Сучасні письменники у гостях у молодих науковців icon

Сучасні письменники у гостях у молодих науковцівНазваСучасні письменники у гостях у молодих науковців
Дата конвертації15.01.2013
Розмір48.7 Kb.
ТипДокументи
джерело

СУЧАСНІ ПИСЬМЕННИКИ У ГОСТЯХ У МОЛОДИХ НАУКОВЦІВ


Науковий, творчий та духовний потенціал студентської молоді, попри всі економічні, ідейно-естетичні негаразди й кризи, продовжує зростати й удосконалюватися. Свідчення тому – проведення 23 квітня цього року УІ Всеукраїнської наукової конференції студентів і молодих учених „Молодь: освіта, наука, духовність”.

У рамках конференції знаковою стала робота секції „Українознавство – основа філологічної освіти та формування духовності”, в якій брали участь професорсько-викладацький склад та студенти факультету філології та масових комунікацій, представники факультету економіки та менеджменту, а також відомі сучасні письменники: визначний поет, культурний та громадський діяч Іван Драч та сучасна дитяча письменниця Зірка Мензатюк.

І
^ За трибуною- відомий письменник Іван Федорович Драч
з привітальним словом до учасників конференції звернулася Г.Ф. Нікуліна – начальник науково-дослідної частини Університету „Україна”. Заступник декана з наукової роботи факультету філології та масових комунікацій В.С. Максимчук у своєму виступі ознайомив присутніх із науковою роботою викладачів та студентів факультету, підкреслив перспективність та важливість участі в ній студентської молоді. Завідувачка кафедри української мови та літератури З.О. Сергійчук розповіла про підготовку молодих науковців, про здобутки викладачів та студентів спеціальності „Українська мова та література”. Декан факультету економіки та менеджменту А.В. Коротєєва побажала учасникам конференції плідної й цікавої роботи, акцентувала увагу на перспективності наукової діяльності.

Переповнений зал із особливою теплотою та емоційністю зустрів гостей конференції: Івана Драча та Зірку Мензатюк.

Виступаючи з доповіддю „Нові тенденції в сучасній українській літературі”, Іван Драч окреслив стан та перспективи сучасної літератури, зробив огляд жанрових, стильових, ідейно-тематичних тенденцій, висловив власне ставлення до творчого доробку окремих представників сучасної прози й поезії. У своєму виступі митець не оминув гострих суспільно-політичних проблем сучасності, які безпосередньо впливають на розвиток культури, духовний і моральний стан суспільства. Важливо, що Іван Федорович згадав і про давню дружбу й співпрацю з Президентом нашого університету Петром Таланчуком.

Особливий інтерес в учасників конференції викликало натхненне й емоційне читання Іваном Драчем власних поезій із книги „Слово”, яка нещодавно побачила світ у видавництві „Либідь”. Як завжди афористична, самобутня, злободенна й, водночас, всеосяжна поезія Івана Драча нікого не залишила байдужим та підкріпила віру в дієвість і вічність Слова.

Виступ дитячої письменниці Зірки Мензатюк був сповнений цікавих подробиць із розвитку сучасної дитячої літератури. Оглядаючи доробок дитячих письменників, Зірка Захарівна підкреслила, що, на жаль, сьогодні ми маємо недостатню кількість дитячих книг, написаних українською мовою та присвячених українській тематиці. Слід зазначити, що сама письменниця активно заповнює цю прогалину, адже пише для дітей рідною мовою, велике значення приділяючи історичній та краєзнавчій тематиці. Ознайомлення дітей та молоді із забутими сторінками нашої історії та культури Зірка Мензатюк вважає одним із важливих своїх завдань на письменницькій ниві. Студентській аудиторії письменниця у цікавій та доступній формі розповіла про різні стилі церковної архітектури, будову іконостаса, про чудотворні ікони України, про цікаві сторінки історії рідного краю. Особливо запам’яталася розповідь Зірки Захарівни про печери біля Видубицького монастиря, що ведуть у Звіринецьку гору. Слід зазначити, що в Києві є 45 печер. Понад 100 років тому вчені відкрили лабіринт Звіринецьких печер і побачили там жахливу картину: всюди лежали людські скелети у неприродних позах. То були останки ченців і жителів сільця при Красному дворі. Можливо, вони сховалися в печеру від половців або інших нападників, які в 1096 році спалили монастир, а відкопати їх було нікому. Ченці не здалися поневолювачам і їхня жертва вберегла Видубицький монастир від остаточного зруйнування. А над печерами, де сталася трагедія, тепер буйно квітне сад.

Зірка Мензатюк розкрила секрети своєї письменницької лабораторії, прочитала дещо з власного творчого доробку. Письменниця презентувала аудиторії свої книги „Макове князювання”, „Київські казки”, „Наші церкви” та ін.

Живе спілкування із представниками сучасного письменства надовго залишиться у пам`яті, цьому сприятимуть і подарунки – книги з власними творами та автографами.

Робота секції була продовжена виголошенням та обговоренням доповідей учасників конференції. Загалом, із доповідями виступили 42 особи. Особливий інтерес викликали наукові розвідки таких студентів, як Л. Федоренко („Художня специфіка поетичної творчості Василя Симоненка”), О. Баталова („Розвиток українського історичного роману другої половини ХХ ст.”), Т. Солодовник („Художні домінанти поетичної творчості Б.-І. Антонича”), Н. Кузьменко („Перший драматичний твір Лесі Українки у контексті формування її драматичної майстерності”), І. Слобожан („Дилогія Б. Грінченка „Серед темної ночі” та „Під тихими вербами”: ідейно-тематичні та образні особливості”), О. Диба („Поезія Генріха Гейне в українських перекладах”), С. Юденко („Образ борця у романі „Сад Гетсиманський” Івана Багряного”), К. Меренич („Степан Руданський: до проблеми становлення особистості”), С. Ющенко („Юрій Федькович і народна творчість”), В. Князева („Концепція життя у творчості Володимира Дрозда”).

Новаторською тематикою та цікавими методологічним підходами були позначені доповіді викладачів кафедри української мови та літератури: к. філол. н., доцента О.В. Коломієць („Риси модернізму у творчості Докії Гуменної”), к. філол. н., ст. викладача І.Л. Приліпко („Стильова парадигма прози Валерія Шевчука”), ст. викладача В.І. Луценко („Робота з текстом як лінгводидактичний засіб оптимізації фахової підготовки філолога”), к. філол. н., доцента Н.М. Пазяк („Народна творчість у навчанні та вихованні людей з особливими потребами”), а також доповідь завідувачки кафедри, к. пед. н., професора З.О. Сергійчук („Духовність – основа виховання молоді”).

Слід підкреслити й те, що в роботі секційного засідання взяли участь представники університетських філій. Так, В.М. Натоптана з Миколаєва виступила з цікавою доповіддю на тему: „Культурологічний контекст творчості Богдана Лепкого: проблеми духовності”.

Окремі аспекти наукових доповідей та повідомлень викликали жваві дискусії, а питання до доповідачів сприяли активному та ґрунтовному обговоренню певних наукових проблем.

К
^ На знімку: фото- на добру згадку; учасники науковой конференції – студенти та їхні наставники.
ращі доповіді студентів були відзначені Грамотами та книгами (поезія й публіцистика Івана Драча). Йдеться про таких студентів, як Л. Федоренко, Т. Солодовник, І. Слобожан, В. Натоптана, Т. Болюх, С. Юденко, С. Ющенко, В. Князева. Такі студенти, як О. Баталова, Н. Кузьменко, О. Диба були нагороджені Подяками та книгами. Всі інші учасники конференції отримали призи (папки, ручки, календарі).

Цікаве спілкування із відомими представниками красного письменства, продуктивна й цікава наукова дискусія стануть стимулом для подальших наукових і творчих пошуків нашої молоді, сприятимуть інтелектуальному й культурному розвитку. Саме тому беззаперечною видається необхідність проведення подібних заходів.


Зінаїда Сергійчук,

завідувачка кафедри української мови

та літератури університету,


Ірина Приліпко,

старший викладач кафедри,

Газета «Університет «Україна», №5-6, 2009Схожі:

Сучасні письменники у гостях у молодих науковців iconBe the first to know! Інформаційний бюлетень відділу міжнародних зв’язків №9 від 21. 09. 2012 VIІ міжнародна конференція молодих науковців «Біологія: від молекули до біосфери»
Харкові відбудеться VIІ міжнародна конференція молодих науковців «Біологія: від молекули до біосфери»
Сучасні письменники у гостях у молодих науковців iconЗмістовні доповіді молодих науковців
У більшості секцій доповіді супроводжувались наочними графічними матеріалами та мультимедійним супроводом там, де це було необхідно....
Сучасні письменники у гостях у молодих науковців icon«Ластівки літають, бо літається»
Для швидкого становлення молодих науковців чимало зробили кафедра конституційного, адміністративного та фінансового права та її завідувач...
Сучасні письменники у гостях у молодих науковців iconСпроба пера: наукова робота студентів
Університету «Україна» Скаковська Анастасія (керівник викладач Веремейчик Лариса Федорівна) прийняла участь у студентській науковій...
Сучасні письменники у гостях у молодих науковців iconТворчість першокурсників «Таланти молодих» 29 вересня 2010 року проходив конкурс-огляд творчості першокурсників «Таланти молодих»
«Таланти молодих», який показав, що в Рівненському інституті Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» навчається...
Сучасні письменники у гостях у молодих науковців iconНаказ №376 Про проведення ІІ (районного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін у 2011-2012 навчальному році
Міністерства освіти України від 18. 08. 1998 року №305, з метою виявлення та розвитку обдарованої молоді, формування творчого покоління...
Сучасні письменники у гостях у молодих науковців iconДодаток до наказу № /о, від вересня 2011 року План проведення Місячника молодого вчителя-стажиста
Анкетування молодих вчителів з метою вивчення запитів молодих спеціалістів для поліпшення їх умов праці
Сучасні письменники у гостях у молодих науковців iconV всеукраїнський з’їзд координаційних рад молодих юристів
...
Сучасні письменники у гостях у молодих науковців iconНаказ №426 Про проведення І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів ман україни у 2011-2012 навчальному році На виконання плану районних заходів у 2011-2012 навчальному році
Міністерстві юстиції України від 17 листопада 2011 року за №1318/20056, з метою виявлення та розвитку обдарованої молоді, формування...
Сучасні письменники у гостях у молодих науковців iconІх всеукраїнська наукова конференція студентів І молодих учених «Молодь: освіта, наука, духовність»
Під такою назвою пройшла ІХ всеукраїнська наукова конференція студентів І молодих учених в столиці України
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib.znaimo.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи