Методичні поради батькам щодо запобігання icon

Методичні поради батькам щодо запобіганняНазваМетодичні поради батькам щодо запобігання
Дата конвертації31.01.2013
Розмір52.46 Kb.
ТипДокументи
джерело

МЕТОДИЧНІ ПОРАДИ БАТЬКАМ

ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ

ПІДЛІТКОВОМУ ТЮТЮНОПААІННЮ


Перед тим, як розпочати із дитиною розмову про шкідливий вплив паління, батьки мають визначити, що саме вони хочуть до­вести до її свідомості? Слід пам'ятати, що метою розмови має стати не запобігання зіткненню дитини із тютюном, а її навчання при­ймати розумні рішення, займати правильну і відповідальну позицію — тобто уміти повністю відмовитись від уживання шкідливих речовин.

ЯК СЛІД ОБГОВОРЮВАТИ ІЗ ДІТЬМИ ДАНУ ПРОБЛЕМУ

Обговорюючи паління зі своїми дітьми, ви можете вплинути на їхнє ставлення до паління. У такій розмові ви можете пояснити, які бувають негативні аспекти паління і чому ви не хотіли б, що ваші діти палили.


^ Негативні сторони паління, які можуть бути важливими для вашої дитини:

 • Паління шкідливе для здоров'я.

 • Через паління набагато погіршується фізичний стан

(важливий аргумент, якщо дитина займається спортом).

 • На паління йде багато грошей.

 • Через паління стають жовтими пальці і коричневими зуби, погіршується зовнішність.

 • Через паління з'являється поганий запах із рота.

 • Через паління смердить одяг.

Оберіть відповідний момент. Розмова про паління буде більш ефективною, якщо вона відбувається у невимушеній обстановці. Ви можете згадати цю проблему під час миття посуду або при іншій слушній нагоді, коли ви робите щось разом зі своєю дитиною. Якщо ж ви роздратовані або дитина втомилася, краще зовсім не розпочинати розмову про паління. Якщо дитина показує, що не хоче говорити, не наполягайте, але спробуйте наступного разу при слушній нагоді.

- «Щоб бути прийнятим в колектив, необхідно палити», - Якщо ваша дитина думає так, ви можете обговорити з нею це питання. Якщо такий стан речей має місце, спробуйте пояснити, що ця дружба не така щира, як могло видатися іншій дитині.

- Заборона на паління може викликати протест. Бажання самостійно вирішувати, що робити, а що ні, є характерною рисою дітей у їхньому дорослішанні. Якщо ви забороните дитині палити, ви позбавите її можливості самостійного вибору. В результаті дитина почне палити просто з відчуття протесту. Спонукання і дозвіл самому зробити вибір на користь відмови від паління значно підвищує шанси на те, що дитина згодом дотримуватиметься цього рішення.


- Дайте дитині висловити свою думку. Підлітки хочуть, щоб їх сприймали всерйоз. Цю потребу ви можете використовувати, да­йте дитині можливість висловити свою думку. І, звичайно поважайте цю думку. Таким чином, дитина відчує, що до неї ставляться серйозно, що значно полегшить подальшу дискусію щодо паління. Повчання завжди має протилежний ефект!


- «Паління знімає стрес і заспокоює нерви». Багато паліїв пере­конані, що паління знімає стрес. Справді, вони дійсно відчувають себе більш розслаблено, але лише тому, що вони на якийсь час від­риваються від занять і проводять його за палінням. Тому ви повин­ні допомогти дитині знайти інші методи боротьби із стресом, такі, як хороша підготовка до іспиту, дихальні вправи, спорт, хобі.


- Разом зі своєю дитиною сформулюйте причини, чому не слід палити. Склавши спільно з своєю дитиною список причин, чому не потрібно палити, ви спонукаєте її виробити свою власну думку. Звичайно, дітей підштовхують до паління інші діти або реклама. Вислухавши всі «за» і «проти» паління, дитина матиме можливість скласти свою власну думку. Якщо дитина вирішить не починати палити, їй легше буде опиратися тиску свого оточення. Це утримає її від початку паління.


^ ЯК УТРИМАТИ ДИТИНУ ВІД ПАЛІННЯ,

ЯКЩО ВОНО БЕЗПОСЕРЕДНЬО

СТОСУЄТЬСЯ БАТЬКІВ?


Навіть якщо ви палите, ви можете вплинути на ставлення ва­шої дитини до паління! Найкраще, що ви можете зробити — кинути палити. Діти дивляться на батьків і часто повторюють їхні вчинки. Кинувши палити, ви подасте хороший приклад. Але, як ви знаєте, це не дуже просто. Тому ось вам декілька ідей про те, як ви, курець, можете вберегти дитину від наслідування вашого прикладу.


Постарайтеся поговорити з дитиною про паління. Батьки, що палять, говорять зі

своїми дітьми про паління рідше, ніж ті, що не па­лять. Мало розмовляючи з вами про це, дитина може подумати, що паління — це нормально. В результаті зростає шанс, що дитина почне експерименти з тютюном.


«Паління — це круто, по-дорослому і приносить популяр­ність». Підлітки часто думають, що паління — це «по-дорослому». Ви повинні розказати дитині, що ці люди залежні, що вони не мо­жуть обійтися без тютюну, і що дійсно робить людину сильною і до­рослою, так це завоювання авторитету без допомоги сигарет. Важлива деталь при таких розмовах — ваше власне паління. Поясніть вашій дитині, чому ви палите і що в той же час не хочете, щоб ди­тина робила те ж саме. Таким чином, дитина розбереться в ситуа­ції і буде більш схильна сприймати ваші поради. Розказуючи про свою власну залежність, ви дасте дитині зрозуміти, чому їй не слід починати палити.


Намагайтеся якомога менше палити у присутності дітей. Ду­же шкідливо для здоров'я постійно перебувати у задимленій атмос­фері. Особливо у дітей від цього підвищується вірогідність захво­рювання дихальних шляхів і вух. Діти, що постійно знаходяться в прокурених місцях, хворіють частіше ніж ті, хто знаходиться в ат­мосфері, вільній від тютюнового диму. Тому намагайтеся не пали­ти вдома, в машині або іншому місці, де часто знаходиться ваша дитина.


Поради до розмови про паління:


 • Розкажіть дитині, чому ви палите.

 • Поясніть дитині, чому ви не хочете, щоб вона почала палити.

 • Поясніть, що варто тільки почати палити і кинути буде вже дуже складно.

 • Не потрібно просто забороняти палити, постарайтеся пере­конати, що паління шкідливе для здоров'я.

 • Разом з вашою дитиною знайдіть аргументи проти паління.

 • Разом з дитиною підрахуйте, скільки грошей витрачає серед­ній палій щорічно.


Якщо ваша дитина палить, постарайтесь переконати її в тому, що це не найрозумніший із її вчинків. Для цього доцільно показати підлітку переваги відмови від паління.

Кинути палити нелегко, але це одразу дає вам певні переваги. Під час дослідження, проведеного серед колишніх паліїв, які не палили 6 тижнів, було проведено опитування стосовно переваг, які вони от­римали після відмови від цієї звички.


Було зазначено наступне:


 • збільшення самоповаги, почуття гордості;

 • краще самопочуття;

 • більш глибоке дихання / більше кисню;

 • енергійність, особливо вранці;

 • відсутність кашлю;

 • спроможність більше працювати фізично;

 • кращий запах та збільшення смакової чутливості;

 • більш здоровий колір шкіри;

 • більш природній голос;

 • тепліші руки та ноги.
Схожі:

Методичні поради батькам щодо запобігання iconПоради батькам першокласників
Поради батькам стосовно того, як підготувати дитину до навантажень, зробити так, аби її організм не давав збої під час навчального...
Методичні поради батькам щодо запобігання iconПоради батькам майбутніх першокласників
Впевнені, поради батькам стосовно того, як підготувати дитину до майбутніх навантажень, зробити так, аби її організм не давав збоїв...
Методичні поради батькам щодо запобігання iconПоради батькам дітей 6 років з різних ліній розвитку Поради батькам дітей 6 років з різних ліній розвитку
Залучайте до перегляду та прослуховування радіо- та телепередач пізнавального напрямку, заохочуйте до активного розв'язання завдань,...
Методичні поради батькам щодо запобігання iconРекомендації батькам щодо виховання дитини. (поради психолога)
Не порівнюйте її з іншими дітьми. Порівнюйте її з самою собою (такою, якою вона була вчора і, можливо, буде завтра)
Методичні поради батькам щодо запобігання iconПоради батькам

Методичні поради батькам щодо запобігання iconДоповідь на тему: «Поради батькам щодо виховання обдарованої дитини»
Розвиток творчих здібностей особистості – це одвічний гуманістичний принцип. Ще давні греки вважали, що самостійна, а отже, і творча...
Методичні поради батькам щодо запобігання iconДоповідь на тему: «Поради батькам щодо виховання обдарованої дитини»
Розвиток творчих здібностей особистості – це одвічний гуманістичний принцип. Ще давні греки вважали, що самостійна, а отже, і творча...
Методичні поради батькам щодо запобігання iconПам`ятка батькам щодо запобігання всіх видів дитячого травматизму Шановні Батьки! Життя дитини – це найвища цінність!
Звертаємося до вас: щоб не допустити лиха на дорозі, вдома, на вулиці вам необхідно
Методичні поради батькам щодо запобігання iconПоради батькам щодо виховання обдарованої дитини в сім'Ї
Ще стародавні греки вважали, що самостійна, а отже, і творча особистість здатна самовіддано служити своєму народу і державі. Кожна...
Методичні поради батькам щодо запобігання iconЗапобігання торгівлі людьми: інформаційно-методичні матеріали
Горват Л. П., Литвиненко О. С., Сурніна Т. М., Шкутько Г. Г. Запобігання торгівлі людьми: інформаційно-методичні матеріали. Луганськ:...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib.znaimo.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи