості та графіки функцій» iconКонспект уроку на конкурс «Вчитель року 2005» з інформатики. Тема. Майстер функцій. Математичні функції. Побудова діаграм. Мета. Навчальна
Сформувати знання про класи стандартних функцій та ознайомити з математичними функціями

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib.znaimo.com.ua 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи