Ix всеукраїнська наукова конференція «молодь: освіта, наука, духовність» icon

Ix всеукраїнська наукова конференція «молодь: освіта, наука, духовність»НазваIx всеукраїнська наукова конференція «молодь: освіта, наука, духовність»
Дата конвертації16.01.2013
Розмір46.77 Kb.
ТипДокументи
джерело

Пещанська Маріанна,

студентський Медіа-центр Університету «Україна»


IX ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ

«МОЛОДЬ: ОСВІТА, НАУКА, ДУХОВНІСТЬ»


3 квітня 2012 року Інститут філології та масових комунікацій Університету «Україна» зустрічав студентів та молодих учених уже на IX Всеукраїнській науковій конференції «Молодь: освіта, наука, духовність».

«Традиційно ми проводимо нашу Всеукраїнську наукову конференцію студентів і молодих вчених у квітні як підсумок нашої роботи за навчальний рік. Започаткували ми її в рік нашого 5-річчя, і цього року провели її вже вдев’яте, причому у всіх шести інститутах і на факультеті біомедтехнологій. І цього року в рамках конференції працювали 14 секцій, які охоплювали всі напрями підготовки фахівців в університеті. Можна сказати без перебільшення, що ця конференція стала науковою подією для наших студентів. Вони старанно готувалися до виступів і переважна більшість із них, як зазначили у звітах керівники секцій, показали високу теоретичну підготовку, представили цікавий експериментальний матеріал. У більшості секцій доповіді супроводжувалися мультимедійними презентаціями. Керівники секцій також відмічають, що більшість доповідей учасників конференції мали практичну спрямованість»,  розповідає Г.Ф. Нікуліна, начальник науково-дослідної частини Департаменту науково-дослідної та міжнародної діяльності Університету «Україна».

На пленарному засіданні, яке передувало виступам учасників, усіх виступаючих привітали директор Інституту філології та масових комунікацій Н.В. Барна та завідувачі кафедр. Із напутнім словом та настановами щодо подальших досліджень виступив проректор з наукової роботи Університету «Україна» В.І. Олефір. На урочисте відкриття конференції було запрошено колишнього директора видавництва «Дніпро» Т.І. Сергійчука. Він поділився планами щодо майбутньої книги, яку ретельно готує до друку.

Презентувати свої дослідження учасники наукової конференції в Інституті філології та масових комунікацій могли на 5 секціях:

1. Українська журналістика і видавнича справа: час, пошук, відповідальність;

2. Документознавство та інформаційна діяльність: сучасні проблеми та перспектива розвитку;

3. Актуальні проблеми сучасного перекладознавства;

4. Сучасні технології виготовлення етикеткової та пакувальної продукції;

5. Українознавство: основа філологічної освіти та формування духовності.

Роботу підсекції «Засоби масової інформації як духовна потреба суспільства» очолював доцент кафедри журналістики, Заслужений журналіст України В.В. Губарець. Кожну з оприлюднених молодими науковцями-аматорами тем було обговорено та розглянуто детально. Виокремлювалися тенденції та шляхи розроблення означених проблем у майбутньому. Всі учасники намагалися виступити якнайліпше, мабуть, кожен хотів отримати відзнаку, передбачену по закінченню конференції.

Хочеться виокремити найцікавіші, на мою думку, доповіді. ^ Олексій Кондаков (кафедра журналістики, 3 курс, Київ) доповідав про невербальні засоби спілкування. На перший погляд, може здатися, що ця тема не зовсім дотична до журналістики. При чому мова жестів до творчої сфери? – подумаєте ви. Але нагадайте собі: коли берете інтерв’ю чи робите репортаж, на що найперше звертаєте увагу? Коли переглядаєте фото в газеті та журналі,  що чіпляє найбільше? Правильно: міміка, жести, вираз обличчя. Тож всілякі сумніви щодо актуальності цієї теми відпадають. Єгор Бабак (кафедра журналістики, 3 курс, Київ) детально схарактеризував види інтерв’ю (бліц-інтерв’ю, портретне інтерв’ю та ін.). Вікторія Кутьїна (кафедра журналістики, 3 курс, Київ) подала досить цікаві міркування про факт та про те, чи можна вважати його окремим жанром. У своїй доповіді вона відштовхувалася від поглядів дослідника Олександра Чекмешева. До фахової розмови долучилися спеціалісти та магістри кафедри журналістики, які апробували результати досліджень своїх дипломних робіт. Укотре ми всі переконалися, що молодь нашого університету так і струменить новими та свіжими ідеями; прагне щось змінити в суспільстві та у ЗМІ, зокрема.

Долучилися до конференції і студенти з особливими потребами. ^ Світлана Патра (кафедра видавничої справи та редагування, 6 курс, заочна форма навчання, Київ) у виступі «Мистецтво і творчість як засіб інтеграції людей із особливими потребами у суспільство» окреслила проблеми реабілітації інвалідів у суспільстві через творчу діяльність, навела переконливі приклади із власної біографії. Світлана зазначила, що достойний витвір мистецтва привертає увагу саме своєю глибиною, а не примітивністю. Тому для справжнього митця має значення не лише талант, але й знання, освіченість.

^ Вікторія Скрипник (кафедра видавничої справи та редагування, 3 курс, Київ) у доповіді «Журналістські жанри соціальних мереж» розглянула трансформацію класичних жанрів журналістики в інтернет-мережі (на прикладі спільнот «Twitter», «Vkontakte», «Odnoklassniki») і, зокрема, зазначила таке: «Чи можна назвати авторів таких спільнот журналістами? Вони тільки розшукують і розміщують цю інформацію, рідко коли пишуть щось самі. Але для більшості так званих інтернет-журналістів це і є основою для роботи. Все чіткіше окреслюється сумна тенденція до «мозаїчності» суспільства. Повноводна ріка уривчастих фактів і цитат вимиває з голів молодих людей останні спроби мислити самостійно. Уніфіковані фрази, позбавлені контексту, не виправдовує навіть те, що стислість – сестра таланту. Спорідненість між цитатою-статусом (якщо виділити її як окремий жанр) та класичною епіграмою – приблизно така ж сама, як між смаженими крильцями з «МакДоналдсу» та вишуканою качкою по-пекінські.

Наявна неабияка суперечність між модним нині твердженням про неповторність кожної особистості й типовістю, узагальненістю цитат масового споживання, створених, аби кожен впізнав у них власні почуття й поведінку, посміявся й відчув себе не самотнім у своєму кутку біля монітора.

^ Але стрімкий ріст популярності спільнот-цитатників дарує їм суттєвий вплив на сприйняття інформації молодими користувачами соцмереж».


***

Саме цих учасниць я попросила поділитися враженнями від конференції:

^ Світлана Патра: «Конференція дуже сподобалася. Обговорювалися різні теми та проблеми. Деякі взагалі були новими для мене (про невербальне спілкування, наприклад). Цікаво було слухати доповіді про такі неоднозначні постаті, як Ярослав Стецько та Дмитро Донцов. Начебто й чула про них, але чуток мені недостатньо. На конференції я дізналася про них детальніше».

^ Вікторія Скрипник: «Враження позитивні. По-перше, це розмах. Адже журналістська секція була однією з найбільших. По-друге, розмаїття тем. Від історії до психології  але все стосовно журналістського фаху. Особливо хотілося б відмітити роботу про помилки у ЗМІ (насправді, було дуже мало таких тем, які б стосувалися журналістики не віддалено, а безпосередньо); доповідь про радіоп’єси (більш детально ознайомилася з таким жанром радіомовлення), ази «теорії брехні» та невербального спілкування. І ще: дуже раділа з того, коли доповідачі трохи підіймали очі від своїх папірців і не тільки читали текст, але й розповідали його. Це одразу створювало враження, що автор роботи насправді нею займався і знає, про що говорить».

Усіх учасників конференції було відзначено або дипломами, або подяками, або заохочувальними подарунками.Схожі:

Ix всеукраїнська наукова конференція «молодь: освіта, наука, духовність» iconПереможці IV всеукраїнської студентської наукової конференції „Молодь: освіта, наука, духовність”
У другій половині квітня відбулася IV всеукраїнська студентська наукова конференція „Молодь: освіта, наука, духовність”. У базовій...
Ix всеукраїнська наукова конференція «молодь: освіта, наука, духовність» iconІх всеукраїнська наукова конференція студентів І молодих учених «Молодь: освіта, наука, духовність»
Під такою назвою пройшла ІХ всеукраїнська наукова конференція студентів І молодих учених в столиці України
Ix всеукраїнська наукова конференція «молодь: освіта, наука, духовність» iconПереможці конкурсу студентських наукових робіт за тематикою V всеукраїнської студентської наукової конференції «Молодь: освіта, наука, духовність»
Підбито підсумки конкурсу студентських наукових робіт за тематикою V всеукраїнської студентської наукової конференції «Молодь: освіта,...
Ix всеукраїнська наукова конференція «молодь: освіта, наука, духовність» iconПереможці конкурсу студентських наукових робіт за тематикою VІІІ всеукраїнської студентської наукової конференції «Молодь: освіта, наука, духовність»
Підбито підсумки конкурсу студентських наукових робіт за тематикою VІІІ всеукраїнської студентської наукової конференції «Молодь:...
Ix всеукраїнська наукова конференція «молодь: освіта, наука, духовність» iconХііі всеукраїнська науково-практична конференція «духовність українства»
Кіровоградському інституті розвитку людини відбувся науковий захід, присвячений різним аспектам відродження української духовності...
Ix всеукраїнська наукова конференція «молодь: освіта, наука, духовність» icon«Молодь: освіта, наука, духовність» 09-10 квітня 2014 року
...
Ix всеукраїнська наукова конференція «молодь: освіта, наука, духовність» icon«Молодь: освіта, наука, духовність» 17-18 квітня 2013 року
Міністерство освіти І науки, молоді та спорту України Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» вмго студентів-інвалідів...
Ix всеукраїнська наукова конференція «молодь: освіта, наука, духовність» iconСучасні письменники у гостях у молодих науковців
Свідчення тому – проведення 23 квітня цього року уі всеукраїнської наукової конференції студентів І молодих учених „Молодь: освіта,...
Ix всеукраїнська наукова конференція «молодь: освіта, наука, духовність» iconКретов Андрій Іванович, кандидат філософських наук. Нагородити подяками та подарунками учасників конкурс
Підбито підсумки конкурсу студентських наукових робіт за тематикою ІV всеукраїнської студентської наукової конференції «Молодь: освіта,...
Ix всеукраїнська наукова конференція «молодь: освіта, наука, духовність» iconТюптя Лідія Тимофіївна, кандидат педагогічних наук, доцент, професор. Нагородити грамотами та подарунками учасників конкурс
Підбито підсумки конкурсу студентських наукових робіт за тематикою V всеукраїнської студентської наукової конференції «Молодь: освіта,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib.znaimo.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи