Рішення колегії відділу освіти Віньковецької райдержадміністрації 16 лютого 2012 року №1 Про підсумки роботи icon

Рішення колегії відділу освіти Віньковецької райдержадміністрації 16 лютого 2012 року №1 Про підсумки роботиНазваРішення колегії відділу освіти Віньковецької райдержадміністрації 16 лютого 2012 року №1 Про підсумки роботи
Дата конвертації03.01.2013
Розмір89.6 Kb.
ТипРішення
джерело
1. /Колег_я лютий 2012/Виступ начальника.doc
2. /Колег_я лютий 2012/Порядок денний.doc
3. /Колег_я лютий 2012/Рішення до плану .doc
4. /Колег_я лютий 2012/Рішення і1.doc
5. /Колег_я лютий 2012/Табл.-п_дсумки роб.2011.doc
Умки роботи відділу освіти та навчально-виховних закладів району в 2011 році та пріоритетні завдання на 2012 рік Шановні члени колегії, учасники засідання колегії! Сьогод
Порядок денний колегії відділу освіти 16 лютого 2012року
Рішення колегії відділу освіти Віньковецької райдержадміністрації 16 лютого 2012 року №1 Про затвердження плану роботи
Рішення колегії відділу освіти Віньковецької райдержадміністрації 16 лютого 2012 року №1 Про підсумки роботи
Підсумк и роботи знз віньковецького району у 2011 році

РІШЕННЯ

колегії відділу освіти Віньковецької райдержадміністрації


16 лютого 2012 року № 1

Про підсумки роботи відділу освіти

та навчально - виховних закладів району у 2011 р.

і пріоритетні завдання на 2012 рік


Заслухавши та обговоривши доповідь начальника відділу освіти Віньковецької райдержадміністрації Рудницького О.Г. «Про підсумки роботи відділу освіти та навчально - виховних закладів району у 2011 р. і пріоритетні завдання на 2012 рік» колегія відзначила, що у 2011 році відділ освіти, загальноосвітні навчальні заклади району працювали над виконанням рішень колегій Міністерства освіти і науки України, управління освіти і науки облдержадміністрації, відділу освіти щодо створення умов рівного доступу до здобуття якісної освіти в навчальних закладах району, проведенням підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання, оптимізацією мережі загальноосвітніх, дошкільних навчальних закладів, забезпеченням соціального захисту учасників навчально-виховного процесу, покращенням матеріально-технічної бази.

Для забезпечення права дітей на дошкільну освіту в районі функціонує 26 дошкільних навчальних закладів (із них 2 - в селищі Віньківці, 24 - сільських ДНЗ). Показник охоплення дітей дошкільною освітою має позитивну динаміку і становить 60%. Обов`язковою підготовкою до школи через різні форми освіти охоплено 100% дітей п’ятирічного віку.

Особлива увага приділяється мережі загальної середньої освіти, яка складається з 23 загальноосвітніх навчальних закладів (а це 10 ЗОШ І-ІІІ ст., з яких 3 заклади нового типу та 13 ЗОШ І-ІІ ст..), в яких загальну середню освіту отримує 2305 учнів. У 4 школах району працює 7 груп продовженого дня (196 учнів). В районі проводиться робота по оптимізації навчальних закладів. В 2011 році Яснозірську ЗОШ І-ІІІ ст. реорганізовано у ЗОШ І-ІІ ст., наприкінці року отримано згоду територіальної громади в с. Говори, дозвіл сесії Говорівської сільської та районної рад на реорганізацію з 1 вересня 2012 р. Говорівської ЗОШ І-ІІ ст.. у ЗОШ І ст..

Оптимізація мережі шкіл тісно пов’язана з створенням освітніх округів на селі. В районі шкільні округи функціонують на базі Зіньківського НВК, Осламівської ЗОШ І-Ш ст.. З 1 вересня цього року планується створити ще один освітній округ на базі Охрімовецької ЗОШ І-ІІІ ст. 12 шкільних автобусів забезпечують підвезення близько 500 учнів до місць навчання і додому, які проживають за межею трикілометрової пішохідної доступності. Протягом 2011-2015 рр. планується поступове оновлення парку шкільних автобусів використовуючи різні джерела фінансування.

Важливим показником у діяльності навчальних закладів є робота з обдарованими дітьми, результативність їх виступів на обласних предметних олімпіадах, конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт, турнірах та фестивалях.

Минулого року наш район мав 10 призових місць на обласних олімпіадах, 3 призери обласного конкурсу-захисту МАН, 13 призерів конкурсу учнівської творчості мовно-літературного спрямування, 2 природничого, 3 – конкурсу учнівської творчості з охорони праці, 38 дипломантів-вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості, 6 спортсменів.

Однак, слабкою ланкою у роботі з обдарованими учнями є підготовка учнів до олімпіад з трудового навчання, біології, інформатики, економіки. На цих олімпіадах наші учні показують дуже низькі результати.

Важливим чинником формування якісної освіти є ефективне використання інформаційних технологій. В арсеналі шкіл нараховується 269 персональних комп’ютерів. Всі ЗОШ І-ІІІ ступенів та ЗОШ І-ІІ ступенів мають навчальні комп'ютерні комплекси (всього 28 НКК). На одне робоче місце, обладнане сучасним комп'ютером, у середньому по району припадає 9 учнів.

Але на сьогоднішній день загальноосвітні навчальні заклади недостатньо забезпеченні мультимедійною технікою. В школах району є тільки 7 інтерактивних дошок, 9 проекторів. Вчителі – придметники майже не забезпечені комп’ютерами в навчальних кабінетах з різних дисциплін.

Одним з головних виховних напрямків роботи у закладах освіти є превентивне виховання спрямоване на запобігання виникненню у молоді шкідливих звичок. Основою попередження шкідливих звичок серед учнів є проведення класних та загальношкільних заходів, занятість учнів у позаурочний час. Гурткова робота у школах організовується за різними напрямками, діють літературні, історичні, географічні гуртки, гуртки художньо-естетичного напрямку. Гуртковою роботою охоплено 1719 учнів району. Показники зайнятості учнів позакласною та позашкільною роботі на достатньому рівні.

Сьогодні потребує удосконалення робота по проведенню профілактики злочинності і правопорушень, так як на внутрішкільному обліку перебуває 32 учні, на обліку в кримінальній міліції перебуває 6 учнів.

Певна увага приділяється організації змістовного оздоровлення учнів шкільного віку влітку. Щорічно в навчальних закладах району працюють пришкільні оздоровчі табори.

Раціональне використання наявних коштів районного бюджету дозволило забезпечити цілком нормальне харчування школярів. На харчування учнів 1-4 класів та пільгового контингенту використано 426 417 грн. бюджетних асигнувань. В середньому на харчування 1 учня в день витрачалося 3,30 грн.

Особлива увага приділяється покращенню матеріально-технічної бази ЗНЗ.

Однак в галузі освіти району мають місце проблеми, що потребують подальшої роботи відділу освіти, керівників навчальних закладів, безпосередньої участі в їх вирішенні педагогічної громадськості.

Актуальними залишаються питання впровадження державних стандартів загальної середньої освіти, активізація роботи щодо профілізації старшої школи, моніторингу якості навчальних досягнень учнів, підвищення рівня управлінської діяльності відділу освіти та адміністрацій дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, методичного супроводу навчально-виховного процесу, зміцнення матеріально-технічної бази освітніх закладів, забезпечення соціального захисту учасників навчально-виховного процесу.

Таким чином, у 2011 році відділом освіти та навчальними закладами освіти реалізувалися заходи подальшого реформування дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти, створення необхідних умов для рівного доступу громадян до якісної освіти, покращення умов праці педагогічних працівників, підвищення їх кваліфікації та соціального захисту.

За підсумками роботи навчально – виховних закладів в 2011 році найбільшу кількість балів отримали педколективи Віньковецького, Зіньківського, Дашковецького НВК, Подолянської, Калюсецької, Карижинської ЗОШ І-ІІ ст.. З цих ЗНЗ лише Калюсецька ЗОШ І-ІІ ст.. протягом минулого року немала жодного випадку правопорушень і травматизму.

Виходячи з цього колегія відділу освіти

В И Р І Ш И Л А:

 1. Доповідь начальника відділу освіти Віньковецької райдержадміністрації Рудницького О.Г. ««Про підсумки роботи відділу освіти та навчально - виховних закладів району у 2011 р. і пріоритетні завдання на 2012 рік» взяти до відому.

 2. За підсумками роботи навчально – виховних закладів в 2011 році визнати переможцем та нагородити Почесною грамотою відділу освіти трудовий колектив Калюсецької ЗОШ (2 місце).

 1. Керівникам дошкільних, середніх загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів:

  1. Постійно створювати умови для забезпечення права дитини на доступність і безоплатність здобуття якісної дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.

  2. Продовжити працювати на збільшення відсотку охоплення дітей від 3 до 6 років дошкільною освітою до 75%; забезпечення 100% охоплення дошкільною освітою дітей 5-річного віку.

  3. Забезпечити модернізацію змісту дошкільної освіти згідно вимог Базової програми розвитку дитини дошкільного віку, програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» (для дітей 5-ти річного віку);

  4. Створити умови для особистісного зростання кожної дитини з урахуванням її задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних психічних та фізичних особливостей.

  5. Систематично впроваджувати інформаційно-комунікаційні технології у розвиток освіти району шляхом комп’ютеризації шкіл, дошкільних та позашкільних закладів і підключення їх до мережі Інтернет.

  6. Продовжити забезпечувати навчальні заклади з профільним навчанням, центри освітніх округів,ліцею, гімназії та колегіуму сучасними технічними засобами навчання з природничо-математичних і технологічних дисциплін;

  7. З урахуванням демографічних і економічних реалій продовжити роботи по оптимізації мережі навчальних закладів з метою підвищення якості освіти шляхом призупинення, реорганізації закладів та створення освітніх округів.

  8. Забезпечити залучення громад, фінансово активних суб’єктів господарювання до вирішення проблем функціонування навчальних закладів, проведення роз’яснювальної роботи серед батьків, педагогів та громадськості з питань необхідності змін у мережі загальноосвітніх начальних закладів, вчасне їх інформування щодо зазначених питань.

  9. Створити належні умови для допрофільної підготовки та профільного навчання в освітніх округах (до 01.09.2012 року створити Охрімовецький освітній округ).

  10. До 24.02.2012 року опрацювати наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України № 1473 від 20.12.2011 року «Про затвердження Змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 січня 2012 року за 3 14/20327 та постійно працювати над удосконаленням методичного навчання та змісту підвищення кваліфікації педагогічних кадрів.

  11. Забезпечити подальший розвиток фізичної культури і спорту, реалізацію спортивно-масових заходів у рамках програм «Спорт протягом життя», «Євро – 2012», збільшення відсотка охоплення дітей позашкільною освітою.

  12. Сприяти запровадженню здоров’язберігаючих технологій під час навчально – виховного процесу.

  13. З 01.03. організувати запровадження інклюзивного та інтегрованого навчання для дітей з особливими потребами.

  14. Постійно підвищувати рівень забезпечення транспортними послугами учнів та вчителів сільської місцевості, які проживають на відстані понад 3 км від школи за рахунок реалізації програми “Шкільний автобус”.

  15. Систематично забезпечувати 100% охоплення гарячим харчуванням школярів.

  16. Постійно забезпечувати належний стан матеріально-технічної бази начальних закладів та її модернізації:

 • провести капітальний ремонт корпусу №2 Віньковецького НВК;

 • реконструювати котельню Пил.-Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ст.;

 • замінити вікна на металопластикові в корпусі № 2 Женишковецької ЗОШ І-ІІІ ст., головному корпусі Зіньківського НВК, Калюсецькій ЗОШ І-ІІ ст.;

 • влаштувати внутрішні санвузли в Грим’яцькій ЗОШ І-ІІІ ст., Подолянській ЗОШ І-ІІ ст., Пил.- Олександрівській, Мд. –Олександрівській, Осламівській, Петрашівській ЗОШ І-ІІІ ст., Яснозірській ЗОШ І-ІІ ст..;

 • завершити роботи по виготовленню технічних паспортів шкіл та державних актів на землю.

 1. Керівникам Віньковецького, Зіньківського НВК активізувати співпрацю з місцевими органами самоврядування, місцевими представниками правоохоронних органів та іншими службами з питання попередження бездоглядності підлітків, попередження негативних проявів поведінки в молодіжному середовищі, підвищення батьківської відповідальності за виховання неповнолітніх дітей, не допускати формалізму в організації правової роботи з учасниками навчально-виховного процесу;

 2. Керівникам ЗНЗ вжити заходів щодо стовідсоткового оволодіння педагогами, іншими спеціалістами інформаційно-комунікаційними технологіями, активізувати їх використання в управлінській діяльності. До 01.04.2012р. створити сайт навчального закладу керівникам Вел.-Олександрівської, Новонетечинецької, Зорянської, Карачіївецької ЗОШ І-ІІ ступенів.

 3. Керівникам навчальних закладів Віньковецького, Дашковецького, Зіньківського НВК, Карижинської, Подолянської ЗОШ І-ІІ ст.. забезпечити ефективну роботу по дотриманню вимог з охорони праці.

 4. Районному методичному кабінету:

  1. Протягом травня 2012р. провести аналіз діючих всеукраїнських та обласних експериментів, скласти Заявку на участь шкіл, дошкільних навчальних закладів в інноваційній експериментальній діяльності у 2012 році, підготувати відповідний пакет документів .

  2. Упродовж 2012 р. сприяти організації заходів щодо стовідсоткового оволодіння педагогічними працівниками, у тому числі ДНЗ, інформаційно-комунікаційними технологіями.

  3. Організувати системне методичне навчання вихователів ДНЗ з питань організації роботи з дітьми 5-річного віку за діючими програмами розвитку дітей, у тому числі за програмою «Впевнений старт» та з дітьми з особливими потребами в умовах інклюзивного навчання.

  4. Посилити методичний супровід викладання предметів природничо-математичного напряму з метою підвищення якості природничо-математичної освіти, широкомасштабного упровадження інформаційно-комунікаційних технологій.

  5. Продовжити роботу з реалізації районних освітніх програм, спрямованих на розвиток дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.

 5. Керівникам всіх навчальних закладів та освітніх установ інформувати відділ освіти про виконання наказу двічі протягом року: до 10 червня та 10 грудня 2012 р.

 6. Контроль за виконанням рішення покласти на спеціалістів відділу освіти Арсенюка В.О., Овчарук Л.В.Голова колегії О.Г.Рудницький

Секретар колегії Ю.ДуплійСхожі:

Рішення колегії відділу освіти Віньковецької райдержадміністрації 16 лютого 2012 року №1 Про підсумки роботи iconП л а н проведення розширеного засідання колегії відділу освіти Віньковецької райдержадміністрації
Порядок денний розширеного засідання колегії відділу освіти “ Про підсумки роботи навчальних закладів району у 2011-2012 навчальному...
Рішення колегії відділу освіти Віньковецької райдержадміністрації 16 лютого 2012 року №1 Про підсумки роботи iconРішення колегії відділу освіти з питання «Про стан роботи закладів по створенню електронної бази та діяльності на освітньому порталі Дніпропетровщини» 13. 09. 2012 року
Заслухавши інформацію методиста рмк леонтьєвої О. М., колегія відділу освіти вирішила
Рішення колегії відділу освіти Віньковецької райдержадміністрації 16 лютого 2012 року №1 Про підсумки роботи iconГоловний спеціаліст відділу освіти Золочівської райдержадміністрації гончаренко л. П. 25. 12. 2012
Про виконання рішень колегії головного управління освіти І науки та відділу освіти в 2012 році й рівень виконавської дисципліни
Рішення колегії відділу освіти Віньковецької райдержадміністрації 16 лютого 2012 року №1 Про підсумки роботи iconНаказ №198 Про підсумки ІІ (районного) етапу ХІІІ міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика
До участі в конкурсі були залучені методисти відділу освіти Віньковецької райдержадміністрації, вчителі району
Рішення колегії відділу освіти Віньковецької райдержадміністрації 16 лютого 2012 року №1 Про підсумки роботи iconНаказ №165 Про підсумки іі(районного) етапу ХІІ міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика
До участі в конкурсі були залучені методисти відділу освіти Віньковецької райдержадміністрації, вчителі району
Рішення колегії відділу освіти Віньковецької райдержадміністрації 16 лютого 2012 року №1 Про підсумки роботи icon3. організаційно-дорадча діяльність відділу освіти колегії відділу освіти
Про стан роботи відділу освіти та закладів освіти району зі зверненнями громадян та з питань виконання Закону України “Про засади...
Рішення колегії відділу освіти Віньковецької райдержадміністрації 16 лютого 2012 року №1 Про підсумки роботи iconНаказ №205 Про підсумки іі(районного) етапу ХІ міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика
Мон україни від 23. 10. 2001 року №699, наказу відділу освіти Віньковецької райдержадміністрації №190 від 5 листопада 2010 року,...
Рішення колегії відділу освіти Віньковецької райдержадміністрації 16 лютого 2012 року №1 Про підсумки роботи iconЗатверджено розпорядженням голови Золочівської районної державної адміністрації від 14 січня 2011 року №10 Склад колегії відділу освіти Золочівської районної державної адміністрації
Оберемок Наталія Вікторівна – начальник відділу освіти райдержадміністрації, голова колегії
Рішення колегії відділу освіти Віньковецької райдержадміністрації 16 лютого 2012 року №1 Про підсумки роботи iconВідділ освіти віньковецької райдержадміністрації «Затверджую» Начальник відділу освіти райдержадміністрації
Ефективність використання інтерактивних методів навчання при викладанні світової літератури
Рішення колегії відділу освіти Віньковецької райдержадміністрації 16 лютого 2012 року №1 Про підсумки роботи iconПоложення про колегію відділу освіти, затвердженого розпорядженням Золочівської районної державної адміністрації від 02. 12 2009 року №432 та плану роботи. На колегії 22. 03. 2012 року розглянуто 3 планових питання
Колегія відділу освіти здійснює свою діяльність відповідно до Положення про колегію відділу освіти, затвердженого розпорядженням...
Рішення колегії відділу освіти Віньковецької райдержадміністрації 16 лютого 2012 року №1 Про підсумки роботи iconРішення колегії відділу освіти з питань організації роботи адміністрації шкіл Криворізького району у період осінньо- зимового періоду 2012/2013 р
Проект рішення колегії відділу освіти з питань організації роботи адміністрації шкіл Криворізького району у період осінньо- зимового...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib.znaimo.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи