Тема. Музика мого народу. Музика – частка людського життя! Мета уроку: працювати з учнями над засвоєнням поняття «розвиток музики» icon

Тема. Музика мого народу. Музика – частка людського життя! Мета уроку: працювати з учнями над засвоєнням поняття «розвиток музики»



НазваТема. Музика мого народу. Музика – частка людського життя! Мета уроку: працювати з учнями над засвоєнням поняття «розвиток музики»
Дата конвертації30.12.2012
Розмір34.6 Kb.
ТипДокументи
джерело
1. /Уроки музики/Урок музики Герасимчук А.В..doc
2. /Уроки музики/Урок музики Кошового П.М..doc
3. /Уроки музики/Урок музики Кукурудза Н.С..doc
Урок №15. Пісні зимових свят мета
Тема. Музика мого народу. Музика – частка людського життя! Мета уроку: працювати з учнями над засвоєнням поняття «розвиток музики»
Конспект відкритого уроку з музичного мистецтва у 5 класі Вчителя Карачієвецької зош І-ІІ ступенів Кукурудзи Ніни Степанівни

Тема. Музика мого народу. Музика – частка людського життя!

Мета уроку: працювати з учнями над засвоєнням поняття «розвиток музики», формувати художньо-образне бачення краси природи через звуки, розвивати навички хорового співу, співу соло, співу в ансамблі; тренувати вміння аналізувати музичний твір: виховувати любов до рідного краю; пробуджувати інтерес до музичного мистецтва українського народу; вивчати його внесок у світову культуру.

Завдання: розширити знання зимових обрядових пісень, створити умови щодо сприймання музичного мистецтва.

Тип уроку – формування і засвоєння нових умінь і навичок.

Обладнання: баян, пісенники, ілюстрації

Хід уроку

  1. Організаційний момент

Вхід до класу під звуки дитячої пісні «Морозець, морозець пощипав нам щічки»

Поспівка


Четвертий «Б» прийшов у клас,

Вітає щиро усіх нас!



Чет-вер – тий клас

при - йшов до нас

при – ві - та - є

всіх він нас





ЗО,ВІ,ЗО,ВІ-ЗО.ВІ,ЙО. ,ЗО,ВІ,ЙО.


Бесіда.

- Діти, під мелодію якої дитячої пісеньки ми зайшли до класу?

- А чому саме під цю мелодію ми крокували?

Правильно. Тому що на дворі зимонька-зима, чарівна пора року , яку так полюбляють дітлахи.

- А ви любите зиму? Дуже добре. Тому що сьогодні ми присвячуємо урок цій чудовій порі року.

Адже кожна пора року має свої звуки, свою музику. (Слухання альбому Чайковського «Пори року»)

- Які враження справила на вас прослухана музика? Який настрій передає композитор завдяки звукам? (В залежності від пори року: веселий, сумний)


Актуалізація опорних знань

  • А як називаються пісні, які складалися у давнину талановитими людьми і передавалися із уст в уста, від сім’ї до сім’ї, від села до села, від покоління до покоління?

  • Правильно. Народні.

Вчитель. А ще є пісні авторські (композиторські). Ці пісні писалися і пишуться композиторами і поетами. Досить часто композиторські пісні за своїм характером та змістом схожі на народні. Тому про них говорять, що вони написані в народному дусі, народному характері.

Повторення вивченої пісні «Дружба віддана»

Зараз ми повторимо з вами раніше вивчену пісню «Дружба віддана». Ця пісня якраз авторська. (назвати авторів, якщо діти не знають, або забули)

2. Обґрунтування теми уроку

3. Робота за темою уроку

  • Наближається одне з найпрекрасніших свят у році — свято Різдва. Чому це день такий жаданий? Що ж означає Різдво в житті людини?

Сьогоднішній урок напередодні Нового року , Різдвяних свят присвятимо розучуванню колядок та щедрівок. Колядки та щедрівки протягом століть живуть та зберігаються в усній народній творчості. Тому обов’язок кожного й усіх є відтворення, збереження і передання наступним поколінням пісенних скарбів нашого народу. Ви також повинні дбати про збереження рідної культури. А народні традиції тому й безсмертні, що передаються нащадкам. Наш народ протягом тисячоліть оспівував рідну природу, свій побут, родинно-духовне спілкування і створив народний традиційний календар за порами року .

ЦЕ РІЧНЕ ОБРЯДОВЕ КОЛО. ЯКІ ПРЕКРАСНІ ВЕСНА, ЛІТО, ОСІНЬ.

А НАЙБІЛЬШЕ ЗИМА ТА ІІ МІСЯЦ СІЧЕНЬ.

(НОВИЙ РІК , РІЗДВО ХРИСТОВЕ, ВАСИЛЯ, СТАРИЙ НОВИЙ РІК,ВОДОХРЕЩА).

В УКРАІНСЬКІЙ НАРОДНІЙ ТВОРЧОСТІ ОСОБЛИВЕ МІСЦЕ СЕРЕД ЗИМОВОГО ОБРЯДОВОГО КОЛА ЗАЙМАЮТЬ КОЛЯДКИ І ЩЕДРІВКИ. НОВОРІЧНІ ПРИВІТАННЯ І КОЛЯДКИ СЛАВЛЯТЬ ХЛІБОРОБСЬКУ

ПРАЦЮ І ЗАВЕРШАЮТЬСЯ ПОБАЖАННЯМИ МАЙБУТНЬГО ЩЕДРОГО ВРОЖАЮ ТА ЗДОРОВ’Я.

ПІД ЧАС КОЛЯДУВАННЯ ВАТАГА КОЛЯДНИКІВ ЗАХОДИЛИ ДО ОСЕЛЬ КОЛЯДУВАЛИ. ОБРЯД КОЛЯДИ - ЦЕ СВЯТО СОНЦЯ. ЦЕ ПЕРІОД ТАК ЗВАНОГО ЗИМОВОГО ПОВОРОТУ СОНЦЯ. У НАРОДІ КАЗАЛИ: “СОНЦЕ- НА ЛІТО, А ЗИМА НА МОРОЗ.”

  • Розучування колядки «Добрий вечір тобі» (виконання хором, соло – може хтось із дітей знає іншу – теж виконує)

  • Слухання колядки у виконанні вчителя

  • Музична вікторина


На плакаті в роздріб написані знайомі музичні знаки. Переможцем стане той, хто швидше назве правильну кількість знаків – кількість кожного знаку окремо)

  • А зараз я хочу запропонувати послухати власну пісню «Білий, білий сніг». Слухайте уважно, а після виконання пісні ви скажете, чи вдалося мені передати звуками картину зими.

- Вам сподобалася моя пісня?

Чим саме сподобалася?

- Що ви відчули , коли слухали цю пісню?

4. .Підсумок уроку.

Спробуймо задуматись над тим , яку роль в нашому житті відіграє музика.

Що таке виразність твору? Від чого вона залежить?

Музика і поезія починають жити у цілісній системі прекрасного.

5.Домашнє завдання.

Поспівати бабусям,дідусям і батькам колядку, яку ми вивчили.



Схожі:

Тема. Музика мого народу. Музика – частка людського життя! Мета уроку: працювати з учнями над засвоєнням поняття «розвиток музики» iconПлан урока з теми: «Музика мого народу»
Мета уроку: Визначити жанри народних пісень, емоційне виконання, розвиток творчої активності, вміння мислити
Тема. Музика мого народу. Музика – частка людського життя! Мета уроку: працювати з учнями над засвоєнням поняття «розвиток музики» iconУрок №14 І семестр Тема семестру: Музика І мистецтво слова. Тема уроку: Музика в кіномистецтві. Мета
Р. Роджерса, прослухати та розучити пісню „До, ре, мі” із кінофільму „Звуки музики”
Тема. Музика мого народу. Музика – частка людського життя! Мета уроку: працювати з учнями над засвоєнням поняття «розвиток музики» iconКалендарно-тематичне планування уроків музики в 1 класі І семестр. Тема 1: "Музика – мистецтво звуків" ( 16 год.)
Музика як особливий вид мистецтва, який супроводжує людину на протязі всього життя
Тема. Музика мого народу. Музика – частка людського життя! Мета уроку: працювати з учнями над засвоєнням поняття «розвиток музики» iconУрок №11 5 клас Тема: Байки, зміст яких пов
Обладнання та використана література: Таблиця «Симфонічний оркестр», опорні схеми «Краса у музиці», «Музика і література», «Музика...
Тема. Музика мого народу. Музика – частка людського життя! Мета уроку: працювати з учнями над засвоєнням поняття «розвиток музики» icon12020 Презентация№1 Музика мого народу мышка

Тема. Музика мого народу. Музика – частка людського життя! Мета уроку: працювати з учнями над засвоєнням поняття «розвиток музики» iconПрограма для складання тестів «TestW» Хiд уроку
Мета: працювати над подальшим засвоєнням учнями змiсту понять про подiю, випадкову подiю, неможливу подiю, вiрогiдну подiю, ймовiрнiсть...
Тема. Музика мого народу. Музика – частка людського життя! Мета уроку: працювати з учнями над засвоєнням поняття «розвиток музики» iconТема семестру. Я І музика Тема уроку. Духовна музика. Мета
Мета. Навчальна: ознайомити учнів із творчістю та життєвим шляхом Дмитра Бортнянського, провідними стильовими засадами його композиторського...
Тема. Музика мого народу. Музика – частка людського життя! Мета уроку: працювати з учнями над засвоєнням поняття «розвиток музики» iconТема уроку: Духовність музики епохи Бароко. Антоніо Вівальді, Концерт «Весна» з циклу «Пори року»-слухання. Передача почуттів за
Мета уроку: з’ясувати на протязі уроку, чи несе музика епохи Бароко духовність
Тема. Музика мого народу. Музика – частка людського життя! Мета уроку: працювати з учнями над засвоєнням поняття «розвиток музики» iconМетодична розробка уроку-подорожі у 2 класі з музики з використанням інноваційних технологій Тема: “Вчимося плавати в океані музики”
Як І інші види мистецтва, музика має пізнавальне значення. У роботі відображено внутрішній суттєвий зв’язок явищ навчання І виховання,...
Тема. Музика мого народу. Музика – частка людського життя! Мета уроку: працювати з учнями над засвоєнням поняття «розвиток музики» iconНапрями музики масових жанрів Джаз. Рок-музика. Поп-музика
Форма музичного мистецтва, що виникла на межі ХІХ-ХХ століття у США як синтез африканської та європейської культур та отримала згодом...
Тема. Музика мого народу. Музика – частка людського життя! Мета уроку: працювати з учнями над засвоєнням поняття «розвиток музики» iconРок музика Рок музика
Узагальнююча назва ряду напрямків популярної музики ІІ половини ХХ століття, що походить від рок-н-ролу та ритм-енд-блюзу
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib.znaimo.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи