«Ластівки літають, бо літається» icon

«Ластівки літають, бо літається»Назва«Ластівки літають, бо літається»
Дата конвертації16.01.2013
Розмір27.72 Kb.
ТипДокументи
джерело

«Ластівки літають, бо літається»

Ці поетичні рядки Максима Рильського згадалися, коли вже закінчувалося прекрасне дійство. А пов’язане воно було із захистом дисертацій. І приводів для красивих порівнянь із ластівками було більше ніж досить. По-перше, захищали свої дисертаційні роботи дві дуже молоді привабливі жінки. По-друге, путівки їм до високої науки дав відділ аспірантури нашого університету. Створений цей відділ менше двох років тому. Але, як бачимо, є перші результати його роботи. Для швидкого становлення молодих науковців чимало зробили кафедра конституційного, адміністративного та фінансового права та її завідувач А.І. Берлач. По-третє, дві Ольги – Стороженко і Німко – стали першими аспірантами, котрі підготували свої наукові дослідження до захисту.

Засідання спеціалізованої вченої ради Національного аграрного університету – а саме тут відбувався захист дисертацій – вів її голова, доктор юридичних наук, професор В.О. Шамрай. Але найбільшим іменинником поряд із дисертантками почувався завідувач кафедри конституційного, адміністративного та фінансового права нашого університету А.І. Берлач. Доктор юридичних наук, професор – науковий керівник обох дисертанток Ольги Стороженко та Ольги Німко. Перша з них працює викладачем у торговельно-економічному університеті, друга – асистентом (поки що) кафедри нашого університету, де завідувачем її науковий керівник.

Тема дисертації ^ Ольги Стороженко «Адміністративно-правова кваліфікація зловживань монопольним (домінуючим) становищем на ринку» на думку і опонентів, і всіх науковців, котрі взяли участь у дискусії, дуже актуальна. Зокрема, зазначали, що положення, рекомендації і висновки, які випливають із наукового дослідження, можуть бути використані при викладанні курсів «Адміністративне право», «Підприємницьке право», «Антимонопольне і конкурентне законодавство» в юридичних і економічних навчальних закладах, у науково-дослідницькій діяльності та сприятимуть удосконаленню роботи органів Антимонопольного комітету і судів.

Жвавим і досить зацікавленим було обговорення також дисертації ^ Ольги Німко. Тема її наукового дослідження – «Адміністративно-правове регулювання державного молодіжного житлового кредитування» - актуальна у зв’язку з тим, що житлове забезпечення молоді – одна з найгостріших соціально-економічних проблем в Україні. Як вважає авторка наукового дослідження, розв’язання згаданої проблеми шляхом державного молодіжного житлового кредитування сприятиме поліпшенню демографічної ситуації у країні, створить необхідні умови для покращення побутового та економічного становища молодих людей, позитивно позначиться на зміцненні фінансово-кредитної системи держави, а через неї – на економіці в цілому. Всі промовці, котрі взяли участь у дискусії, підкреслювали, що дисертація О. Німко є одним із перших в Україні комплексних досліджень адміністративно-правового регулювання державного кредитування, в результаті якого авторка запропонувала (теоретично і практично) значущі наукові концептуальні положення. Зокрема, дисертантка визначила поняття молодіжного житлового кредитування, вказала способи його адміністративно-правового регулювання. О.Німко глибоко і всебічно проаналізувала юридичні факти у його сфері. Крім того, сформульовано ряд пропозицій щодо внесення змін та доповнень до нормативних актів.

Слід додати, що О.Стороженко та О.Німко мають, відповідно, 6 і 10 наукових праць, пов’язаних із темами їх дисертацій.

Відрадно, що всі без винятку промовці, а також автори відгуків вказували на необхідність продовжити розробку тем. Цій меті слугуватиме ряд зауважень і пропозицій щодо розширення досліджень.

Дисертантів щиро привітали проректор університету з наукової роботи К.О. Кольченко і начальник науково-дослідної частини Г.Ф. Нікуліна. До того ж, у Ольги Німко знайшлася ще одна підстава для святкового настрою – день успішного захисту наукового дослідження був ще й днем її народження.

Відрадно, що на захисті дисертацій були присутні чимало аспірантів і здобувачів, а також магістрантів нашого університету.


Наталія Денисенко,

начальник відділу підвищення

науково-педагогічної кваліфікації

(аспірантури) Університету «Україна»,

Газета «Університет «Україна» №3-4 2008Схожі:

«Ластівки літають, бо літається» iconПрограма Мета: розвивати спритність і витривалість; вдосконалити увагу та зосередженість; виховувати повагу до українського фольклору, рідного краю
Якщо ластівки літають над землею Високова змії ліниво лежать в траві, то (буде хороша погода.)
«Ластівки літають, бо літається» iconЯким чином романтична поезія середини XIX століття долала традиції романтизму І наближалася до символізму?
Крила потрібні лиш тим, хто літає. Подумай, як живуть люди, Що вони роблять, Де вони? Затримайся й поміркуй, чому? Одні ходять пішки,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib.znaimo.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи