Україна в 1907-1914 рр. Земельна реформа П. Столипіна icon

Україна в 1907-1914 рр. Земельна реформа П. Столипіна



НазваУкраїна в 1907-1914 рр. Земельна реформа П. Столипіна
Дата конвертації07.06.2013
Розмір31.53 Kb.
ТипДокументи
джерело

Тема: Україна в 1907-1914 рр. Земельна реформа П.Столипіна.

Мета: розкрити причини проведення аграрної політики, її зміст, особливості її впровадження в Україні; розвивати вміння аналізувати ,узагальнювати, порівнювати з проведенням в Російській державі та в сучасній Україні ; виховувати повагу дорідного краю у дусі патріотизму, національної свідомості.

Тип уроку: - урок засвоєння нових знань, умінь, навичок.

Обладнання: підручник з історії України 9 кл Турченко Ф.Г.; схеми, таблиці.

Епіграф уроку «Земля нічиєю не буває» Михайло Стельмах.

Хід уроку

І Організаційний момент

ІІ Актуалізація знань учнів

Запитання і завдання учням

1 Яке було економічне становище України на початку ХХ ст?

а)в сільському господарстві

б) в промисловості

2 Які причини революції 9 січня 1905року?

3 Чи виконали вимоги робітників та селян ?

Обговорення епіграфа уроку.

ІІІ Мотивація навчальної діяльності

Вчитель історії

Швидко проминають дні за днями і кожен прожитий день стає історією. Хто ж творить історію ?

Чому одні люди,прийшовши на світ божий, скромно проживають життя і непомітно відходять у вічність , а інші залишаються у пам»яті нащадків ( вдячній чи невдячній –це вже по заслугам) не

Лише на роки , а й на цілі століття.

Оголошення теми і завдань уроку

Сьогодні ми з вами поведемо мову про одного з таких людей Петра Аркадійовича Столипіна

автора земельної реформи для України в 1907- 1911рр.

Запитання учням

Які асоціації викликає у вас слово реформа?

  • ^ Метод асоціацій

Сприйняття та осмислення нового матеріалу

Вчитель історії

Перш ніж розпочати знайомитись з змістом земельної реформи надаємо слово учню-архівісту,

який ознайомить нас з особистістю Столипіна .

^ Виступ учня (знайомить з біографією Столипіна)

Вчитель історії

Як ми говорили , революція стала важким іспитом для уряду, було ясно, що одними репресіями або дрібними поступками народ не заспокоїти. Засобом запобігання нового революційного вибуху повинна була стати столипінська аграрна реформа.

^ Слово надається учню досліднику, який заздалегідь готував доповідь на тему «Столипінська реформа»

Клас поділяється на групи

1 група

Основні положення реформи

2 група

Результати реформи

3 група

Особливості впровадження в Україні

^ Учні презентують результати своєї роботи у формі презентації міні проекту.

Основні положення реформи

Результати реформи

Особливості впровадження в Україні

*Ломка общинного землеволодіння, введення приватної власності селян на викуплену ними общинну землю.

*Допомога селянам через Селянський банк кредитами на покупку землі і створення своїх господарств - хуторів і отрубів.

*Переселення селян із густо заселених районів на околиці

(Сибір,Кавказ,Середня Азія).

*Зруйнувати общину не вдалось.

Бідняки продали свої наділи куркулям,пішли в місто шукати

роботи.

*Частина переселенців змушена повернутися,не зумівши створити свої господарства.

*Куркулі і частина середняків створили власні господарства, становище в с/г в цілому покращилось.

* З 1911року увага реформі не приділялась(1911р. Столипіна був убитий терористом).

*Сприяла соціальному розшаруванню .

*Почала зникати наївна віра селян у царя.

*Не зачепила поміщицького землеволодіння.


*Насамперед в Правобережній і Південній Україні населення найспокійніше виходило з общин.

*Масовий відтік безземельних селян у промисловість - в результаті почалось промислове зростання.



^ Закріплення вивченого матеріалу

Вчитель У кожного з вас на парті є дві картки різних кольорів . Кожній картці відповідають одне з тверджень, написаних на дошці: червоній - «Я підтримую реформу Столипіна», синій - « Я не підтримую реформу Столипіна».Прошу вас обрати картку , колір якої відповідає твердженню, що ви підтримуєте. Вчитель прикріплює вибрані учнями картки до « дерева рішень». Пропонує кільком учням обговорити та обґрунтувати свою позицію, зробити висновки.

Метод «Сенкан» Охарактеризувати П. Столипіна.

В сучасній Україні відбулась в 90роках земельна реформа. Пропоную вам висловити власну думку , щодо неї, порівняти з земельною реформою Столипіна.

Підбиття підсумків уроку. Оцінювання

Домашнє завдання Опрацювати параграф підручника. Індивідуальні завдання.



Схожі:

Україна в 1907-1914 рр. Земельна реформа П. Столипіна iconКодекс України №1914-vi ( 1914-17 ) від 18. 02. 2010, ввр, 2010, №20, ст. 200
Господарський процесуальний кодекс України №1914-vi (1914-17) від 18. 02. 2010, ввр, 2010, №20, ст. 200
Україна в 1907-1914 рр. Земельна реформа П. Столипіна iconУкраїна на початку ХХ ст. Україна в роки першої світової війни. (1914-1918рр.)
Ці широкомасштабні суттєві зміни відбувалися в надзвичайно складних умовах, адже Російська імперія, як і більшість країн світу, у...
Україна в 1907-1914 рр. Земельна реформа П. Столипіна iconЩо таке освітня реформа Реформа освіти в Україні це підвищення якості освіти, насамперед через покращення умов вступу до внз, а також супутні реформи
Реформа освіти в Україні це підвищення якості освіти, насамперед через покращення умов вступу до внз, а також супутні реформи
Україна в 1907-1914 рр. Земельна реформа П. Столипіна iconШкільна навчально-дослідна земельна ділянка
В учнів виховується відповідальність за доручену справу, вони звикаються почате діло завжди доводити до кінця
Україна в 1907-1914 рр. Земельна реформа П. Столипіна iconДоговір на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди)
Земельна ділянка надається на умовах
Україна в 1907-1914 рр. Земельна реформа П. Столипіна iconІнформація про Івашківську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Золочівської районної державної адміністрації Харківської області Рік заснування 1907 Директор школи
...
Україна в 1907-1914 рр. Земельна реформа П. Столипіна icon"Укрзалізниця": реформа в рамках полномочий
...
Україна в 1907-1914 рр. Земельна реформа П. Столипіна iconТема: європейська культура хiх-ххстоліття
Хронологічні межі культурної епохи xixст. – ширші, ніжкалендарні. Початок новимкультурнимпроцесампоклалаФранцузькареволюція 1789-1793...
Україна в 1907-1914 рр. Земельна реформа П. Столипіна iconПольська реформа у сфері освіти – приклад успішного досвіду
Освічені громадяни є фундаментальним капіталом держави, а добре спроектовані витрати на освіту є найкращими інвестиціями
Україна в 1907-1914 рр. Земельна реформа П. Столипіна iconЕ. О. Дідоренка Спеціальний випуск № -2013 Секція I реформа кримінального та кримінально-процесуального закон
Порівняльна характеристика національного та зарубіжного досвіду законодавчої регламентації кримінальної відповідальності за зайняття...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib.znaimo.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи