Урок узагальнення знань з теми «Основні класи неорганічних сполук» Мета icon

Урок узагальнення знань з теми «Основні класи неорганічних сполук» Мета



НазваУрок узагальнення знань з теми «Основні класи неорганічних сполук» Мета
Дата конвертації04.06.2013
Розмір90.27 Kb.
ТипУрок
джерело

«Слідство ведуть знавці»

( урок узагальнення знань з теми «Основні класи неорганічних сполук»)

Мета

навчальна: узагальнити й систематизувати знання про склад, класифікацію, хімічні властивості основних класів неорганічних сполук, типи хімічних реакцій; генетичний зв’язок; навчити виконувати завдання зі складання рівнянь реакцій за схемою, удосконалювати вміння у написанні формул речовин і хімічних рівнянь, розстановці коефіцієнтів; показати практичне значення знань про взаємозв’язок речовин для одержання нових сполук і матеріалів, розв’язувати задачі

розвивальна: розвивати пам’ять, логічне мислення, уміння нестандартного мислення;

виховна: виховувати творчий підхід до навчання, колективізм, інтерес до хімії.

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань учнів.


Форма проведення: урок дослідження.


Обладнання: штатив із пробірками, картки самооцінювання, роздаткові картки із завданнями, різнокольорові пробірки, картки з гербами держав мультимедійний проектор, презентація уроку створена програмою Power Paint.


Реактиви: сульфатна кислота, барій хлорид, калій хлорид, аргентум нітрат, натрій гідроксид, фенолфталеїн, натрій хлорид.


Методи: інтерактивні методи навчання: робота у групах, парах.


Хід уроку

І Організаційний момент

(привітання, емоційна готовність учнів до уроку)

Для створення гарного емоційного настрою проводимо вправу «Індикатори». На столах учнів лежать різнокольорові пробірки: червоний колір — поганий, жовтий — не знаю, зелений — гарний, готовий до уроку. Учні піднімають пробірку відповідно їх настрою.

не знаю поганий гарний


У вас найкращий сусід по парті. Притуліть свої долоні до долонь сусіда і промовте:

Теплом своїх долоньок

Я з другом поділюсь

Урок цікавий, новий

Я з радістю розпочну!

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

На дворі зима. Наш організм для підвищення імунітету потребує вітаміну С, тобто аскорбінової кислоти, що міститься у цитрусових, шипшині, смородині. В морозну погоду необхідно у свій раціон включити калорійні продукти такі як: м’ясо, рибу, різноманітні супи і бульйони, але не забувайте до них додати натрій хлориду. Не зловживайте газовими напоями, тому що вони негативно діють на зубну емаль і шлунок… Напевно ви здогадались, що згадані мною сполуки належать до …(відповідь учнів) основних класів неорганічних сполук. Запишіть тему уроку «Основні класи неорганічних сполук»

Девізом уроку стане вислів давньоримського філософа Сенеки:

^ Навчаємось не заради школи,

а задля життя…

Мета уроку:

— узагальнити й систематизувати знання про склад, класифікацію, хімічні властивості основних класів неорганічних сполук, типи хімічних реакцій;

— навчити виконувати завдання зі складання рівнянь реакцій за схемою, удосконалювати вміння у написанні формул речовин і хімічних рівнянь, розстановці коефіцієнтів;

— показати практичне значення знань про взаємозв’язок речовин для одержання нових сполук і матеріалів;

— розв’язувати розрахункові і експериментальні задачі .

ІІІ. Основна частина уроку

( Звучить музика кінофільму «Шерлок Холмс»)

Обпер групи, увагу!

До уваги обпер групи, у складі учнів 8 класу! Необхідно встановити особи незнайомців, встановити жителями яких держав вони є. Вказати їх прикмети, скласти анкету для архіву. Слідство провести з позиції хімії, при проведенні слідства застосувати експертизу.

Слідство ведемо за планом:

1.Їх розшукує Інтерпол.

2. Встановлюємо громадянство.

3. Увага! Розшук.

4.Обережно, невідомий пакунок.

5.Перевіримо інтуїцію.

6.Елементарно…!

7.Генетична експертиза.

8.Детектор брехні.

1-й етап слідства: «Їх розшукує Інтерпол»

1. До складу цих сполук входить два елемента, один з яких мешкає у квартирі №8 ПСХЕ Д.І.Менделеєва. До якого класу речовин вони належать, як класифікуються? ( Перша хімічна держава „Оксиди", герб Е хОу.)

^ Завдання для учнів високим рівнем знань

Розрахуйте масові частки хімічних елементів у вуглекислому газі СО2 До якого класу речовин вони належать, як класифікуються?

2. Сполуки, які проживають у цій державі, складають з найлегшого елемента , його кількість залежить від гостинності кислотних залишків. Що це за сполуки, як вони класифікуються? ( Друга держава „Кислоти", герб Нх[К3]х )

^ Завдання для учнів високим рівнем знань

Використовується в медицині. Вона входить до складу шлун­кового соку (майже 0,3 %), сприяє пере­травлюванню їжі й убиває хвороботворні бактерії. За нестачі її в шлунковому соку лікар призначає вжи­вати її всередину (розбавлений розчин). Якщо ж вміст її у шлунковому соку підвищений, відчувається печія. У та­кому разі людина вживає ліки для ней­тралізації надлишку її в шлунку. Назвіть сполуку.


3. Обов’язково до цих сполук входить Ме елемент і дует елементів під №8 і №1. Встановіть сполуки, їх класифікацію.( Третя держава „Основи", герб Ме(ОН)х)

Завдання для учнів високим рівнем знань

Інформація до роздумів.

Щирий гідроксид Mr = 107, валентність Me = III. Визначити Me.


4.Коли б не ці сполуки

Людство зазнало муки,

Одною ми пишемо по дошці,

Іншу гасимо оцтом у ложці,

Додаємо коли ми куховаримо,

Печемо, клеїмо, перемо…

Доказів вам уже доволі

Звичайно ці сполуки…(солі) ( Четверта держава „Солі" герб Мех(КЗ)у)

^ Завдання для учнів високим рівнем знань

Розклали карбонат двовалентного металу масою 12,5 г. Виділився газ об'ємом 2,8 л (н. у.). Карбонат якого металу розклали?

^ На дошці складаємо схему «Основні класи неорганічних сполук»

2-й етап слідства: «Встановлюємо громадянство.»

Розподіліть речовини за кла­сами.

1) K2S; 2) NaOH;

3) CaBr2; 4) Cr(NO3)2;

5) Mn2O7; 6) Li2Si03;

7) FeS; 8) Mn(OH)4;

9) СоС13; 10) H2SO3.

^ Завдання для учнів високим рівнем знань

Із чотирьох елементів — Калій, Сульфур, Оксиген і Гідроген — складіть формули:

  • однієї основи; однієї кислоти; трьох середніх солей.

Як ви вважаєте, які з цих речовин реагуватимуть між собою? Складіть рів­няння хімічних реакцій, укажіть їх тип.

3-й етап слідства: «Увага! Розшук.»

У трьох пронумерованих пробірках містяться розчини речовин: сульфатної кислоти, натрій гідроксиду, калій хлориду. Визначте кожну з речовин за допомогою дослідів.

На столах учнів: дистильована вода, розчини арґентум нітрату, барій хлориду, індикатор фенолфталеїн.

4-й етап слідства: «Обережно, невідомий пакунок.»

У ньому знаходиться надзвичайна речовина. Колись її вважали милістю богів, символом миру у східних країнах. За образним виразом Піфагора, «вона була народжена найшляхетнішими батьками: сонцем і морем». Вона є регулятором осмотичного тиску, водяного обміну, сприяє утворенню соляної кислоти шлункового соку, активізує діяльність ферментів. Але надмірне (понад норму) вживання її сприяє підвищенню кров'яного тиску, хворобам нирок та серця. (кухонна сіль)

5-й етап слідства: «Перевіримо інтуїцію.»

Для того, щоб перевірити свою інтуїцію, вам треба визначити, який об’єм рідини в цій посудині.

^ В посудину наливають рідину і показують учням. Всі записують своє значення об’єму. Тоді виливаємо рідину в мензурку і перевіряємо вірність значень.

6-й етап слідства: «Елементарно…!»

1.Якщо в страви її не дати

Їх не будеш смакувати,

А як дати її багато

Страву під стіл можна ховати.

2.Хитра господиня

Молоко продавала,

А щоб краще зберігалось

Соди у нього додала.

Щоб обман цей розкрити

В склянку з молоком потрібно

Оцту трішки влити.

Зашипіло, закипіло в раз

Тому що виділився вуглекислий газ.

3.Крейда, мармур, перли

Всі ці речовини мають

Однаковий склад

Звичайно це кальцію карбонат

Встановити назви речовин, написати їх формули.

^ Кухонна сіль — NaCl, харчова сода — NaНCО3, вуглекислий газ — CО2, крейда, мармур, перли — СаCО3

7-й етап слідства: «Генетична експертиза.»

Доведіть що К і S мають спільних родичів. Свої припущення підтвердити складанням схеми ланцюжка перетворень, що підтверджує генетичний зв’язок між класами речовин.

S → SО2 → SО3

К24

К → К2О → КОН

8-й етап слідства: «Детектор брехні»

Відповідь «Так чи ні»

А тепер я вас перевірю на детекторі брехні, якщо ви були уважні і спостережливі протягом уроку ви з легкістю пройдете цей етап. Успіхів!

^ На столах є кольорові пробірки Відповідати на питання не потрібно, а лише піднімати пробірку. «Так» - зелена і «Ні» - червона. (по 1 балу за правильну відповідь)

1.Вода буває в твердому стані. (так)

2. Карбон ІІ оксид або чадний газ – корисний для людини. (ні)

3. В людському шлунку є кислота. (так)

4. Шлунковий сік місить у собі 0,3% хлоридної кислоти (так)

5. Кислоти змінюють забарвлення фенолфталеїну на малиновий колір. (ні)

6. Всі гідроксиди розчинні у воді. (ні)

7. Всі метали розчиняються у кислотах. (ні)

8. Індикатори в розчинах солей змінюються своє забарвлення. (ні)

9. Для того щоб виявити хлоридну кислоту потрібно додати аргентум нітрат. (так)

10.Натрій гідрокарбонат це кухонна сіль. (ні)

11. Солі реагують з солями лише тоді, коли утворюється осад. (так)

12. Перли це кальцій карбонат. (так)

Заносимо свої оцінки до протоколу.(Картка самооцінювання)

^ IV. Домашнє завдання

Навчання — це робота, що починається у школі, а закінчується вдома.

Підготуватися до оцінювання знань з теми «Основні класи неорганічних сполук»

^ V. Підбиття підсумків уроку

Учні здають картки-самооцінювання.

Учитель звертає увагу учнів, що слід додатково опрацювати.

Нехай в усьому буде лад

На кухні оцет і натрію гідрокарбонат.

Щастя хай буде звідусіль

Відпочивати їздити у Крим,

А не по кухонну сіль.

Із крану хай ллється

Чистенька вода

Здоров’я усім вам

На многії, благії літа.


Картка самооцінювання


Прізвище, ім’я учня______________________





Їх розшукує Інтерпол.

Встановлю-

ємо громадян-

ство

Увага! Розшук.

Обережно, невідомий пакунок

Перевіримо інтуїцію.

Елемен-тарно!

Генетична експертиза.


Детектор брехні.

Одне запи-

тання

0,25

0,2








0,25




0,25

За етап



2 б
















Разом
























Всього балів_________



Схожі:

Урок узагальнення знань з теми «Основні класи неорганічних сполук» Мета iconТема: Узагальнення і систематизація знань з теми "Основні класи неорганічних сполук"
Закріпити уявлення учнів про основні класи неорганічних сполук, їх склад, властивості, поширення в природі та використання
Урок узагальнення знань з теми «Основні класи неорганічних сполук» Мета iconТема: Узагальнення й систематизація знань з теми «Основні класи неорганічних сполук». Цілі уроку: Узагальнити, систематизувати й скоригувати знання учнів з теми «Основні класи неорганічних сполук»
Узагальнити, систематизувати й скоригувати знання учнів з теми «Основні класи неорганічних сполук»
Урок узагальнення знань з теми «Основні класи неорганічних сполук» Мета iconТема уроку: Узагальнення та систематизація знань з теми: «Склад та назви основних класів неорганічних сполук». Мета
Мета: Повторити та систематизувати знання про основні класи неорганічних сполук, про їх склад,назви,класифікацію,фізичні властивості....
Урок узагальнення знань з теми «Основні класи неорганічних сполук» Мета iconТип уроку: узагальнення й систематизація знань, умінь і навичок
Тема. Узагальнення й систематизація знань з теми «Основні класи неорганічних сполук»
Урок узагальнення знань з теми «Основні класи неорганічних сполук» Мета iconГенетичний зв’язок між класами неорганічних сполук Мета
Мета: Закріпити знання про складні речовини, основні класи неорганічних сполук (оксиди, кислоти, основи, солі); простежити взаємозв’язок...
Урок узагальнення знань з теми «Основні класи неорганічних сполук» Мета iconКласи неорганічних сполук Мета
Мета: Узагальнити і систематизувати знання про основні класи неорганічних (класифікація, номенклатура, хімічні властивості, способи...
Урок узагальнення знань з теми «Основні класи неорганічних сполук» Мета iconТема: Контроль знань з теми: «Хімічні властивості та способи добування основних класів неорганічних сполук». Мета
Контроль знань з теми: «Хімічні властивості та способи добування основних класів неорганічних сполук»
Урок узагальнення знань з теми «Основні класи неорганічних сполук» Мета iconКонтроль знань з теми: “ Хімічні властивості та способи добування основних класів неорганічних сполук ”
Контроль знань з теми: " Хімічні властивості та способи добування основних класів неорганічних сполук "
Урок узагальнення знань з теми «Основні класи неорганічних сполук» Мета iconУрок узагальнення знань
Мета Узагальнити знання учнів з даної теми, підготувати їх до підсумкового тематичного оцінювання, повторити основні дати та історичні...
Урок узагальнення знань з теми «Основні класи неорганічних сполук» Мета iconУрок узагальнення знань за темою "Українська державність у 1917-1921 р р."
Мета: узагальнити та систематизувати матеріал, вивчений з даної теми; повторити основні події Української революції; розвивати в...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib.znaimo.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи