Уроки демократії icon

Уроки демократіїНазваУроки демократії
Дата конвертації13.01.2013
Розмір28.27 Kb.
ТипУрок
джерело

УРОКИ ДЕМОКРАТІЇУже всім відомо, що на президентських виборах нашого Університету перемогу здобув Олексій Кондратенко. Таким чином ми (виборці-студенти) засвідчили, що ті справи, які він робив як президент попереднього року нас цілком влаштовують. І ми хочемо, щоб так тривало і далі.

Але про це буде трохи пізніше. Зафіксуємо одне. Олексій із 404 голосами отримав перше місце. Другу сходинку посіла студентка Марина Шурхал, набравши 230 голосів. А ось трете - за дуже класним та перспективним кандидатом -"Утримався". Адже 205 студентів у своїх бюлетенях поставили галочку саме проти цього пункту. Про що це свідчить? Та про те, що й ця недавня виборча кампанія, так само, як і попередня, мала істотні недоліки. Третє, четверте і п'яте, з невеликим відривом, зайняли, відповідно, Олена Чинка (124 голоси), Євген Клібановський (97) та Олександр Ворона (62). Знайшлися й 13 веселунів, які, мабуть, сильно вагалися, за кого голосувати, тому й поставили галочки напроти прізвищ декількох кандидатів. Через це їхні бюлетені визнали зіпсованими.

Але повернемося до виборів. Що ми побачили? Жоден кандидат не зміг добре організувати свою виборчу кампанію. Листівки з їхніми програмами вивісили в корпусах лише за один-три дні до голосування. Зрозуміло, що не всі змогли з ними ознайомитися. Щодо змісту програм, то за ними можна писати книгу під назвою "Утопія". Всі кандидати, в основному, "давили" на культурний чинник. Організація свят і дискотек. Розваги всюди і для всіх. А ще - створення якихось судів, де головою був би декан факультету. Цікаво, який студент захоче "захищати" свої права перед деканом, звинувачуючи викладача? Йшлося і про створення двопалатного парламенту. Хоча, що ж воно таке - навіть самі кандидати пояснити не могли. Щодо своїх програм, які кожен кандидат повинен був презентувати особисто у кожному корпусі, - можна лише тяжко зітхнути. Ми їх так і не побачили.

Ото й ішли голосувати - на фортуну, ніби у морський бій гратися. Хтось ставив галочку напроти "своїх". Ось знає він ту людину (разом училися, чи удвох святкували день студента) - бути йому президентом. Комусь прізвище кандидата сподобалося, а комусь - фотографія. Останнє, зокрема, стосується кандидаток, чиї прекрасні фотографії таємниче зникли з їхніх програм, розвішаних по корпусах. І лише одиниці голосували "за ідеологію". Через незнання кандидатів і нерозуміння їхніх цілей аж 205 студентів утрималось. Ось вам і великий "РК" наших кандидатів. Не зумівши згуртуватися, вони розпорошили голоси виборців. Точнісінько навпаки, як у справжній політиці. Там перед виборами, як відомо, об'єднуються у блоки. Ще і ще раз свідчить про необізнаність наших кандидатів із мистецтвом політичних кампаній.

Тепер щодо нашого Президента студентського самоврядування. Олексій "пройшов" із багатьох як об'єктивних, так і суб'єктивних причин. По-перше, він уже рік був на цій посаді. Знає багатьох і його багато хто знає (на відміну від інших кандидатів). По-друге, за час його "правління" дійсно були зроблені деякі позитивні кроки у житті студентства. Влаштовував різні акції, дискотеки, щось намагався робити з міністерствами та парламентом. Загалом, у своєму корпусі він дійсно робив непогані справи, за що соціологи його й підтримали. Щодо інших корпусів... Відверто, його влади там не відчувалося.

Чи не тому багато наших студентів навіть не знають, хто у нас президент і що він робить Про його діяльність, як і про роботу студентського Парламенту та Кабміну, знають лише обрані, так званий актив. Що буде цього разу - можна лише здогадуватися. Як сказав Олексій: "Я дам усім рівні можливості розкрити свої таланти". Цікаво, чому лише зараз і які таланти?

Трохи ситуація проясниться, як сформуються нові (або старі) Парламент та Кабмін (теж неупереджено) і як вони почнуть діяти.

Проте, попри все, робота Президента все-таки була помітною. Головне, аби у подальшому його діяльність набирала обертів.

Новий Рік уже за вікном. Можна загадувати бажання. Давайте у час, коли годинник буде відбивати 12 разів, - потримаємо кулаки і за наше студентське самоврядування. За нашу "Велику університетську політику".


Анна ДАНЬКО,

студентка П курсу

(спеціальність "Видавнича справа та редагування"),

Газета «Університет «Україна», №10-11, 2002

На знімку: Олексій Кондратенко.Схожі:

Уроки демократії iconКлассификация уроков нетрадиционной формы
...
Уроки демократії iconСвітлана Патра, студентський Медіа-центрУніверситету «Україна» права тяжкохворих в україні: порушення І захист з 17 по 19 жовтня у м. Бориспіль, що на Київщині, у приміщенні готелю «Стара вежа»
Організаторами тренінгу виступили Благодійна організація «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» за підтримки Фонду сприяння...
Уроки демократії iconАнкета «Урок, що приносить задоволення» На які уроки Ви ідете з задоволенням?
На які уроки Вам іти не хочеться?
Уроки демократії icon«Подорож у минуле»
Віталія Опанасовича Карпенка "Уроки пройдених доріг". Захід міг відвідати кожен бажаючий, адже вхід був вільний. Перед початком у...
Уроки демократії iconДокументи
1. /Компьютерная графика/уроки/Ур_11.docx
2. /Компьютерная...

Уроки демократії iconДокументи
1. /Здорова планета - здоровий ти!/Виховн_ позакласн_ заходи з формування здорового способу...
Уроки демократії iconЗакон України "Про освіту" 19. 07. 2002
Освіта в Україні ґрунтується на засадах гуманізму, демократії, національної свідомості, взаємоповаги між націями і народами
Уроки демократії iconСуспільно-політичний веб-сайт "Євроатлантика" Шановні колеги!
Атлантичного спіробітництва (ієас) за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні
Уроки демократії iconФонд сприяння демократії посольства США в україні
Вінницький центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів «промінь» міністерства соціальної політики україни
Уроки демократії iconДокументи
1. /Уроки _нформатики/Конспект уроку з _нформатики. Сходинки до _нформатики 3 клас. Писаренко...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib.znaimo.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи